به روز شده در ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۳:۳۵
 
۱۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۴/۲۵ ساعت ۰۸:۳۴
کد مطلب : ۴۸۵۱۷

موتورسیکلت هيبريدي که پرواز می‌کند/تصاوير

گروه فناوري: نوعی خودروی هیبریدی دو سرنشینه و هواچرخ می‌تواند تاخیرهای ساعات پر ترافیک را به فراموشی بسپارد.
موتورسیکلت هيبريدي که پرواز می‌کند/تصاوير
حرکت خودروی Pal-V One Helicycle به صورت زمینی و هوایی قانونی بوده و این سامانه به بهای 396 هزار دلار به فروش می‌رسد. سیستم ابداعی توسط شرکت هلندی PAL-V ساخته شده و می‌تواند به سرعت بیش از 180.2 کیلومتر در ساعت برسد؛ همچنین هنگام حرکت زمینی سامانه ظرف کمتر از هشت ثانیه از سرعت صفر به 96.56 کیلومتر در ساعت می‌رسد.

علی‌رغم ظاهر بالگردمانندش، Pal-V One برای اوج‌گیری به یک باند 164.6 متری نیاز دارد. این وسیله‌نقلیه حین پرواز مانند یک بالگرد به نظر می‌رسد اما چون نیروی عمده‌اش از چرخان‌های موجود در پشت آن تامین می‌شود، هواچرخ لقب گرفته است. چرخش چرخان‌های این سیستم به طور قابل‌توجهی کندتر از پره‌های بالگرد است.

این ماشین روی زمین، ما بین موتورسیکلت و خودروی مسابقه عمل می‌کند و فرآیند پروازکردن آن حدود 10 دقیقه طول می‌کشد. روی زمین این وسلیه نقلیه مانند یک خودروی مسابقه عمل می‌کند و ظرف چند دقیقه چرخان و سپس دمش باز شده و با کمک فناوری هواچرخ پیشرفته‌ آماده پرواز می‌شود.

موتور این سامانه دارای 230 اسب بخار و چهار سیلندر است و با بنزین نیرودهی می‌شود. وجود مخزن 27 گالنی آن بدین معناست که خلبان می‌تواند در ارتفاعات پایین بالغ بر 354.1 کیلومتر پرواز کند یا این که بیش از 1207 کیلومتر روی زمین حرکت کند. وسیله نقلیه مزبور از فیبر کربنی، تیتانیوم و آلومینیوم ساخته شده است.مرجع : ايسنا