به روز شده در ۱۳۹۸/۱۲/۰۹ - ۲۰:۱۴
 
۵
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ ساعت ۱۲:۱۹
کد مطلب : ۶۹۹۲۶
فساد اجتماعی در دهه اول انقلاب، به‌مراتب بیشتر و بدتر از الآن بوده است

وجود افراد باحجاب و حزب‌اللهی معجزه است

گروه سياسي: يك روحانی حامي گروه پايداري وجود همين تعداد باحجاب‌ها و نیرو‌های حزب‌الله در شرایط کنونی ایران را «معجزه‌ای الهی» دانسته است.
علیرضا پناهیان٬ این مطلب را در ارتباط با میران دین‌داری مردم پیش و قبل از انقلاب بیان کرده و در مصاحبه با سايت قاصدنيوز گفته در شرایط و فضاي کنونی و همچنين كم‌كاري هاي صورت گرفته در حوزه هاي مختلف جامعه، گرایش به معنویت و دینداری واقعا یک «معجزه الهی» است. او گفت: کسانی که چنین ادعا می‌کنند، می‌بایست بیایند و با دلیل این ادعا را ثابت کنند. نظام اسلامی از کدام شعار فاصله گرفته است؛ جمهوری اسلامی از شعارهای خودش فاصله نگرفته است که هیچ، بلکه مردم روزبه‌روز شعارهای انقلاب را بهتر درک و عمل می‌کنند. فساد اجتماعی در دهه اول انقلاب، به‌مراتب بیشتر و بدتر از الآن بوده است.

وی در پاسخ به کسانی که می‌گویند وضعیت جامعه نسبت به دوران پهلوی «بد‌تر» شده گفته این افراد هیچ شاخصی ندارند تا بر اساس آن شاخص و معیار حرف شان را اثبات کنند: «بنده خودم اول انقلاب با لباس روحانیت برخی مکان‌ها که می‌رفتم، افراد مسخره می‌کردند. این‌ها همه در حالی است اکنون مجالس شهدا به‌مراتب شلوغ‌تر از اول انقلاب است وکسی شهدا را مسخره نمی‌کند.»

این روحانی حامي گروه پايداري در بخش دیگری از سخنان خود مدعی افزایش جمعیت دین‌داران در ایران شده و افزوده آمار «خراب‌کاری‌های» حزب‌الله و مقام‌های جمهوری اسلامی نیز بالاست: «البته آمار مشکلات بسیار زیاد است و حتی آمار خرابکاری‌های بچه حزب‌اللهی ها قابل‌توجه است که آن‌ها را حتما باید درست کرد...» وی افزوده است: روند کلی معنویت در ایران رو به جلو است و تمام فرشته های خدا در حال کمک به جمهوری اسلامی هستند.

پناهیان همچنين گفته این فرشتگان به محض اینکه می‌خواهد یک حقی پنهان شود، می‌آیند و دلیلی بر اثبات حق می‌آوردند و همه قبول می‌کنند: «روند کلی، رو به جلوست به گونه ای که انسان گمان می‌کند تمام فرشته های خدا آمده اند و در حال کمک به این نظام مقدس هستند. به محض اینکه می‌خواهد یک حقی پنهان شود، همه کائنات می‌آیند و دلیلی بر اثبات حق می آوردند و همه قبول می‌کنند.»