به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۰۴ - ۲۱:۴۱
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۰۷ ساعت ۱۳:۰۵
کد مطلب : ۳۹۶۹۱

اعتماد مردم نسبت به عملکرد دولت یازدهم

گروه سياسي: دبیر انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: حضور مردم در صحنه‌های مختلف جامعه مهمترین شاخصه اعتماد ملت به دولت است و دلزدگی مردم از عملکرد دولت به دلسردشدن آن‌ها ازحضور در انتخابات مختلف کشور منجر می‌شود.
اعتماد مردم نسبت به عملکرد دولت یازدهم
نیما قاسمی با بیان اینکه حضور گسترده و یکپارچه مردم در صحنه‌های مختلف جامعه مهمترین شاخصه اعتماد آن‌ها به دولت است، اظهارکرد: دلزدگی ملت از عملکرد دولت یکی از عواملی است که به دلسرد شدن عموم جامعه از حضور در انتخابات مختلف منجر می‌شود. وی به فضای نا امید کننده جامعه پیش از انتخابات 24 خرداد سال 92 اشاره کرد و گفت: حضور میلیونی مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال‌گذشته نتیجه تدبیر مقام معظم رهبری، حمایت بزرگان سیاسی مورد اعتماد مردم از کاندیدای منتخب ملت و شعارهای انتخاباتی حسن روحانی بود که چون از جنس حرف دل مردم بود بر دل ملت نشست و نتیجه آن پیروزی دولت تدبیر و امید در حماسه 24 خرداد شد.

این فعال سیاسی میزان اعتماد عمومی مردم از عملکرد دولت یازدهم را رضایت‌بخش دانست و افزود: مردم با نگاه به وضعیت سیاسی و اقتصادی ایران و مقایسه آن با چند سال گذشته دریافته‌اند که این دولت به پیشرفت‌های بزرگی در همه زمینه‌ها به ویژه دیپلماسی خارجی و کنترل تورم دست یافته است. دبیر انجمن اسلامی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تاکید بر اینکه عدم انصراف مردم از دریافت یارانه نشان دهنده بی‌اعتمادی ملت نسبت به دولت نیست، تصریح‌کرد: درصد پایین انصراف‌دهندگان مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها نتیجه مشکلات اقتصادی و معیشت مردم در چند سال گذشته است.

وی با اشاره به اساس نظام جمهوری اسلامی ایران که بر پایه ارزش‌های والا و آرمانی بنا نهاده شده، اظهار‌کرد: غالب افراد جامعه به این ارزش‌ها که محصول انقلاب اسلامی است اعتقاد کامل دارند و در مراسم مناسبتی نظام مثل 22 بهمن به صورت گسترده حضور می‌یابند. قاسمی ادامه‌داد: دولت‌ها تنها بخشی از بدنه نظام را تشکیل می‌دهند و توانایی تجلی 100 درصد ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران را ندارند، با این حال عملکرد خوب آن‌ها می‌تواند به تقویت اعتماد مردم نسبت به نظام کمک کند.

این فعال دانشجویی با اشاره به تفکر جهانی و نگاه آرمان گرایانه جوانان ایرانی تصریح‌کرد: مسئولان اجرایی کشور می‌توانند با کمک به تقویت جنبش‌های دانشجویی و نهاد‌های مدنی و همچنین استفاده از نقش مشورتی و مدیریتی جوانان در بخش‌های مختلف جامعه به ارتقا و تقویت اعتماد جوانان نسبت به دولت کمک کنند.
مرجع : ايسنا