به روز شده در ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ ساعت ۱۲:۰۴
کد مطلب : ۷۱۲۸۲

هفته‌ای بدون باخت فقط برای تيم​هاي ایرانی

گروه ورزشي: برد تیم‌های پرسپولیس و تراکتور و تساوی نفت و فولاد باعث شد تا نمایندگان ایران با روندی مثبت هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا را بدون باخت سپری کنند.
هفته‌ای بدون باخت فقط برای تيم​هاي ایرانی
هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در دو منطقه شرق و غرب قاره کهن برگزار شد و نمایندگان ایران در این هفته عملکرد قابل قبولی را در مجموع کسب کردند. نبود شکست در کارنامه و نتایج کسب شده تیم‌های ایرانی نکته قابل اهمیتی است که آن‌ها را از سایر کشورهای دیگر مجزا می‌کند. نتیجه‌ای که در هفته اول این پیکارها دو بار دامن نمایندگان ایران را در ازبکستان گرفت و نفت و تراکتور مقابل حریفان خود بازی را واگذار کردند.

هفته‌ای بدون باخت فقط برای ایرانی‌ها
از میان 4 نماینده کشورمان پرسپولیس و تراکتورسازی دو تیم قرمز پوش کشورمان موفق شدند بردهای ارزشمندی را مقابل حریفان خود کسب کنند و تیم‌های نفت و فولاد هم به تساوی رضایت دادند. پرسپولیس موفق شد در تاشکند خانه بنیادکار ازبکستان دست به کار بزرگی بزند و این حریف قلدر را شکست دهد. نتیجه‌ای که کمتر هوداران سرخ‌پوش انتظار آن را داشتند اما شاگردان درخشان با ارائه یک بازی حساب‌شده موفق شدند به نوعی انتقام دو شکستی که نمایندگان کشورمان( نفت و تراکتور) در هفته گذشته متحمل شده بودند در ازبکستان از این حریف قدرتمند بگیرد.

سرخ‌پوشان با این برد 6 امتیازی شدند و نکته قابل توجه در کارنامه این تیم قدرت بالای خط حمله و بسته نگه داشتن دروازه و 2 کلین‌شیت توسط سوشا مکانی است که باعث شده پرسپولیس با تفاضل +4 در کنار کاشیوا ژاپن بهترین تفاضل را داشته باشد. محمد نوری هم با گلزنی در هر دو دیدار برای پرسپولیس یکی از گلزنان برتر این رقابت‌ها تا پایان هفته دوم به شمار می‌رود. تراکتورسازی هم توانست در تبریز مقابل الاهلی امارات و بازیکنان گران قیمت این تیم بردی خوب را کسب کند تا به نوعی شکست هفته گذشته را فراموش کند.

شاگردان تونی اولیویرا با این برد تا حدودی شرایط خود را در گروه D لیگ قهرمانان آسیا سر و سامان دادند. نفت تهران هم در ورزشگاه آزادی مقابل العین امارات متوقف شد تا منصوریان و شاگردانش اولین امتیاز آسیایی خود را کسب کنند. فولاد قهرمان سال گذشته ایران هم دیگر نماینده کشورمان بود که در ازبکستان مقابل لوکوموتیو به تساوی رسید تا 2 امتیازی شود و در گروه C لیگ قهرمانان در جایگاه سوم پس از السد قطر و الهلال عربستان قرار بگیرد.

نمایندگان عربستان هم نتایج چندان خوبی را کسب نکردند و تنها تیم الاهلی عربستان در آخرین بازی هفته دوم موفق شد نسف ازبکستان را مغلوب کند تا به نوعی شکست الهلال فراموش شود. النصر و الشباب دو حریف عربستانی پرسپولیس و نفت ایران هم مقابل حریفانشان تن به تساوی دادند. ازبک‌ها هم که در هفته اول عملکرد بسیار خوبی داشتند بدون پیروزی با دو شکست و دو تساوی هفته دوم را سپری کردند تا در حسرت برد بمانند.

روند صعودی کره‌ای‌ها و تداوم ناکامی سامورایی‌ها
در منطقه شرق آسیا هم که در هفته اول چینی‌ها غوغا به پا کرده بودند و هر 4 نماینده این تیم مقابل حریفان خود پیروز شده بودند این‌بار نتیجه‌ای متوسط کسب کردند و 2 پیروزی و 2 شکست را تجربه کردند. بهترین عملکرد چینی‌ها پیروزی گوانگژو یکی از قدرتمند‌ترین تیم‌های حال حاضر آسیا مقابل وسترن سیدنی قهرمان سال گذشته آسیا آن هم در استرالیا بود که با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسیدند.

در این میان تیم‌های کره‌ای عملکرد مناسب و رو به رشدی از خود برجا گذاشتند و با کسب 3 پیروزی و یک باخت با میانگین 2.25 امتیاز بهترین عملکرد را در میان کشورهای حاضر در قاره به نام خود ثبت کردند. ژاپنی‌ها هم در ادامه روند نزولی خود در این هفته هم ناکام بودند و 3 باخت و تنها یک برد آن هم مقابل نماینده ضعیف ویتنام تنها دستاورد سامورایی‌ها بود. نکته قابل توجه این که در میان 4 نماینده ژاپنی، 3 تیم چشم‌بادامی‌ها بدون کسب امتیاز قعرنشین گروه‌های خود هستند که هر کدام سابقه قهرمانی و کارنامه درخشانی در قاره کهن از خود برجا گذاشته‌اند. گامبا اوزاکا، کاشیما آنتلرز و اوراواردز تیم‌هایی هستند که در قعر گروه‌های خود جا خوش کرده‌اند.

جدول رده‌بندی گروه‌های هشت‌گانه به شرح زیر است:
گروه A:
1- پرسپولیس 6 امتیاز
2- النصر عربستان 2 امتیاز
3- بنیادکار ازبکستان یک امتیاز
4- لخویا قطر یک امتیاز

گروه B:
1- پاختاکور ازبکستان 4 امتیاز
2- الشباب عربستان 2 امتیاز
3- العین امارات 2 امتیاز
4- نفت ایران یک امتیاز

گروه C:
1- السد قطر 4 امتیاز
2- الهلال عربستان 3 امتیاز
3- فولاد ایران 2 امتیاز
4- لوکوموتیو ازبکستان یک امتیاز

گروه D:
1- الاهلی عربستان 4 امتیاز
2- نسف قارشی ازبکستان 3 امتیاز
3- تراکتورسازی ایران 3 امتیاز
4- الاهلی امارات یک امتیاز

گروه E:
1- کاشیوا ریسول ژاپن 4 امتیاز
2- چونبوک موتورز کره‌جنوبی 4 امتیاز
3- شاندونگ چین 3 امتیاز
4- بین دونگ ویتنام بدون امتیاز

گروه F:
1- بوریرام تایلند 6 امتیاز
2- گوانگژو R&F چین 3 امتیاز
3- سئونگ‌نام کره‌جنوبی 3 امتیاز
4- گامبا اوزاکای ژاپن بدون امتیاز

گروه G:
1- بیجینگ گوان چین 6 امتیاز
2- سئونگ‌نام کره‌جنوبی 3 امتیاز
3- بریزبن استرالیا 3 امتیاز
4- اوراواردز ژاپن بدون امتیاز

گروه H:
1- گوانگژو چین 6 امتیاز
2- وسترن سیدنی استرالیا 3 امتیاز
3- سئول کره‌جنوبی 3 امتیاز
4- کاشیما آنتلرز ژاپن بدون امتیاز
مرجع : فارس