به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۸:۰۶
 
۵
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ساعت ۱۱:۲۸
کد مطلب : ۳۹۱۵۸

اختلاس‌های بزرگ در دولت قبل باعث شد مردم برای دریافت یارانه ثبت نام کنند

گروه سياسي: یک عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: اعتماد عمومی در حوزه اقتصادی آسیب‌پذیر شده است و نباید این موضوع را به دیگر حوزه‌ها نیز نسبت داد.
اختلاس‌های بزرگ در دولت قبل باعث شد مردم برای دریافت یارانه ثبت نام کنند
محمدعلی ابطحی با اشاره به مطالب مطرح شده در مورد اینکه تعداد زیادی از مردم فرم دریافت یارانه نقدی را پر کرده‌اند، گفت: با توجه به تبلیغات غیراصولی که در این زمینه صورت گرفت، این موضوع قابل پیش‌بینی بود. او با بیان اینکه "اعتماد عمومی در حوزه اقتصادی آسیب دیده است"، گفت: بخش عمده این موضوع به اختلاس‌های بزرگ دولتی بر می‌گردد که در گذشته صورت گرفته است.

این عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه "این بی‌اعتمادی فقط مربوط به دولت نیست و جنبه عمومی دارد"، گفت: در مجموع معتقدم که نوع واکنش مردم به بحث یارانه‌ها را نباید به بحث اعتماد مردم به کل سیستم تعمیم داد و در واقع آن را معیار اندازه‌گیری اعتماد عمومی دانست؛ چراکه در مسائل و مشکلات اقتصادی پارامترهای زیادی نهفته است.

ابطحی ادامه داد: البته این مساله حقیقت مهمی را نشان داد و آن این است که مسئولان در تصمیم‌گیری‌های خود به نتایج درازمدت نیز فکر کنند و در مورد تصمیمات و حرف‌هایی که می‌زنند فقط منابع کوتاه‌مدت یا چند روز را در نظر نگیرند.

او همچنین با بیان اینکه "عدم انضباط مالی در سیستم دولتی و درو‌غ‌هایی که مسئولان قبلی مطرح می‌کردند، خود زمینه‌ساز افزایش بی‌اعتمادی شده است"، گفت: مسئولان باید به تفکر مردم در جامعه احترام بگذارند و آمارهای دقیق به مردم ارائه دهند.

این عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه "نوع رفتار دولت و حاکمیت با بیت‌المال نیز در این زمینه بسیار مهم است"، گفت: افزایش اعتماد عمومی فقط وظیفه دولت نیست و همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه در ایجاد این اعتماد عمومی مؤثر هستند.

سعيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۱:۴۰
تورا به خدا به شعور مردم اينقدر بي احترامي نكنيد.كه كار براي دهه شصتيه .نه برا ي سال 2014گلم!!!!!!! (220455)
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۱:۴۳
پس 18ميليون راي دولت تدبير واميد كجاي اين باوره ؟؟!!!! (220458)
ال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۱:۵۳
پیدا کنید پرتقال فروش را. (220469)
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۳:۰۳
پناهيان: بچه حزب الهي بايد پولدار باشد. ازكجا آقاي پناهيان؟تحريم شكست،بوي دود به دماغتان خورد. (220520)
مارگزیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۳:۱۴
می ترسیم بازهم جناح اختلاس حاکم شود والا به روحانی اعتماد داریم (220528)
پردیس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۳:۲۶
قسم میخورم که اصلی ترین دلیل ثبت نامم با توجه با اینکه نیاز نداشتم همین موضوع بود. پیش خودم گفتم دزدی ها و غارت اموال مردم برای آنها تاوانش و پس دادن برای ما. (220534)
کوروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۶:۰۵
هر کس درآمد بالایی دارد ولی ثبت نام می کند حق ندارد از هیچکدام از اقدامات دولت ها ( حتی دولت محمود ! ) انتقاد و شکایتی بکند چون به دروغ حق بقیه هموطنانش را خورده است و کسی دیگر نباید مر دم مردم کند و بسیاری ازا این مردم اگر مسئول شوند از خیلیها بدتر خواهند شد (220602)
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۳:۳۷
بهانه تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (220542)
ق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۳ ۱۳:۴۲
باز هم فرافکنی؟؟؟ و همه چیز رو به گردن دولت قبل انداختن
بسه بابا !!!
با راه ندادن نماینده دولت به امریکا برای اولین بار در تاریخ سازمان ملل بعد از اینهمه تعظیم در برابر کدخدا، عزت هم که به پاسپورت ایرانی بازگشت، لابد اینم تقصیر دولت گذشته است؟ حتماً بدون شک!!! (220547)