کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تذکر نمایندگان استان خوزستان به وزیر نیرو

12 آذر 1393 ساعت 11:38

گروه اقتصادي: 18 نماینده خوزستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص آنچه که تخصیص نیافتن آب برای طرح 800 هزار هکتاری اراضی کشاورزی خوزستان عنوان شده، طرح سوال از وزیر نیرو را به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی ارایه کردند.


سید حسین دهدشتی نماینده آبادان در مجلس در گفت وگو با ایرنا، 'برداشت و انتقال آب از سرچشمه های رودخانه کارون بدون مستندات قانونی و منطقی' را از دیگر علل تذکر نمایندگان خوزستان به ' چیت چیان ' وزیر نیرو عنوان کرد. وی افزود: به رغم فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت احیای 800 هزار هکتار اراضی کشاورزی خوزستان در سال 1375 و مصوبه دولت یازدهم در سفر پارسال هیات دولت به خوزستان، و تاکید مجدد بر اجرای آن، همچنان تخصیص آب مورد نیاز به علل مختلف توسط وزارت نیرو متوقف مانده است.

وی اظهارکرد: متاسفانه به رغم هشدار مکرر نمایندگان خوزستان، برداشت و انتقال آب از سرچشمه های رودخانه کاروان بدون مستندات قانونی و منطقی در دستور کار وزارت نیرو قرار دارد. این تذکر در کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نیرو مورد بررسی قرار می گیرد. اجرای طرح کشاورزی رهبر معظم انقلاب مبنی بر احیای اراضی کشاورزی خوزستان درگرو تامین آب است. خشکسالی چند سال اخیر و اجرای طرح برداشت آب از سرشاخه رودخانه های کارون و دز به یک چالش جدی در خوزستان تبدیل شده است.


کد مطلب: 62232

آدرس مطلب :
http://www.baharnews.ir/news/62232/تذکر-نمایندگان-استان-خوزستان-وزیر-نیرو

بهار نیوز
  http://www.baharnews.ir