به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۰:۰۲
 
۴۷
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۰۹ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب : ۶۷۹۰۹

پیام محمدخاتمی به کنگره حزب‌مردم‌سالاری

پیام محمدخاتمی به کنگره حزب‌مردم‌سالاری
گروه سیاسی: پیام رئیس جمهور دولت اصلاحات به سیزدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری قرائت شد. متن پیام حجت‌الاسلام سیدمحمد خاتمی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
مردمسالاری مقتضی زندگی مطلوب در روزگار ماست و مردم‌سالاری سازگار با دین، حاصل انقلاب کبیر اسلامی است و سیاست دینی، انقلابی و ملی همه ما دفاع از نظامی است که متعلق به همگان و متکی بر رای مردم و مدافع آزادی، عدالت و اخلاق است. در جمهوری اسلامی حضور همه مردم در تمامی عرصه‌ها به رسمیت شناخته شده است و لازمه آن حضور فعال، آزاد و امن همه تشکل‌ها و احزاب و گروه‌هایی است که در عین پایبندی به اصالت‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی٬ مدافع حقوق مسلم مردم و ناظر بر رفتار و سلوک مسئولان و منتقد منصف سیاست‌ها و رویه‌ها و پاسدار مصالح ملی و حقوق اساسی جامعه هستند.

حزب مردم‌سالاری به نوبه خود تلاش کرده است علیرغم پاره‌ای محدودیت‌ها و همه فراز و نشیب‌ها نشاط را به عرصه حیات اجتماعی و فعالیت‌های سیاسی بیاورد و از مردم‌سالاری سازگار با دین که حاصل ارجمند انقلاب اسلامی است دفاع کند. ضمن ادای احترام به همه تشکل‌ها و احزاب و گروه‌هایی که از ارزش‌های اصیل اسلامی و روش‌های مردم‌سالارانه دفاع کرده و می‌کنند؛ برای همایش سراسری حزب مردم سالاری آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم این نشست‌ها در جهت فراهم کردن زمینه همدلی بیشتر میان جریان‌ها و گروه‌هایی باشد که در صداقت آن‌ها و نیز پایبندیشان به مصالح ملی و عزت میهن و پیشرفت آن و سربلندی ملت تردیدی وجود ندارد. سیدمحمد خاتمی