به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۲۲:۵۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۸/۲۸ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۶۱۰۶۲

یک‌سوم آمبولانس‌های کشور فرسوده​اند

گروه جامعه: رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور گفت: تعداد پایگاه های اورژانس 115 در سطح کشور 80 درصد در طول چند سال اخیر رشد یافته است.
یک‌سوم آمبولانس‌های کشور فرسوده​اند
دکتر امین صابری نیا در حاشیه گردهمایی مدیران حوادث و فوریت های پزشکی کشور افزود: هم اکنون 2078 اورژانس 115 در قالب پایگاه های شهری و روستایی در سطح کشور فعالیت دارند. وی با بیان اینکه هم اکنون 3000 ناوگان آمبولانس در سطح کشور فعالیت دارند، افزود: 1000 آمبولانس از این تعداد فرسوده می باشند و با خرید آمبولانس جدید باید تعویض شوند. دکتر صابری نیا از کمبود 7000 نیروی پرسنل اورژانس در سطح کشور خبر داد و گفت: ارتقای کیفیت امداد رسانی و خدمات پیش بیمارستانی با تامین نیروی انسانی میسر است.

رییس حوادث و فوریت های پزشکی کشور در ادامه خاطر نشان کرد: در حال حاضر متوسط روزانه به چهار نفر در سطح کشور به وسیله اورژانس هوایی که از مردادماه امسال فعالیت خود را در 15 دانشگاه علوم پزشکی کشور آغاز کرده، امداد رسانی می شوند. وی خرید "مدیکوپتر" را از برنامه های اورژانس هوایی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر از بالگردهای ترابری برای انتقال بیماران در اورژانس هوایی استفاده می شود. به گفته وی، مدیکوپتر ها بالگردهای اختصاصی برای حمل ونقل بیماران و امدادرسانی هستند. براساس گزارش وبدا، وی در پایان گفت: سطح بندی کیفی پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی و نهادینه کردن علم مدیریت EMS در حوادث و فوریت های پزشکی کشور از اقدامات در حال انجام است.
مرجع : ایسنا
{ADVERTISE_DOC_LOCATION_12_BLOCK}