به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۲۳:۵۹
 
۹۵
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب : ۶۹۵۴۶
ماجراي يكي از ادعاهاي عجيب احمدی‌نژاد و ...؛

اینها بلایی بودند که به‌جان انقلاب‌و کشور افتادند

دکتر احمد احمدی:‌... اینها بلایی بودند که به جان این انقلاب و کشور افتادند. آدم بی‌سواد، عوام، مدعی از این حرفها می‌زند. بعضی‌ها می‌خواستند همین آدم را بعد از نواب اربعه، به عنوان نایب پنجمی معرفی کنند!
دکتر احمد احمدی
دکتر احمد احمدی
گروه سياسي: حجت الاسلام رسول جعفریان (پژوهشگر ديني) در وبلاگش نوشت: نخستین بار در سال 59 در دفتر حزب جمهوری اسلامی در قم، کلاسهای عقیدتی و نقد مارکسیسم گذاشتند. استاد آن کلاس دکتر احمد احمدی شاگرد بیست ساله علامه طباطبائی بود. بنده در آن کلاسها شرکت کردم. هدف از برگزاری این کلاسها آن بود تا خود را تقویت کنیم و برابر انتقاداتی که آن زمان مارکسیستها نسبت به دین داشتند، پاسخی داشته باشیم. پس از آن به موسسه در راه حق آمدیم. یک سال درسی تمام 1360 ـ 1361 هفته ای سه روز، آقای دکتر احمدی فلسفه غرب را به ما تدریس می کرد، اما بنده بیش از درس، تحت تاثیر شخصیت وی بودم.
زمانی که با حکم امام به شورای انقلاب فرهنگی آمدند، و بنده هم تدریس معارف را در دانشگاه تهران شروع کردم، هفته ای یک روز به محل دفتر ایشان می رفتم. آن زمان اتاق ایشان و دکتر سروش و دکتر داوری کنار بود. معمولا نماز ظهر و عصر را با ایشان می خواندم، ناهار را در خدمتشان می ماندم و به کلاس درس که دانشگاه هنر و تهران بود بر می گشتم. نخستین جلسات مربوط به تهیه متن برای درس ریشه های انقلاب را هم در آن جا شرکت کردم که شماری از اساتید بودند و ایشان از سر لطف بنده را هم دعوت کردند. در باره درس تاریخ اسلام هم گه گاه گفتگوهایی می شد. بعدها البته به دلیل ورود بیشتر بنده به تاریخ و جدا شدن از فلسفه، این ارتباط کمتر شد، اما درس و کلاس و روحیه و بیان و لطف آقای احمدی را هیچگاه فراموش نمی کنم.

تلاش بی وقفه وخالصانه آقای احمدی را در شورای انقلاب فرهنگی، تأسیس سمت و ریاست آن تاکنون، هیچ کس نمی تواند فراموش کند. خدای عمر ایشان را دراز گرداناد تا بیش از پیش بتواند در عرصه فرهنگ به این کشور خدمت کند.... این بود تا این روزها شاهد مصاحبه دلنشین ایشان با روزنامه جمهوری اسلامی بودم. مصاحبه ای که بسیار عالی و ارزشمند بود، حاوی نکات بس مهم. تنها به دو بخش آن که فعلا برای بنده اهمیت دارد می پردازم.

علامه طباطبائی و انتقاد از غرب

آقای احمدی گویند: سال 1356 که آقای طباطبایی به خاطر بیماری پارکینسون آمدند که بروند انگلیس برای مداوا، مرحوم شهید قدوسی به من تکلیف کرد که همراه آقای طباطبایی بروم انگلیس. بنده 15 روزی در لندن خدمت ایشان بودم. بعد از 15 روز من آمدم و آقای مطهری به جای بنده، همراه آقای طباطبایی ماندند. یک ماه هم آقای مطهری ماندند. آقای طباطبایی به حق انسان کامل و وارسته‌ای بود. و من همین آلان هم با او زندگی می‌کنم. با طباطبایی زندگی می‌کنم. رفتار، گفتار، حرکات، لهجه ترکی ایشان و... اینها همه در ذهن من آنچنان نقش بسته که خیلی‌جاها او را در کنار خود می‌بینم. من سالهاست که در دانشگاه رفت و آمد دارم. از دانشگاه دکترا گرفته‌ام، استاد شده‌ام. آن نقش مرحوم طباطبایی در وجود من آن چنان تاثیر داشت که من نمی‌گویم، هیچ تحت تاثیر قرار نگرفته‌ام، ولی همچنان در ذهنم و خاطره‌ام بوده و هست که این زرق و برق‌ها و این محیط‌ها نمی‌تواند تاثیری در من بگذارد. خیلی در من تاثیر گذاشت.

عصر روز یکشنبه‌ای بود که قرار بود من فردایش بیایم ایران و آقای مطهری به جای من می‌ماند. ما رفتیم بیرون برای قدم‌زدن. کلید اتاق هتل ماند توی اتاق. آن زمانها، هتلداران کلید یدکی نداشتند. موقع برگشتن ما به مشکل خوردیم. دیدیم کلید مانده توی اتاق. من رفتم سراغ مسئول اطلاعات هتل. گفت: باید بروید سراغ پلیس. من رفتم به پلیس اطلاع دادم. گفت: برو من می‌آیم. پرسیدم: کی؟ گفت: 15 دقیقه دیگر. 15 دقیقه دیگر آمدند. دو تا پلیس آمدند. خیلی به آقای طباطبایی احترام کردند. گفتند: دو راه دارد. یا تا فردا صبر کنید تا کلیدساز بیاید و یا اجازه دهید در را بشکنیم و زبانه را در بیاوریم و شما هم خسارت بدهید. من به آقای طباطبایی گفتم چه کنیم؟ گفت: ما هرجا برویم بیشتر از خسارت خرجمان می‌شود. در راه بشکنند. در را شکستند و 17 پوند هم ما خسارت دادیم. موقع رفتن، پلیس خیلی به آقای طباطبایی احترام گذاشت. همان جا من به ایشان گفتم: حاج آقا شما در نوشته‌هایتان خیلی به اروپا تاخته‌اید. اگر قبلا آمده بودید و نظم و انضباط اینجا را دیده بودید، آیا اینقدر به اینها می‌تاختید. فرمود: نه. توجه می‌کنید. فرمود: نه. یعنی یک انصافی در این مرد عالی مقام بود و آنچه را که حق می‌دید، آن را درست می‌انگاشت و آنچه را که نادرست می‌دید، طرد می‌کرد. یک بار یادم هست، باز فرمود: اگر کسی بخواهد اسلام را در اروپا، در مغرب زمین معرفی کند، باید از طریق عرفان وارد شود، نه از طریق فقه. عرفان فراتر و جذاب‌تر و ریشه‌دارتر از فقه است. فقه حق است. جای تردید نیست. آقای طباطبایی مثل ما با فقه زندگی می‌کرد. ولی معقتد بود که برای کسی که به نماز و طهارت و... اعتقادی ندارد، به زحمت می‌توان به او اسلام را از طریق فقه معرفی کرد. با عرفان در وهله اول می‌شود طرف را جذب کرد.

مهدویت و کسانی که این چند سال به جان مملکت افتادند!

پرسشگر روزنامه جمهوری اسلامی می پرسد: نگاه علامه طباطبایی به مهدویت چه بود؟ وقتی شما از علامه طباطبایی درباره فلسفه مارکس و هگل وکانت و «اگزیستانسیالیسم» می‌پرسیدند، به شما نمی‌گفتند امام زمان(عج) می‌آیند و جواب همه این شبهات را می‌دهند؟ شما دعا کنید امام زمان(ع) بیایند و جواب این شبهات را بدهند و فلسفه اسلامی را در زمین جاری کنند؟

احمدی: نه خیر،‌آقا این چه حرفهایی است می‌زنند...
پرسشگر:‌ خوب، الان رسماً این حرفها گفته می‌شود. خیلی‌ها که مسئول رده بالا هم بودند و هستند از این حرفها می‌زنند.
احمدی:‌ امام خمینی یک بار فرمودند که این انجمن حجتیه‌ای‌ها می‌گویند گناه بکنید تا امام زمان(عج) زودتر ظهور کنند.
پرسشگر:‌ الان افرادی فراتر از انجمن حجتیه، این حرفها را می‌زنند.
احمدی:‌ عوام هستند. عوام... من را عصبانی نکنید. خاطرات تلخ گذشته را به یاد من نیآورید. اینها بلایی بودند که به جان این انقلاب و کشور افتادند. آدم بی‌سواد، عوام، مدعی از این حرفها می‌زند. بعضی‌ها می‌خواستند همین آدم را بعد از نواب اربعه، به عنوان نایب پنجمی معرفی کنند. این آقای احمدی‌نژاد در آخرین جلسه‌های دوره دوم ریاست جمهوری‌اش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، این آدم می‌گفت که بروید توی این کوچه‌ها بگردید تا امام زمان را پیدا کنید! جلسه‌ای که دو ساعت، دو ساعت و نیم بیشتر نبود و ما باید به مسائل مهم فرهنگی کشور می‌پرداختیم به ما می‌گفت بروید در کوچه‌ها بگردید و امام زمان را پیدا کنید!

پرسشگر:‌ این حرفها ضبط شده است؟
احمدی: نمی‌دانم. شاید دست آقای مخبر باشد. مخبر دزفولی. دبیر شورا است... آخرین جلسه‌اش این بود. به ما می‌گفت زیارت جامعه کبیره را بیاورید در شورا، روی جمله به جمله‌اش بحث بکنیم! بگذریم دیگه... مرا خسته نکنید. اینها کی هستند که بتوانند در باب امام زمان حرف بزنند. امام خمینی همان وقتها در جواب این افراد فرمودند: آمدیم امام زمان (عج) هزار سال دیگر ظهور نکرد. ما باید بگذاریم احکام اسلام روی زمین بماند؟ ما وظیفه‌مان چیست. ما وظیفه داریم احکام اسلام را اجرا کنیم. اسلام را نمی‌توان گذاشت غریب بماند. مهدویت یک امر حق است اما تعریف آن این تعاریفی نیست که امثال آقای احمدی‌نژاد مطرح می‌کنند. مرحوم علامه طباطبایی هیچ وقت این عوام بازیها را نداشت. مثل همه علما در عین حال که نسبت به حضرت حجت (سلام‌الله علیه) بیشترین احترام را می‌گذاشت، امیدوار بود. امید به جامعه نمونه حضرت مهدی‌(عج) داشت. من درست یادم هست پنجاه سال پیش هم برخی عوام و برخی شیادها این حرفها را می‌زدند که بیائید دعا کنید تا امام زمان (عج) بیاید و کارها را درست کند. این‌ها حرفهای آدمهای نادان است.

ایرانی
Germany
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۰:۱۳
متاسفانه این واکنش های به عوامفریبی های باند احمدی نژاد نوشداروی پس از مرگ سهراب است!! (291376)
ع م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۳:۳۷
دقیقا -چرا زمانی احمدی نژاد بود انتقاد نمیکردن؟از ترس منافع! (291408)
مردمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۵:۰۸
متاسفانه همه خواص ما در مقابل احمدی نژاد با آن همه دروغ کوچک وبزرگ ساکت ماندند و مملکت در عرض 8 سال به اندازه 50 سال ضرر مالی دید و به اندازه 300 سال از نظر اجتماعی به عقب رفت و . . . . . واقعا علمای ما یا باید دلیلی قرص و محکم برای سکوتشان ارائه کنند یا باید در برابر امام زمان و خدای بلند مرتبه شرمسار و در جایگاه طالبان بخشش باشند . . . . . .واقعا علمای دینی و دانشگاهی ما در مقابل این بدعت ها چه کردند جز سکوت !!!؟ (291442)
فردوس توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۶:۱۲
کسانی که در مقابل قانون گریزی و خلافهای دولت قبل سکوت کردند نزد خدا و ملت شرمنده و مقصرند (291454)
مهربان توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۱:۳۲
ملت بزرگ ایران انشاا... جواب اشتباهات دولت قبل را در انتخابات اینده خواهد داد
هاشمی خاتمی و روحانی را دوست دارم و مخلص سیدحسن نوه امام راحلم (291648)
خرم سلطان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۰:۲۱
وقتی عوام رئیس جمهور میشود.... (291377)
سرزمین مادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۴:۱۸
دوستان اصلاح طلب برید به جان آیت الله جنتی احمد خاتمی علم الهدی احمدی نژاد رسایی مرتضوی و... دعا کنید وگرنه چطور میخواستیم خیلی از حرفها رو اثبات کنیم؟؟؟؟ (291428)
محمدي
Romania
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۲:۵۵
از اون بهتر آاآاقاي دكتر ٍٍٍٍرحيمي معاونش مي شود حيف نون. (291693)
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۰:۲۷
درود بر حاج آقا دکتر احمدی خداوند به ایشان سلامتی وطول عمر عطا فرماید (291379)
کار، آزادی، جامعه ی مدنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۴:۱۲
من امیدوارم خداوندبه همه طول عمرعطا فرماید ولی امثال ایشان چرا آن سالها سخن نگفتند و سکوت کردند؟ همین ایشان هنگامی که آقای احمدی نژادرا درهیئات منتسب به این جریان همراهی می کردند و آنها اورا بالابالا می بردند چرا واکنش نشان ندادند؟
آقای جوادی آملی همانجا ازصحبتهای احمدی نژاد اعلام برائت کرد و امروز نیزهمچنان مورداحترام مردم است (291424)
اردوان
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۰:۳۰
اگر آقای احمدی نژاد ادعای عجیب و غریب کرد و درباره عملکردش جای اشکال وجود دارد و اگر خلافی صورت گرفته، خب چرا دولت جدید پیگیری نمی کند؟
به جای اعلام خلاف چند هزار میلیاردی، بیایید بگویید که از فلان خلاف چه میزان به حساب بیت المال برگشته. چه اتفاقی برای متخلفین افتاده؟
حالا اینها به کنار؛ اصلا چرا یک قانون تصویب نمی کنند که برای متخلفین مالی، حداکثر مجازات، در نظر گرفته شود؟ (291381)
...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۲:۱۴
به حرف شما مثبت دادم، ولی برادر من پیگیری خطاها و جرایم بر عهده قوه قضاییه است، نه قوه مجریه.
قوه مجریه نهایتاً می تواند نسبت به جرایم رخ داده تنظیم شکایت کند ولی قوه قضاییه است که باید پیگیر باشد و رسیدگی کند. (291395)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۳:۴۲
توی شهرکوچک ما چند سال پیش به حکم دادگاه چهارانگشت دست جوانی را

که یک رادیوضبط ویک سماورنصفه را دزدیده بودقطع کردند.حال این اقادزده حق

نداردبپرسدبا دزدان چندهزارمیلیاردی چه می کنید؟؟؟؟؟ (291411)
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۴:۲۸
دراین صورت همه ی حاکمان بایدبروند زندان.
لطفاسانسورنکنید (291431)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۰:۵۵
گل گفتید آقا (291382)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۰:۵۷
ادامه بدهید این تهاجمات و سکوت ایشان فقط به محبوبیتش افزوده عدو سبب خیر شدین (291383)
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۲:۱۹
چه سکوت دل انگیزی (291398)
پیچش مو بین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۴:۱۶
نه جانم این عدو نه آن عدو است زمانی عدو سبب خیر می شود که مقابل عدو فرد صالح باشد (291427)
مردمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۵:۱۱
لابد در حال حال کردن با هاله ی نور روز و شبشان را سپری می کنند !!!!!
خدا ما را نبخشد که با چه کسانی ساختیم و دینمان را سوختیم . . . . . . (291444)
مهدی م
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۱:۵۲
خدایا ببین کیا هشت سال توی این مملکت ریاست کردند. (291393)
سعید1
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۳:۰۴
بهتر است شکوه کنیم که خدایا چرا ملتی با این سابقه فرهنگی و گذشته چند هزار ساله به همین سادگی فریب می خورد؟! چرا تاریخ را نخوانده است؟چرا نمی خواند؟
کدام ملت به این آسانی فریفته و مفتون می شود وبازیچه اندیشه های روان پریشان قرار می گیرد؟! نمی دانم! (291402)
واد ری
Romania
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۲:۰۵
تعجب میکنم هنوز بیش از هفتاد درصد از مدیران پایین دست و بالادست منتخب دوره ی عوام و نادان(احمدی نژاد)هسنتند!!! بنده معلم هستم، دوره دبیرستان،در مورد ترویج خرافات احمدی نژاد در کلاس صحبت کردم،مسولین آموزش و پرورش چندین بارمرا به حراست اظهار کردن و تهدید به اخراجم کردند،حالب اینه که همون آقایون الان همچنان مسولیت دارند، از همه جالبتر همون آقایون چنان رنگ عوض کردن میگن نه ما نبودیم ما مخالف احمدی نژاد خرافاتی بودیم و طرفدار اصلاح طلبا!!!!!!!!!!! (291394)
مانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۲:۱۷
آقای طائب هم مطالبی راجع به امام زمان گفته اند توصیه میکنم بخوانید و معنی عوامیت را ببینید ! (291396)
بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۲:۱۷
میخواید اثر این تهاجماتتون ببیند به تجمع مردم در شهر ری و اصفهان برای احمدی نزاد و روحانی نگاه کنید (291397)
حسین - ج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۲:۲۹
خدا مرا ببخشد، در زمان احمدی نژاد نزدیک بود ایمان و اعتقادم به حضرت صاحب الزمان (روحی له الفداء) را تزلزل بگیرد که لطف خداوند بزرگ به سراغم آمد و مسیر حضرت مهدی (عج) را از خرافه گو یانی که اعتقاد مردم را وجه المصالحه منافع سیاسی کرده بودند جدا کرد (291399)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۴:۰۵
چن سال قبل در یک هییت سینه زنی بودم ماه محرم بود کارشون فقط دعا به جون احمدی نژاد با صدای بلند و پشت بلندگو امسال بعد ازتقریبا 8 سال رفتم همون هییت دیدم همین بچه ها هم تغییر کردن این اون ضرر اصلی بود که احمدی نژاد به ایران زد افکار و عقاید روتغییر داد البته مهم ترین کاری که کرد هم این بود که مردم رو نسبت به مسایل اطراف خودشون حساس کرد و این بزگترین خدمتی که احمدی نژاد به ایران کردخیلی بزرگتر از مسکن مهر و امثالهم .و اثر این کار وی رو بعد ها خواهیم دید چه در زمینه اقتصادی و چه فرهنگی و سیاسی (291419)
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۴:۱۳
سلام . ارادتمند آقای دکتر احمدی هستم . ولی استاد گرانقدر چرا آنزمانی که احمدی نژاد از هاله نور و ارتباط با انسان کامل وسخنرانی در سازمان ملل دم میزد شما از عقائد و باور میلیونها مسلمان ایرانی دفاع نکردید تا بی باور نشوند .همین خبر امروز بهار که ادیب یزدی احمدی نژاد را به شمشیر اسلام تشبیه کرده که مرا یاد حرف خلیفه دوم که بعد از جنایت خالدبن ولید در باره همسره نویره خالد را شمشیر اسلام نام برد انداخت .چرا واکنش نشان نمیدهید؟ (291425)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۵:۳۱
اسلام ودین مثل نور در اسمان میدرخشد واینده جهان .اسلام اهل البیت {ع}خواهد بود فلسفه وفلاسفه نمیتوانند نه از اسلام دفاع کنند ونه حتی از خوشان وخودشان بزرگترین خطر برای عقائد حقه هستند فلسفه پوسید گندیده شد ومردهمه امتحانشان را پس دادند دنیا فهمیده وخواهد فهمید راهی نیست جز راهی که خالق بدهد وپیشنهاد کند دنیا خواهد فهیمید که همانطور که هرکجای طبیعت منظم ومصنوع خدا دست زده خراب کرده وبهترین راه رها کردن عالم طبیعت به حال خودش ومهندسی خودش است که خودش را درست کند همینطور باید نسخه عالم را از خالق بگیرد ... (291446)
کار، آزادی، جامعه ی مدنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۸:۴۷
وات فاز یو؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فلاسفه نبودند که ..........
شما توقرن چندی برادر؟ (291563)
شهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۷:۴۹
به نظر من اجماعی بر مطالبه محاکمه احمدی نژاد و دارودسته وی تشکیل شود تا ایشان جزای سو مدیریت به مردم و بیت المال را ببینند .کمپین مطالبه محاکمه احمدی نژاد (291518)
شهریار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۱۹:۲۷
نوشدارویی و بعدازمرگ سهراب آمدی/بی وفا این زودتر میخواستی حالا چرا//؟ (291586)
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۰:۰۴
اقای احمدی همین اجرای احکام اسلامتون ملت رو بیچاره کرده . هرکدوم میاید یه سازی از اسلام میزنید و میرید . ملت رو احمق فرض کردید (291608)
داش علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۱:۱۴
اول انقلاب ایشان تشریف می آوردند دانشگاه اراک وفلسفه به صورت ازاد تدریس میکردند با حوصله جواب همه را می دادند حتی گروهاه چپ مار کسیستی را در زمان آقای خاتمی اظهارنظری فرمودند که به نظرم دقیق نبود دسترسی به ایشان نداشتم که به عرضشان برسانم الحمداله با این استدلال گر چه دیر هنگام فهمیدم برایشان صداقت اصل است .برای خودشان سلامت وبرای فرزند شهیدشان علو درجات از خداوند رحمان خواهانم (291639)
علی محمد نصیری لرستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۱:۲۵
خوب . . . ملت روسرکارگذاشت،امام عصر انشاالله هر کی قصد بهره‌برداری سیاسی داره،خودش بشه طرف حساب اش (291645)
فایز استاد تمام دانشگاه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۲:۴۵
آقای احمدی تازه از خواب بیدار شده، شورای انقلاب فرهنگی که وی چندین سال متوالی عضو این شوراست، وضعیت دانشگاه های کشور را به سطح اموزشگاه مقدماتی تنزل داده و ایشان حالا مدعی است که کی چی گفته و کی چکار کرده است. این شورا در دوره احمدی نژاد شان دانشگاه و دانشگاهیان را ازبین برد و ریا ء و تزوریر را در دانشگاه ها رواج داد. فعلا که تر و خشک با هم می سوزند، بی سواد و با سواد در دانشگاه به هم می سازند و با هم کار می کنند. در کشور امروز روز تربیت تحصیل کرده بی سواد است. خدا به داد اینده این کشور برسد.... (291686)
رها
Germany
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۳:۲۴
بابا موضوع احمدي نژاد و ملانصيرالدين جفتش تو يه كلاس قرار مي گيرند. ولي اونچه مهمه مي خوام بدونم ايا ايشون تونستند در برابر سوالاي ماترياليستها و اگزيستانسياليستا و ليبراليستا جوابهايي هم پيدا كنند. جواب قانع كننده البته. (291709)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۱/۲۵ ۲۳:۳۵
ايا خسارت وزياني را كه احمدي نژاد با ان اراجيفش وقانون شكني هايش به ايران وملت تحميل كرده است قابل جبران است ؟ (291717)