۱۶

سلطان‌سلیمان و خرم‌سلطان واقعی/عكس

پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۴
گروه عكس: سریال ترکی حریم سلطان که به تازگی از یکی از کانالهای فارسی زبان در حال پخش است در مدت کوتاه مخاطبان بسیاری را توانسته جذب کند. به گزارش اعتدال، اسم واقعی این سریال صد سال شکوه (Muhteşem yüzyıl) نام دارد و از 2 سال پیش پخش سریال در کانال استار ترکیه شروع شده و هم اکنون فصل سوم آن در حال پخش است و البته بحث و جدل‌هاي زيادي در كشورهاي منطقه و خود تركيه بر سر سوژه آن به وجود آورده است.
.................................................
سمت راست: (Halit Ergenç) حالیت ارگنچ در نقش سلطان سلیمان
سمت چپ: سلطان سلیمان عثمانی

(Hürrem Sultan) خرم سلطان واقعی

مریم اوزرلی (Meryem Uzerli) بازیگر نقش خرم سلطان
کد مطلب: 7013
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۳۹۱/۰۹/۰۹ ۱۹:۰۹
اتفاقا شما سخت گرفته اید این سریال سرتاسر پر است از خیانت و جاسوسی و پاچه خواری و فساد و زنبارگی و خیلی چیزهای دیگر که نشان میدهد در زمان عثمانی آنوقت انگار شاهشان هیچ کاری جز اینکه در حرمسرا ول بچرخد و دائما بر علیه همدیگر توطئه کنند کاری دیگر نداشته و فقط یک مقدار قمپوز الکی توی این سریال افزوده شده که بتواند مخاطب جذب کند . بنظر بنده ترکیه تازه با این سریال کلا تاریخ خود را زیر سئوال برده است که این هم از ضعف صنعت نویسندگی و سینمایی آنها ست ! (12901)
حسین
۱۳۹۱/۰۹/۰۹ ۲۱:۱۵
من که یک شب این سریال نبینم خوابم نمیبره (12908)
شادی
۱۳۹۱/۱۰/۲۰ ۱۴:۱۱
درقسمت های جلوترپسرخدیجه میمیردوابراهیم هم بانگارکالفاازدواج میکندودوزنه میشود.ابراهیم راهم سلطان سلیمان می کشد.وقتی سلطان سلیمان درجنگ بود پسراولش یعنی مسطفی به کمک پدرش می رود
ازآن طرف به پدرگفته بودندپسرت می خواهدتورابکشدسلطان سلیمان باورمیکندومسطفی رامیکشد.پسراول خرم یعنی محمت بیمارمیشودومیمیرد
سلطان سلیمان بسیارناراحت میشود.
خرم به جزمحمت5تابچه بدنیامی آورد
که نام آن ها عبارتنداز:سلیم-بایزید-مهریماه-جهانگیر-محمد.خدیجه هم یک دخترمی آوردو والئده هم به بدبختی می افتدوخرم هم توسط ماهی دوران میمیرد.سلطان سلیمان هم ازدوری ومرگ خرم میمیرد... (19573)
رادیکال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۱۰ ۱۰:۱۳
خودت فهمیدی چی گفتی تازه جناب استاد شادی مصطفی درسته نه مسطفی (214449)
مانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۲۴ ۱۲:۲۳
سلیمون مصطفی رو کشته و جهانگیر از غم مصطفی مرده و بیوه مصطفی خودکشی کرده و شوهر فاطمه سلطان هم اعدام شده و سلیم و بایزید افتادن به جون هم و حوورم سلطان هم بیمار شده .... بازم بگم؟؟؟ بگم؟؟؟؟؟؟
شادی جان این اطلاعات مال چهارشنبه هفته گذشته اس (217791)
مجتبی
United States
۱۳۹۱/۰۹/۱۰ ۲۱:۲۰
اتفاقا به نظر من صادقانه داره تاریخ رو نشون میده! (12992)
سعید
United Kingdom
۱۳۹۲/۱۲/۱۰ ۲۳:۳۰
در این سریال 90 در صد به زندگی خانوادگی سلطان سلیمان پرداخته شده که مخاطبان بسیار زیادی پیدا کند و الحق که بیشتر انسان ها به دنبال دیدن جریان های خانوادگی مخصوصا از نامداران تاریخ هستند . و زندگی سیاستمداران در کاخ هایی که در آن بر روی همه مل بسته است چیزی جز زن باره گی. خیانت. جاسوسی .چاول.و قتل نبوده است . در هر حال فکر کنید اگر این سریال را بر مبنای جنگ ها و کشور گشایی های این سلطان ساخته میشد چه در صدی از عوام آنرا نگاه میکردند و در آمد سرمایه گذار چند در صد کمتر از حالا بود. (210159)
۱۳۹۱/۰۹/۱۱ ۱۰:۱۵
بهار جون ببخشید خرم سلطان نیست حرم سلطان می باشد (13028)
شهنوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۲/۱۲ ۱۳:۴۳
خرم درسته ولی چون در زبان ترکی استامبولی خ ندارند ح میگن مثل حرم سلطان (210529)
۱۳۹۱/۰۹/۱۱ ۱۱:۰۴
برای مزید اطلاع دوستان این سریال بر
مبنای زندگی خصوصی پادشاه عثمانی است که تمام پادشاهان جبار در دوره های متفاوت بدلیل اختیارات صد در صد مملکتی و حکومتی و اینکه
فکر میکردند عمر جاودانه دارندو مملک
ملک طلق خانواده آنهاست همه دستشان به جنایات وسیع و هرزه گری و نقاط ضعف فراوان آلوده بود و خدا پدر نویسنده و کارگردان این فیلم را بیامرزد که دخل و تصرفی در ماجرای
اصلی نکرده است.با این حال تا آنجاییکه تاریخ میگوید شخصیتی همسان نادر شاه افشار ما داشته و در کشور داری و کشور گشایی در آن
زمان بی بدیل بوده است. اما همانطوریکه توضیح دادم این سریال داستان سیاست و نظامی گری و قدرت نیست بلکه به زندگی داخلی یک پادشاه پرداخته است که بسیار پند آموز است. دسیسه ها .هرزه گری ها رقابت های کثیف اطرافیان یک پادشاه قوی. حسادت های همه زنان
پادشاه برای نزدیکی و سو استفاده
از او باج گیری های بی حساب زیر دستان و همه و همه .ادب را از که آموختی از بی ادبان. (13036)
۱۳۹۱/۱۰/۱۴ ۱۹:۵۱
به نظر من سریال خوبی اینم فقط حرم واتفاهایی که اتفاق افتاده را نشان می دهد (18007)
افشین ابوهادی برادرشادی کلاس اول
۱۳۹۱/۱۰/۲۰ ۱۵:۳۶
حیف برداشتن (19601)
ناشناس
۱۳۹۱/۱۲/۱۷ ۱۱:۱۲
عکسی که زدین عکس واقعی ماهی دوران نه خرم سلطان اینو میگم چون من تو کاخ ترکیه عکسا رو دیدم (33114)
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۱/۰۳ ۱۶:۰۹
عکس.واقعی.خرم.یا.حرم.سلطان.این.نیست.من.خودم.عکس.واقعی.اش.را.دیدم........ (36063)
۱۳۹۲/۰۱/۱۰ ۰۱:۲۶
به ما چه (36690)
ebi
۱۳۹۲/۰۲/۰۳ ۰۶:۴۴
درود
پاسخ به شادی:
کی گفته ماهی دوران خرم رو میکشه و سلیمان از هجر خرم میمیره؟ آخی نکنه تو حرمسرا بودی؟ آی کیو سلطان سلیمان تو کشور گشایی به مجارستان میمیره در کل ولللش ارزش بحث نداره اما ما باید متاسف باشیم چرا فیلمی از کورش بزرگ امپراطور جهان که سلطان سلیمان رو واسه اسطبلش نمیخواست نداریم!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بدرود (40704)
شایان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۶/۲۹ ۲۳:۰۶
میدونی تو تاریخ درمورد سلطان سلیمان چی نوشتن سلیمان در تمام 46 سال سلطنتش ب عنوان مقتدر ترین و سلحشور ترین فرمان روای شرق و غرب شناخته میشد سلیمان در نهایت اوج و شکوه و اقتدار دولت عثمانی رو ب ارمغان آورد . . . (131417)
فاطمه
۱۳۹۲/۰۲/۰۹ ۱۳:۲۹
ازسایت خوبتون ممنون (42166)
رویا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۴/۱۹ ۱۸:۴۵
عکس هازیبا هستند (89034)
۱۳۹۲/۰۵/۱۲ ۰۶:۵۹
برای خودمون متاصفم (102605)
ایلین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۲ ۱۴:۲۶
عکس ها عالی هستند (161452)
نیوشا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۹/۲۱ ۱۹:۵۰
واقعا ماهی دوران خوشکل تر از خرم بوده (186592)
الینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۱/۲۴ ۱۷:۳۱
کی گفته اتفاقا خرم زیبا تر از او بوده و هست (207007)
فریب خورده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۲/۱۰ ۲۰:۲۳
جفت شما خواهرا در اشتباهین ! چناب زنگوله پاشا از هردوی اون عفریته ها خوشگلتر بودددد! توی حرمسرای سلطان هم سبد کالا میدادن؟ آخه همیشه دعوا و زیرآب زنی بود. (210142)
سلطان و شبان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۲/۱۴ ۱۴:۲۲
اگر تصویر انوقت خرم سلطان را ببینید تا سه شب از ترس نمیخوابی .... تو این سریال یک هنر پیشه خوشکل گذاشتن وگرنه اصل خرم چیز دیگزیست (210826)
بچه mis
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۲/۱۶ ۲۱:۲۸
دعوا سر خوب یابد بودن سلیمان یعنی چه.عثمانی همیشه دشمن. مردم ایران بود.وهمیشه تهدیدی برای ما.خواهشن جو هم
دردی نگیرید (211168)
حميدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۱۲/۲۵ ۰۱:۲۸
هر دو عكس اشتباه،!! اون سلطان سليم و اون يكي مهري ماه سلطان
دقت كنيد،!! البته خيلي هم مهم نيست چون اينها دشمنان تاريخي اين سرزمين هستند،!!! (212916)
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۰۹ ۰۹:۳۳
ای کاش دولت مردان ما هم یه نگاهی به تاریخ ما داشتند . . . (214242)
بختیاری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۱/۲۴ ۱۲:۱۸
این سریال رو من از شبکه StarTV ترکست دنبال می کنم. در این سریال هیچگاه جنگهای بین عثمانی و صفوی به تصویر کشیده نشده چرا که در اکثریت قریب به اتفاق این جنگها ایرانیها پیروز شده اند.
ای کاش سرمایه گذاران ایرانی به کمک فیلمسازامون می آمدند و با اراده جمعی برای اینهمه پادشاهان و سرداران بزرگ ایرانی سریال درست میکردند. که ما هم در سینمای جهان تاریخ فراموش شده امون رو عرضه میکردیم. (217789)
سارينا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۰۷ ۲۰:۱۷
من اينه كه خرم سلطان واقعي برگردد من خرم سلطان واقعي را خيلي دوست دارم نظر من همينه (222281)
سولماز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۱۰/۲۱ ۰۲:۴۵
واقعیت اینه که فقط در مورد زندگی شخصی پادشاه بوده تاریخ ترکیه رو نشون نداده فیلمای ترکیه از این بهتر نمیشه (277011)
بهناز
Spain
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۲:۵۶
این سریال یک سریال موفق تاریخی بود که در نوع خودش بینظیره...کمتر سریال تاریخی هست که تا به این حد بیننده (حدود 200میلیون نفر در سراسر جهان ) رو جذب خودش کنه...و در جواب دوستانی که میگن فقط به مسایل حرمسرا پرداخته وجنگ ایران و عثمانی را نشان نداده..باید بگم متاسفانه ما مردمی هستیم که هرچی به خوردمون بدن رو میپذیریم..اصل این سریال با اون چیزی که اون شبکه ماهواره ای خاین به تاریخ برامون دوبله کرده کلی فرق داره...اتفاقا در این سریال کوچکترین جنگها و اتفاقات تاریخی که مستند هست به تصویر کشیده شده.... (277839)
بهناز
Spain
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۳:۱۴
اون شبکه ماهوارهای کذایی در اقدامی عجیب و احمقانه... هرجا در سریال نام بزرگ ایران اومده از اون به سرزمین ازبک ها یاد کرده و از تبریز به عنوان تابوسکا و از شاه طهماسب به عنوان جوزف!!!و کل حوادث مربوط به لشکر کشی ابراهیم به تبریز و زیرکی شاه طهماسب و جنگ چالدران رو به گونه ای هنرمندانه سانسور کرده که هیچکس شک هم نکرده!!
خودمون که فیلم تاریخی از کشورمون نمیسازیم! وقتی هم یکی دیگه میسازه و در اون بصورت منصفانه از تاریخ کشورمون یاد میکنه خودمون با دست خودمون سانسور میکنیم! بعد هی بشینید جم تی وی ببینید... (277860)
بهناز
Spain
۱۳۹۳/۱۰/۲۲ ۱۳:۱۷
بهار خواهشا چاپ کن نظرمنو تا همه ببیننن این جم تی وی چقد دروغگو هستش و دشمن ایران و ایرانی و فرهنگ و تاریخ این ملت هستش!! (277864)