به روز شده در ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۱۰:۴۸
 
۱۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۶/۲۳ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب : ۵۴۶۳۸

حقوق بشر كره‌شمالي؛ در حد 20 و عالي!!

گروه بين‌الملل: در مورد نقض فاحش حقوق بشر در کره شمالی به طور مرتب گزارش منتشر می‌شود اما رژیم این کشور به اتهام‌ها واکنش نشان داده و گزارشی ارائه کرده است. چکیده این گزارش این است: همه چیز عالی است.
حقوق بشر كره‌شمالي؛ در حد 20 و عالي!!
به گزارش دویچه وله، رژیم کمونیستی کره شمالی با انتشار گزارشی در مورد سیاست حقوق بشر این کشور به انتقادهای بین‌المللی در مورد نقض فاحش حقوق بشر در این کشور واکنش نشان داد. در این گزارش آمریکا و دیگر "نیروهای دشمن" به دروغ‌پراکنی در مورد وضعیت کره شمالی و دخالت در امور داخلی آن متهم شده‌اند. در گزارش یادشده که از سوی کانون بررسی‌های حقوق بشر کره شمالی و از طریق رسانه‌های دولتی این کشور انتشار یافت آمده است، کره شمالی تأکید دارد که "حقوق بشر حق حاکمیت دولتی است."

در این گزارش تصویری به‌تمامی مثبت از وضعیت این کشور ترسیم شده که در آن "توده‌های مردم از حقوق بشر واقعی لذت می‌برند." بر اساس این گزارش، در کره شمالی هیچ‌گونه شکنجه و بردگی وجود ندارد، بلکه در این کشور آزادی ادیان و اجتماعات و همچنین حق انتخاب آزاد وجود دارد. بر همین پایه، یکی از اهداف انتشار این گزارش این است که "اتهام‌ها و سوء تفاهم‌ها"ی مربوط به وضعیت کره شمالی زدوده شود.

انتشار این گزارش شش ماه بعد از ارائه گزارش کمیسیون تحقیق سازمان ملل متحد در باره "جرایم علیه انسانیت در کره شمالی" صورت می‌گیرد. در گزارش سازمان ملل از جمله گفته شده بود که کره شمالی یک کشور تمامیت‌خواه است که در آن افرادی که از نظر سیاسی غیر قابل اعتماد خوانده می‌شوند به صورت سازمان‌دهی‌شده به قتل می‌رسند یا به عنوان برده‌های کاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. کره شمالی به این گزارش واکنشی خشم‌آلود نشان داد.