به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۹:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۰۲ ساعت ۱۰:۵۵
کد مطلب : ۵۸۶۹۱

سریال ابله قبل از تولید قاچاق شد!

گروه فرهنگ و هنر: دانلود غیرمجاز آثار شبکه نمایش خانگی تا جایی پیش رفته که سریال ابله بیش از یک ماه قبل از آماده شدن و عرضه قسمت اولش توسط سودجویان در فضای مجازی آماده دانلود شود !
سریال ابله قبل از تولید قاچاق شد!
سالهاست که عرضه نسخه غیرمجاز یا به اصطلاح پرده‌ای آثار سینمایی صدمات زیادی را به اقتصاد سینمای ایران وارد کرده است که البته با پیگیری‌های صورت گرفته مدتی است که کمتر شاهد چنین اتفاقاتی هستیم اما در مقابل سودجویان و متخلفان به سمت فضای مجازی و عرضه نسخه با کیفیت آثار عرضه شده در شبکه نمایش خانگی سوق پیدا کرده‌اند. بطوریکه با عرضه یک محصول رقابت بر سر سرعت قرار دادن لینک دانلود آن در سایت‌های مختلف بوجود آمده و به تبع آن تبلیغات گسترده‌ای روی این سایت‌ها قرار می‌گیرد.

از کم مخاطب‌ترین اثر تا آثار پرمخاطب به سرعت با کیفیت بالا روی این سایت‌ها عرضه می‌شوند و در حالیکه بسیاری از سایت‌ها به دلیل محتوایی با مشکل فیلتر شدن مواجه شده‌اند اما سایت‌های عرضه غیر مجاز فیلم‌ها و سریال‌ها بدون هیچ محدودیتی به کارشان ادامه می‌دهند و به راحتی هم فروش کالاهای متعددی را تبلیغ می‌کنند.


رقابت این سایت‌ها در سرعت پخش غیر مجاز آثار به جایی رسیده که اخیرا شاهد عرضه قسمت اول و حتی دوم سریال ابله به کارگردانی کمال تبریزی در بیش از 10 سایت مختلف هستیم آن هم در شرایطی که فیلمبرداری این مجموعه تازه آغاز شده و قرار است بعد ماه محرم عرضه آن آغاز شود. در واقع این سایت‌ها بدون آنکه نسخه‌ای برای عرضه داشته باشند پیشاپیش به استقبال این حرکت غیر مجاز رفته‌اند، اقدامی که علی رغم مصمم بودن مسئولین شبکه نمایش خانگی اقدامی در جهت مقابله با آن نشده است.

حاد شدن این موضوع و تبعات آن خود تولید کنندگان سریال‌های نمایش خانگی را وادار کرد تا اقدامات تشویقی را برای مخاطبان داشته باشند تا نسخه‌های اصلی را خریداری کنند و به همین منظور شاهد اهدای جوایز گوناگونی به خریداران از خانه گرفته تا ماشین و سکه و درخواست‌های سازندگان آنها برای خرید نسخه اورجینال بوده‌ایم اما طبیعتا راه درمانی نبوده است.

افزایش چشمگیر عرضه غیرمجاز آثار نمایش خانگی که این روزها به کارهای ساخته نشده هم رسیده است نیازمند یک مقابله جدی است که باید از سوی مسئولین مرتبط انجام شود.
مرجع : ایسنا
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_12_BLOCK}