به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۵ - ۰۳:۳۸
 
۱۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۶ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب : ۳۹۵۴۸
پيام مورینیو براي آن كه انگشتش را در چشمش فرو کرد

واکنش خجل‌بار آقای خاص به درگذشت تيتو

گروه ورزشي: انتشار خبر درگذشت تیتو ویلانووا، سرمربی فصل گذشته بارسلونا بر اثر بیماری سرطان غدد بزاق، دنیای فوتبال و به خصوص تمامی کسانی را که به نوعی با این مربی 45 ساله در ارتباط بودند در بهت و اندوه فرو برد.
یکی از افرادی که ویلانووا را خوب می‌شناخت و چندین بار از نزدیک وی را ملاقات کرد، ژوزه مورینیو، سرمربی پرتغالی چلسی بود. مورینیو در فاصله سال‌های 2010 تا 2013 که هدایت رئال مادرید را برعهده داشت، چه در دوره مربیگری پپ گواردیولا که تیتو ویلانووا دستیارش بود و چه در یک سال مربیگری ویلانووا (2013-2012) با او روبه‌رو شد که مهم ترین آنها سوپرجام اسپانیا در سال 2011 بود.

در آن بازی جنجالی که به زد و خورد میان بازیکنان دو تیم انجامید، مورینیو هم وارد درگیری شد و انگشت خود را در چشم وی فرو کرد. اتفاقی که هنوز به عنوان یکی از لکه‌های سیاه کارنامه انضباطی آقای خاص در حرفه مربیگری‌اش شناخته می‌شود. با وجود آنکه درگیری با ویلانووا برای آقای خاص تبعات منفی به همراه داشت، او جزو اولین نفراتی بود که نسبت به خبر درگذشت سرمربی پیشین بارسا واکنش نشان داد و ابراز تاسف کرد.

مورینیو گفت: درگذشت تیتو ویلانووا روز غم‌انگیزی را برای دنیای فوتبال، برای بارسلونا و از همه مهمتر برای خانواده و دوستان او رقم زد. از طرف تمام اعضای باشگاه چلسی، نهایت تاسف و صمیمانه تسلیت خود را در این مقطع زمانی سخت، عرض می‌کنم.

ویلانووا از چند سال پیش و در واقع پس از دوران بازیگری‌اش با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد اما فصل گذشته بیماری‌اش عود کرد تا جایی که وی مجبور شد 2 ماه قید هدایت کاتالان‌ها را بزند و برای درمان به نیویورک سفر کند. تداوم این دوره درمانی ویلانوا را مجبور به ترک بارسا کرد، هرچند این درمان‌ها فایده‌ای نداشت و او درگذشت.

جوادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۶ ۱۲:۵۶
مربی دوست داشتنی بود خدایش بیامرزاد (221529)
آریوبرزن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۶ ۱۹:۱۱
واکنش خجل بار دیگه چیه؟!!! بنده خدا یک زمان یه کار زشتی انجام داده حالا مطمئنن پشیمون شده و داره تسلیت میگه، قطعا اگه از آینده و سرطان تیتو خبر داشت اون کارو نمیکرد.
ما هم باید مواظب باشیم تو عصبانیت کاری نکنیم که چند سال بعد اگه یادمون افتاد شرمنده و پشیمون بشیم. (221757)