به روز شده در ۱۳۹۷/۰۳/۰۴ - ۱۲:۳۶
 
۱۶۸
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۵/۱۷ ساعت ۱۷:۱۱
کد مطلب : ۵۰۵۹۷

این‌ زنان‌ از داعشي‌ها نمی‌ترسند/تصاویر

گروه بین الملل_رسانه ها: یکی از زنان عضو نیروهای مدافع خلق می‌گوید: مجبور شدم اسلحه به دست بگیرم چرا که تروریست‌های داعش می‌خواهند ما را به عصر حجر بازگردانند و زنان را به بردگی بگیرند.
 ارتشی از کردهای سوریه تشکیل شده که «نیروهای مدافع خلق» نام دارد و این روز‌ها با گروه تروریستی داعش در جنگ است. بسیاری از زنان کرد نیز در این گروه شبه نظامی حضور دارند. هم‌اکنون در مناطق کردستان سوریه در شمال این کشور مرکز درگیری نیروهای مدافع خلق و داعش بدل شده است. این نبرد تا حدی سنگین است که بسیاری از زنان کرد نیز وارد صحنه نبرد با داعش شده‌اند، آن‌ها حدود ۴۰ درصد این گروه شبه نظامی که گفته می‌شود ۴۰ هزار سرباز دارد تشکیل می‌دهند.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه که در ماه گذشته حدود ده روز را در صحنه نبرد کوبانی همراه با گروه‌های زنان گذرانده است به پای حرف تعدادی از این زنان نشسته است:

«ژیان» یکی از فرماندهان کرد می‌گوید: ما اسم این جنگ را جنگ دروازه گذاشته‌ایم [اشاره به دروازه‌های مرز ترکیه در نزدیکی کوبانی] صد‌ها تروریست‌از این دروازه وارد شده‌اند. ما وارد جنگ شده‌ایم و عقب نشسته‌ایم، تا به حال دوام آورده‌ایم چرا که سرباز حرفه‌ای نیستیم، فکر نمی‌کنم که بتوانیم پیروز شویم اما به هرحال دوام آورده‌ایم. «بیرولات» یکی از زنان فرمانده نیز می‌گوید: ما به خودمان اعتماد داریم، ما فقط می‌خواهیم از خودمان دفاع کنیم، ما فقط برای دفاع از جان خویشان و فرزندانمان می‌کشیم.

«رسیار» ۲۵ ساله مسوول یکی از دسته‌ها که دانشجوی هنرهای زیبا بوده است گفت: ما خیلی وقت آزاد نداریم، همیشه مشغول جنگ هستیم و وقتی کمی زمان آزاد پیدا کنیم از نظر ایدئولوژیک کار می‌کنیم. گاهی اوقات نیز جلساتی برای صحبت درباره فرهنگ و تاریخ کرد‌ها برگزار می‌کنیم. «بریتان» نیز می‌گوید: مجبور شدم اسلحه به دست بگیرم چرا که تروریست‌های داعش می‌خواهند ما را به عصر حجر بازگردانند و زنان را به بردگی بگیرند.مرجع : ابنا