به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۸:۵۳
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۰ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب : ۵۶۵۸۴

بخشش قاتل جوان پای چوبه دار در بوکان

گروه جامعه: پدر و مادر بوکانی در یک اقدام انساندوستانه و خیرخواهانه در آخرین لحظات اجرای حکم قصاص قاتل فرزند خود را بخشیدند.
حجت الاسلام عادل گل حسینی رئیس دادگستری بوکان با تایید این خبر گفت: قتل در 27 مرداد ماه سال 88 در روستای پور یوسفیان استان قزوین روی داد که در آن زنی 16 ساله پس از مشاجره لفظی با ضربات چاقو همسر خود را که از اهالی بوکان بود به قتل رساند. وی گفت: بر اساس این گزارش پس از شکایت اولیای دم و اعتراف متهمه، جرم محرز و به استناد بند ب ماده 206 و بند یک مواد 231 و 232 و 233 قانون مجازات اسلامی، حکم به قصاص نفس متهمه صادر شد. حجت الاسلام گل حسینی افزود: این حکم پس از تایید در دیوان عالی کشور برای اجرا ابلاغ شد که در نهایت متهمه با تلاش های مسوولان قضایی و با رضایت اولیای دم در پای چوبه دار نجات یافت.

وی گفت: خانواده مقتول تا قبل از اجرای حکم به هیچ وجه قصد اعلام رضایت نداشتند و حتی پای چوبه دار نیز چهارپایه را فشار دادند اما در یک لحظه رضایت خود را اعلام کردند. حجت الاسلام گل حسینی اضافه کرد: عملی که این خانواده بوکانی در بخشش قاتل فرزند خود انجام دادند باعث زنده شدن بخشش و انسانیت در جامعه می شود. وی ادامه داد: حرکت اولیای دم، حرکت ارزشی و الهی است و اجر این عمل در پیشگاه حق محفوظ می ماند.رییس دادگستری بوکان گفت: برای تجلیل از این اقدام خداپسندانه خانواده فاروقی در گذشت از قصاص فرزندشان با حضور مسوولان دادگستری استان قزوین و این شهرستان با اهدای لوح تقدیر و تندیس یادبودی تقدیر و تشکر شد. شهرستان بوکان با 227 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.
مرجع : ایرنا