به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۹:۵۹
 
۷
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب : ۴۳۰۶۲
شاهد دروغ پردازی و جریان سازی گروه‌ها هستیم

وزیر ارشاد: ما هم نگران و دلواپسیم

گروه سیاسی - رسانه‌ها: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مقاله ای که امروز درروزنامه ایران از وی منتشر شد ، نوشت:چندی پیش جمعی از کسانی که اخیراً دچار نگرانی شده اند با تجمع در لانه جاسوسی آمریکا، مراتب دلواپسی خود را نسبت به مذاکرات ژنو درخصوص برنامه هسته ای ایران ابراز داشتند بدون توجه به این واقعیت که تمامی این مذاکرات با رخصت و هماهنگی مقامات عالی نظام صورت گرفته و هیأت مذاکره کننده نیز بارها بر ایستادگی بر مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرده است .
وزیر ارشاد: ما هم نگران و دلواپسیم
علی جنتی در این مقاله، تصریح کرده است: همچنانکه مقام معظم رهبری نیز در مناسبت های مختلف مراتب اعتماد خود را به تیم مذاکره کننده هسته ای ابراز داشته اند. جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، روز گذشته نیز با فراخوان طلاب و مردم قم در مدرسه فیضیه تجمع نموده و نگرانی خود را از وضعیت فرهنگی کشور ابراز نمودند.

از آنجا که اینجانب برخی از شرکت کنندگان در این فراخوان ها را از نزدیک می شناسم به خوبی میدانم که از سر احساس مسئولیت و ادای تکلیف ابراز نگرانی می کنندو به اصلاح امور میاندیشند. اکنون که کاروان جماعت های نگران و دلواپس به راه افتاده است من نیز لازم دیدم به این کاروان بپیوندم و به عنوان یکی از خادمان فرهنگ کشور نگرانی های خود را بیان کنم. اما نگرانی من و بسیاری از دولتمردان و دلسوزان نظام با جماعتی که در لانه جاسوسی و فیضیه تجمع کرده اند متفاوت است. ما نیز نگران وضعیت فرهنگی کشور هستیم که علیرغم بیش از سه دهه پای فشردن بر ارزش های اسلامی شاهد دروغ پردازی، اتهامات ناروا و جریان سازی افراد و گروه های سیاسی علیه یکدیگر نه به عنوان یک منکر و گناه کبیره بلکه به عنوان یک عمل معروف و پسندیده در جامعه هستیم .

ما نیز نگرانیم که برخی از رسانه ها و مطبوعات و پایگاه های خبری که احیاناً از بودجه عمومی کشور نیز استفاده می کنند و خود را وابسته به نهادهای ارزشی می دانند با دست زدن به جعل، تحریف و گزینش اخبار و گزارش ها اذهان عمومی را نسبت به روند فعالیت های فرهنگی در کشور دچار تشویش کرده اند. ما نیز نگرانیم که برخی از بزرگان و اهل نظر بدون تحقیق و بررسی در مورد اخبار و گزارش هایی که توسط برخی از جریانات سیاسی به منظور بیرون راندن رقبای خود از صحنه ساخته و پرداخته می شود آن را مورد پذیرش قرار داده و براساس آن قضاوت می کنند.

ما نگران سقوط اخلاقی جامعه بویژه از سوی کسانی هستیم که بیش از دیگران باید پاسدار ارزش های اخلاقی و اسلامی باشند . ما نگران هتک حرمت و کرامت انسان هایی هستیم که دل در گرو اسلام و نظام جمهوری اسلامی دارند و شخصیت آنان بطور مداوم مورد هجوم قرار می گیرد و سرمایه های اجتماعی کشور به حراج گذاشته میشود.

البته ما نگران مسایل دیگری نیز هستیم . نگران میلیون ها جوان فاقد شغل که با داشتن تحصیلات عالیه میدان کار و فعالیت سازنده برای امرار معاش خود نمی یابند و در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار دارند. ما نگران رکود فعالیت های تولیدی در کشور و کاهش بهره وری در حوزه اقتصاد هستیم آن هم در سالی که مقام معظم رهبری آن را سال اقتصاد و فرهنگ نامیده اند.

ما نگران گسترش اعتیاد و فروپاشی هزاران خانواده ای هستیم که به این بلای خانمان سوز دچار شده اند و نگران میلیون ها کودک معصوم هستیم که چشم به آینده دوخته اند و خانواده های آنان در حاشیه شهرها با انواع مشکلات اقتصادی و معیشتی، بهداشتی و درمانی و فساد اخلاقی دست و پنجه نرم می کنند. ما هم نگران وضعیت حجاب و عفاف در جامعه هستیم که علیرغم تمامی تلاش های دستگاه ها و نهادهای فرهنگی، شاهد گسترش بدحجابی و جریحه دار شدن عفت عمومی و دور شدن از معیارهای اسلامی هستیم .

ما نگران افزایش تکان دهنده آمار طلاق در جامعه و فروپاشی خانواده ها هستیم. ما نگران هزار میلیارد تومان اموال غارت شده ملت هستیم که امثال مه آفرید امیر خسروی و بابک زنجانی ها با استفاده از عناصر فاسد در سیستم اداری و بانکی کشور به یغما برده اند و امکان بازپس گیری بخش عظیمی از آن وجود ندارد.

ما نگران تلاش دشمن برای مسخ هویت فرهنگی ملی و اسلامی خود هستیم که میکوشد با بهره گیری از همه ابزارهای فرهنگی و رسانه ای و ترویج الگوهای غربی، سبک زندگی ایرانیان را از هویت بومی و اسلامی آن خارج سازد. ما نگران ادامه تحریم های ظالمانه غرب بر ملت ایران هستیم که توسعه اقتصادی کشور و معیشت میلیون ها خانواده ایرانی را تحت تأثیر قرار داده و هزینه های سرسام آوری را بر کشور تحمیل کرده است. ما نگران تخریب سازمان یافته دولت خدمتگزار و برخاسته از آراء مردم هستیم که در هرگام مثبت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با مخالفت سیاست بازان مواجه می شود.

پس اکنون که همه نگرانیم بیایید به جای راه انداختن کمپین ها و فراخوان هواداران و ایراد سخنرانی های آتشن، دست به دست یکدیگر بدهیم، مشکلات اساسی کشور را بشناسیم و با وحدت و همدلی و بدون متهم ساختن یکدیگر با پیروی از رهنمودها و ارشادات حکیمانه مقام معظم رهبری و حمایت از دولت خدمتگزار در این برهه خطیر و حساس کشور را بسازیم و به سمت آرمان های بلند جمهوری اسلامی ایران حرکت کنیم . همگان یکپارچه با نفوذ بیگانه مقابله کنیم. مراقب رخنه های فرهنگی باشیم. از فضائل اخلاقی و میراث گرانقدر ارزش های اسلامی پاسداری کنیم. راستگویی و صداقت را سرلوحه کار خود قرار دهیم. آنچه را بر زبان یا قلم جاری می کنیم تنها و تنها برای جلب رضایت خداوند و اصلاح امور کشور باشد.

در مورد اخبار و شایعات و شنیده های خود پیش از هرگونه داوری تحقیق کنیم که «ان جاءکم فاسق بنبأ فتبینوا» تا دچار اشتباه یا جهالت نشویم. رهنمودهای مقام معظم رهبری را آویزه گوش خود قرار دهیم و در سال اقتصاد و فرهنگ بکوشیم با عزم ملی و مدیریت جهادی در جهت رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور گام های مثبتی برداریم و سیاست های کلان و اقتصاد مقاومتی را با تمام توان اجرا کنیم و اطمینان داشته باشیم که تاییدات خداوند متعال و عنایات خاصه ولی عصر اواحنا فداه همواره پشتیبان ملت بزرگ ایران خواهد بودو باهمت بلند وعزم ملی نگرانی ها مرتفع خواهد شد.

علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ۱۲:۲۰
تحریم ها که روی دلواپس ها تاثیر نداره، این مردم هستند که فشارتحریم ها روتحمل می کنندجیگرخودتونید، به شعورمردم توهین نکنید ،و فکرنکنیدکه مردم متوجه نمی شوندمثل اعدام مه آفریدخسروی. (229993)
ستاره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ۱۲:۳۹
خیلی عالی گفتین . موفق باشید (230002)
پرسپولیس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ۱۲:۴۱
ارادت خاصی نسبت به آقای جنتی وزیر فرهنگ وارشاد دارم....ای کاش اختیارات ایشان در حوزه فرهنگ وارشاد بیشتر بود... (230004)
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ۱۴:۱۲
وزیر عزیز فرهنگ این جماعت اگه خواب بودن....
اینا خود رو به خواب زدن (230027)
نجفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ۱۴:۱۳
خدا این نیروهای دلسوز و دانا را برای مملکت حفظ کند و از شر مرتجعان و متحجران و افراطی ها درامان بدارد. آمین (230030)
شهرونددهلرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ۱۵:۰۷
باتشکر از درایت آقای جنتی، به نظر من دیگر وزرا و مسؤلین دولتی هم باید به ایشان تأسی کرده وپاسخهای درخور به جوسازیها و هوچیگریها بدهند (230054)
ناظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۳/۰۴ ۱۵:۲۹
دلسوزی و دلواپسی برای اسلام خوب است اما برای منافع نه.
امر به معروف برای خدا خوب است اما برای بازیهای سیاسی نه.
اجرای قانون برای همه خوب است اما فراموشی برای عده ای نه.
دلم می سوزد که دزدی را برای صد هزار تومان زندان میکنیم ام دزدان میلیاردی نه.
متاع دنیا خیلی ها را که ادعای عدالت داشتند گول زد ،دولت سابق هم!!! (230062)