به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۸:۰۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب : ۵۷۳۲۰
منطقه 1 گرانترین و منطقه 18 ارزانترین خانه های تهران

گرانترین و ارزانترین خانه های تهران

گروه اقتصادی: مرکز آمار ایران منطقه یک را رکورد دار گرانترین و منطقه ۱۸ را دارای ارزانترین واحدهای مسکونی درشهر تهران اعلام کرد.
گرانترین و ارزانترین خانه های تهران
تازه ترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد متوسط قیمت فروش هر مترمربع بنای مسکونی معامله شده در شهر تهران در بهار امسال حدود 4 میلیون تومان بود که نسبت به بهار پارسال دو دهم درصد افزایش نشان می دهد.  در میان مناطق 22 گانه شهر تهران هم بیشترین متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیر بنای مسکونی 8 میلیون و صد هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن کمتر از دو میلیون تومان در منطقه 18 به ثبت رسیده است .

متوسط قیمت فروش هر مترمربع ، زمین یا ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده در شهر تهران در فصل بهار امسال حدود 4 میلیون و 400 هزار تومان بود که نسبت به بهار پارسال 10 و یک دهم درصد کاهش نشان می دهد.  بالاترین قیمت در میان مناطق 22 گانه شهر تهران در منطقه 3 و حدود 8 میلیون و 800 هزار تومان و کمترین ان در منطقه 20 با حدود یک میلیون و 500 هزار تومان گزارش شده است . مرکز آمار همچنین متوسط مبلغ اجاره هر متر مربع بنای مسکونی را بعلاوه سه درصد ودیعه پرداختی حدود 17 هزار تومان اعلام کرد که نسبت به بهار پارسال پنج و دو دهم درصد افزایش داشته است.

در میان مناطق 22 گانه شهر تهران نیز بیشترین متوسط اجاره ماهانه برای هر متر مربع بنای مسکونی در بهار امسال حدود 28 هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن حدود 9 هزار تومان در منطقه 19 به ثبت رسیده است.
مرجع : واحد مرکزی خبر