به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۸:۵۰
 
۸
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ ساعت ۱۱:۲۲
کد مطلب : ۶۶۳۴۱

انتقال آب کارون به زاینده رود منتفی شد

گروه جامعه: معاون عمرانی استاندار خوزستان گفت: با تلاش های صورت گرفته و مستندات ارائه شده، عملیات اجرایی تونل انتقال آب بهشت آباد از برنامه های وزارت نیرو حذف شد.
انتقال آب کارون به زاینده رود منتفی شد
احمد سیاحی در جلسه شورای اداری که با موضوع گزارش عملکرد دولت تدبیر و امید در خوزستان در محل تالار امام رضا (ع) شهرک نفت برگزار شد، گفت: در استان خوزستان سه مقوله آب، راه و مبلمان شهری از نکات مهمی است که باید به آن پرداخته شود. او با اشاره به اینکه از آب های روان استان و رودخانه کارون باید استفاده بهتر و مناسب تری شود، گفت: لایروبی و زیباسازی کارون، تالاب ها و رودخانه دز که ظرفیت های آبی استان هستند باعث می شود نشاطی را برای مردم به وجود آوریم و همچنین به جذب گردشگر کمک می کند. برخی از قسمت های رودخانه کارون به دلیل کم آبی و وجود نیزارها باعث می شود که مردم از آن لذت نبرند که لایروبی و اقدامات لازم در حال انجام است.

معاون عمرانی استاندار خوزستان به ممانعت از انتفال آب رودخانه کارون اشاره کرد و گفت: در تلاش هایی که انجام شد انتقال آب از سرشاخه ها برای شرب و صنعت انتقال داده می شود و طرح تونل بهشت آباد حذف شد، 580 میلیون متر مکعب در سال آب برای شرب و صنعت انتقال داده می شود که باید سهم صنعت کاهش یابد. او با بیان اینکه تالاب ها اکوسیستم قوی دارند که می توانند در مسائل اقتصادی استفاده شوند، گفت: شاهد عدم ورود پساب ها به رودخانه کارون هستیم و دیگر پساب خام بیمارستانی (به غیر از یک بیمارستان که مهلت چند هفته ای خواسته است) وارد رودخانه نمی شود. همچنین از ورود پساب های حوضچه های پرورش ماهی جلوگیری شده است.