به روز شده در ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۲۰:۰۴
 
۵۸
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۷/۳۰ ساعت ۱۵:۲۰
کد مطلب : ۵۸۵۸۶
هاشمي:حادثه اسیدپاشی خیلی‌وحشتناک‌است

وزیربهداشت دخترقربانی‌اسید پاشی را معاينه كرد

اين حادثه موجب تاسف همه ایرانیان شده است
گروه جامعه: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چشمان «سهیلا جورکش» دختر 27 ساله قربانی اسیدپاشی را معاینه کرد.
وزیربهداشت دخترقربانی‌اسید پاشی را معاينه كرد
به گزارش ایرنا، دکتر «سیدحسن هاشمی» روز چهارشنبه در بیمارستان شهید شیرودی، چشمان این دختر را معاینه و گفت: چشمان سهیلا باید به طور اورژانسی امشب جراحی شود. وی خاطرنشان کرد: بینایی چشم راست از بین رفته اما چشم چپ نیاز به درمان های متعدد دارد. هاشمی ادامه داد: سهیلا اکنون برای عمل های اولیه چشم به بیمارستان فارابی منتقل می شود و پس از آن نیز در بیمارستان سوختگی چمران بستری خواهد شد.

وی تصریح کرد: حادثه اسیدپاشی موجب تاسف همه ایرانیان شده و امیدواریم مسوولان اقدامات جدی و موثری را برای پیگیری و همچنین پیشگیری انجام دهند. هاشمی در مورد هزینه های درمان سهیلا گفت: تامین هزینه های درمانی حداقل کاری است که دولت انجام می دهد اما هزینه های وارد شده به نظام سلامت از جاهای دیگری است، به آن معنا که باید به مساله خشونت، رفتارهای غیرطبیعی و افزایش مشکلات روان توجه شود وگرنه هزینه های مادی که ارزشی ندارد و جامعه پزشکی و دولت نهایت تلاش خود را برای درمان سهیلا انجام خواهد داد.

* مشکلات روحی و روانی در جامعه رو به افزایش است
هاشمی تصریح کرد: مشکلات روحی و روانی در جامعه رو به افزایش است و امیدواریم در این زمینه فکر جدی شود زیرا بطور مثال با وقوع حادثه اسیدپاشی برخی آسیب ها قابل جبران نیست. وی با اشاره به آمار چشمگیر سوختگی های اسیدپاشی در مهمترین مرکز سوختگی کشور (بیمارستان مطهری) گفت: موارد گزارش شده از این بیمارستان تاسف بار بوده و زیبنده کشور و ملت ایران نیست.

هاشمی تاکید کرد: مردم در این بین بی تقصیر هستند و دستگاه های نظارتی باید در این زمینه قوی تر عمل کنند. وزیر بهداشت به لزوم اطلاع رسانی کمک های اولیه در حوادث اسید پاشی اشاره کرد و گفت: در حادثه اخیر، اگر مردم از همان ابتدا فرد اسیدپاشی شده را با آب می شستند، بخش عمده ای از آسیب های چشمی و پوستی او اتفاق نمی افتاد، اما متاسفانه اقدامات اولیه درست برعکس نیازهای اولیه درمانی بوده است.

هاشمی افزود: حادثه اسیدپاشی خیلی وحشتناک است و لازم است تمام اقدامات مورد نیاز از نظر قانونی انجام شود تا اثر بازدارندگی داشته باشد. وی تصریح کرد: قصاص برای فرد خاطی باید انجام شود، زیرا مردم باید هنگام بیرون آمدن از خانه آرامش داشته باشند و وظیفه حکومت و همه دستگاه های ذیربط این است که از این حوادث پیشگیری کنند.