به روز شده در ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۲۳:۵۲
 
۹۵
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب : ۸۱۲۹۳
اگر شهدا بودند اول علیه ما قیام می‌کردند؛

دلواپسان چرا به اعتیاد و طلاق اعتراض نمی‌کنند

دلواپسان چرا به اعتیاد و طلاق اعتراض نمی‌کنند
گروه سیاسی: دكتر مسعود پزشکیان با اشاره به توهین هایی که برخی افراد تندرو روز گذشته در جریان مراسم معنوی تشییع شهدا به برخی مقامات کشور کردند، گفت: چنین افرادی از هر فرصتی که به دستشان بیاید، به هر شکل و با هر قیمتی استفاده می کنند آن هم نه برای بهبود کشور که برای رسیدن به مقصد خودشان. وگرنه اگر بحث این چیزها است، چرا این افراد از مسائل اخلاقی و مختلف اجتماعی مثل اعتیاد، اختلاس و طلاق سخن نمی گویند.

دكتر مسعود پزشکیان در گفت و گو با جماران درباره حواشی مراسم تشییع شهدای غواص و خط شکن که روز گذشته با شکوه هرچه تمام تر و با حضور اقشار مختلف جامعه در تهران برگزار شد، اظهار کرد: در سالی که مقام معظم رهبری به وحدت میان دولت و ملت تاکید می کنند، این چنین علیه دولت کار کردن و برای این کار از شهدا، انقلاب و رهبری هزینه کردن، جای سوال دارد.

وی ادامه داد: گویی رسم است زمانی که مقام معظم رهبری دستوری می دهند، برخی افراد کاری ضد و خلاف آن انجام دهند. نماینده تبریز در مجلس با اشاره به اینکه بعضی از بنرهایی که در مراسم تشییع شهداء حمل می شد، عملکرد تیم مذاکره کننده هسته ای را خلاف خواست شهدا قلمداد می کرد، گفت: بعضی هستند که نمی خواهند دولت نه تنها در این مذاکرات که به طور کلی در اداره همه امور کشور موفق باشد؛ در نتیجه به هر قیمتی و از هر طریقی نمی خواهند بگذارند دولت در این روند به جایی برسد.

پزشکیان افزود: چنین افرادی از هر فرصتی که به دستشان بیاید، به هر شکل و به هر قیمتی استفاده می کنند آن هم نه برای بهبود کشور که برای رسیدن به مقصد خودشان. وگرنه اگر بحث این چیزها است، چرا این افراد از مسائل اخلاقی و مختلف اجتماعی مثل اعتیاد و طلاق ندارند سخن نمی گویند.

وی با طرح این سوال که چرا نمایندگانی نظیر بنده که در مجلس نشسته و یا در جاهای مختلف مسئولیت دارند، پاسخگوی مشکلات نیستند، تصریح کرد: به نظر من، ما پیشرفتی نکرده ایم و اگر شهدا بودند شاید اول باید علیه ما قیام می کردند بعد علیه آمریکا؛ چون این روندی که ما در کشور درباره فقر، بیکاری و مسائل اخلاقی داریم نشان می دهد وضعیت بسیار بدی است و به این سادگی دنبال حل آن نیستیم.

وزیر بهداشت دولت اصلاحات با بیان اینکه استفاده و سو استفاده از نام شهدا برای پیگیری مقاصد سیاسی و اقتصادی کار ناپسندی است، اضافه کرد: عده ای هستند که نمی خواهند مذاکرات نتیجه بدهد و می خواهند همه این دستاوردها را نادیده بگیرند. بعضی می گویند که تحریم هیچ کاری نمی کند و از طرف دیگر می گویند که باید همه تحریم ها یکجا و به یکباره لغو شوند، یا اینکه می گویند، ما باید مقاومت بکنیم چند درصد از این افرادی که تشویق به مقاومت می کنند اجاره نشینند و یا اطرافیانشان بیکار هستند که اینگونه سخنرانی کرده و مردم را تحریک می کنند؟

این نماینده مجلس عنوان کرد: تعداد افرادی که بین مسئولان در سختی اند خیلی کم است. به هر حال ما انقلاب کردیم تا مشکل مردم را حل کنیم، هرچند باید با آمریکا هم بجنگیم، ولی هدف از جنگ با آمریکا رفع ظلم و ستم است نه اینکه مشکلات جامعه خودمان بماند و نتوانیم مشکلات مردم را حل کنیم و بعد با دولت هم در بیفتیم به این بهانه که می خواهیم با آمریکا بجنگیم.

وی باب شدن توهین به مسئولان عالی و سران قوا را کاری بسیار ناپسند خواند و گفت: چنین چیزی از سوی هیچ گروهی پذیرفته نیست و حتی خداوند هم به صراحت در قرآن می فرمایند" وَلاَ تَسُبُّواْ الَّذِینَ یَدْعُونَ مِن دُونِ اللّهِ فَیَسُبُّواْ اللّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ کَذَلِکَ زَیَّنَّا لِکُلِّ أُمَّةٍ عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلَى رَبِّهِم مَّرْجِعُهُمْ فَیُنَبِّئُهُم بِمَا کَانُواْ یَعْمَلُونَ" یعنی و آنهایى را که جز خدا مى‏ خوانند دشنام مدهید که آنان از روى دشمنى [و] به نادانى، خدا را دشنام خواهند داد. این گونه براى هر امتى کردارشان را آراستیم. آن گاه بازگشت آنان به سوى پروردگارشان خواهد بود، و ایشان را از آنچه انجام مى ‏دادند آگاه خواهد ساخت.

پزشکیان در پایان یادآوری کرد: چنین عمل کردن نه تنها خلاف ارزش های دینی و ملی ماست که به هیچ وجه قابل قبول نیست. ما اگر دنباله رو خط امام هستیم باید با خودمان فکر کنیم که آیا امام از این موارد رضایت داشتند یا ضد اینها عمل می کردند.

یک ایرانی با شرف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۱۹:۱۵
مرسی واقعا من هم با نظر ایشان موافقم .راستی بهار جان نوشته پسر شهید همت در فیسبوک را حتما منتشر کنید شدیدا به مراسم دیروز انتقاد کرده .خوشحالم که هنوز بعضی از این خانواده شهیدان بیدارند و هوشیار. (309079)
یوسف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۱۹:۲۶
برخی که دارای منافع اقتصادی هستند واقتصاد کشور را بلعیده انداز ازهر ابزاری برای تخطئه کردن موفقیت در مذاکرات تلاش میکنند ایجاد انحصار منافع آنان را تقویت میکند مطمئن باشید خون پاک شهدا آنها را رسوا خواهد نمود وپرده از چهره کریه آنها بر خواهد داشت بحق ماه شریف رمضان موفقیت تیم هسته ا ی ورسوایی خائنین به ملت را طلب مینمایم (رزمنده 8سال جنگ تحمیلی) (309080)
کارفرما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۲:۳۵
خدا شاهد است دیروز یک کارگر افغانی بدون برگه مجوز کار ،گفت که یک زن مطلقه ایرانی را بصورت موقت به عقد خود درآورده ، ببینید مردم به کجا رسیده اند که مجبور به اینکار ها شده اند ولی دلواپسها عین خیالشان نیست و میخواهند کشور را بدبخت تر کنند (309134)
دو..ست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۰:۵۳
کار فرما جان! این تازه خوبش بوده که شنیدی که عقد موقت کرده. فحشا و خودفروشی را نشنیدی لابد، کلیه فروشی..کبد فروشی و.. (309178)
پورامینی از همدان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۱۹:۲۹
اگر اصول گرایان را به چند بخش تقسیم کنیم در واقع یک بخش از انها که در اکثریت نیستنداصولامایل نیستند رقیبی در صحنه سیاسی برای انها وجود داشته باشد بنابراین بهر طریقی مثلا از طریق کنسرت ها سخنرانیها واگر امکان داشت مذاکرات هسته ای سعی می کنند وبهر وسیله ای که رقیب انها مایل به انجام ان است در ان مورد کار شکنی کرده و رقیب را از میدان بدر کنند که باید در این موردحامیان دولت تدبیر وامید هشیار واگاه بوده و دولت نیز حمایت حامیانش را بدست اورد (309082)
اكبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۱۹:۵۱
اينها جوابشان يك كلام است اينكه با توافق منافعشان در خطر كامل است (309090)
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۰۳
شهدا واسه یه عده ای ابزار هستن.من جانبازهای زیادی دیدم که از اوضاع کشور ناراضین.پدر خودم هم جانباز 70درصد هست.نه بخاطر فقر بلکه از فساد ناراضین.خدایا به این ملت کمک کن (309097)
ممد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۱
وقتی ایزد یکتا انسانها را ا زتوهین به آنهایی که مکتب ما راقبول ندارند برحزر می دارد چطور عده ای با پرچم همین خدا به هم مسلکان خود توهین می کنند گویی قرآن برنیزه ها زده اند نه برای پایان جنگ بلکه برای آغاز جنگی دیگر به زعم این گروه اسلام دین جنگ خونریزی است برای کشتن مسلمانی که تفسیر آنان راازاسلام ندارند (309098)
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۱
اقای پزشکیان چرا باید با امریکا بجنگیم ،مگه ما
حق زندگی در صلح و امنیت ورفاه و شادی نداریم
وقتی هنوز سر ورور خانمها به ورزشگاهها مشکل داریم
یا سوتغذیه کودکان،بیکاری جوانان،اعتیاد،طلاق،فساد گسترده
ریاکاری و چاپلوسی،عدم ازادی بیان،ما رو چه به امریکا،
چیزی که وجود نداره اعتقاد به منافع ملی حالا میخواد امریکا
باشه یا چین یا هر کشور دیگری،ما صلح در حین حفظ منافع ملی
هستیم اقای نماینده. (309099)
جهانگیری
Romania
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۳
اقای پزشکیان حرف دل مردم را گفته است (309100)
سنجابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۶
وقتی که جناب روحانی از همان اول دست به عصا شروع به کار کرد باید منتظر همچین حمله هایی ازطرف این اقلیت مخرب میشدند،وقتی یک نماینده مجلس در شهرستانی که جمعیت آن 597هزار است با 12هزار رای بالا میآید چه انتظاری باید داشته باشیم.جناب دکتر کاش نماینده ها مثل شما این شعورودرک سیاسی را میداشتن. (309102)
مهربان توسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۴۵
براستی ک جالب و خوب گفتند دکتر پزشکیان اما کو گوش شنوا؟؟؟
فقط احساس و تظاهر بر ما غلبه کرده! (309108)
هاشم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۵۴
برای اینکه تو اونها، به اندازه کافی از منافع و پول خبری نیست (309113)
کدخدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۰:۵۴
از اینکه به آقای دکتر پزشکیان رای دادم بر خود می بالم. (309114)
:)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۲:۵۴
این جناب همون نبود که میخواست دولت خودش مواد مخدر به معتادها بفروشه! مغز این ادم همونقدر با ارزشه! (309145)
اميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۲:۴۳
بايد مردم اگاه وهوشيار ايران همراه با خانواده هاي شهداوجانبازان در مقابل اين أقليت تماميت خواه كه جز ويراني براي اين كشور كاري نكرده أند ، ايستادگي كرده ونقشه هاي شوم أنان را نقش براب كنندوانان را رسوا كنند مگر همينان نبودندكه در هشت سال دوران سياه احمدي نژاد كشور را ويران كردند ويك ويرانه تحويل دولت اقاي روحاني دادند (309136)
:)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۲:۴۵
اینقدر شهدا شما رو ترسوندن که برای به حاشیه بردن تاثیر انها در اشکار کردن نفاق شما ،دارید حاشیه سازی میکنید؟شما نبودین که شهدا رو از زندگی مردم میخواستید حذف کنید؟ (309137)
تبریزلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۲:۵۱
درود بر پزشکیان فرزند خلف آذربایجان و رزمنده دوران دفاع و همسنگر غواصان مظوم و دست بسته . آقای پزشکیان اینان بدنبال منافع خودشان و گروهشان هستند نه ملت را میخواهند و نه عزت و سربلندی ایران عزیزمان . و در هشت سال گذشته نشان دادند که با دست آوردهای شهدا ما چه کردند . و ملت شریف ایران امروز شاهد هستند و درک میکنند که میخواهند شهید دزدی کنند و خودشان را به شهدا می چسبانند . (309142)
مازیار ایرانی
United States
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۲:۵۴
دلواپسا فقط جاهایی دلواپس میشن که منافعشون در خطر باشه . وجدان و تعصب که نباشه این میشه دیگه (309146)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۳:۱۱
شهدا فقط به انرژی هسته ای حساس نیستند، شهدا به فقر گسترده که دامنگیر مردم شده ، به فحشا وفساد گسترده ، اختلاص و زد وبند های پشت پرده هم حساس و ناخشنود هستند . اگر طرفدار شهدا هستید تمام پیام انها را بشنوید!!!
درود بر شهدا
درود بر حرف حق
درود بر پزشکیان
درود بر پسر شهید همت و هر طرفدار حق
پیش به سوس مجلس اصلاحات (309150)
مسلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۱:۰۴
درود برشما (309182)
یاس@
Romania
۱۳۹۴/۰۳/۲۷ ۲۳:۵۲
خدایا مارا از شر ای تندروها نجات بده گویا فقط خود خدا مستقیما از پسشون بر میاد. (309162)
ایمان
Romania
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۰:۰۷
چند درصد از این افرادی که تشویق به مقاومت می کنند اجاره نشینند و یا اطرافیانشان بیکار هستند که اینگونه سخنرانی کرده و مردم را تحریک می کنند؟ (309165)
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۰:۰۷
برادر دلواپس وافراطی !فکرمی کنی خیلی می فهمی وخیلی دلسوزی؟نه چنین است !!!فهم مردم رادست کم نگیر سعی کن قدرتت ازقدرت مردم سرمنشا بگیرد که امام فرمود :فهم مردم رادست کم نگیرید_ نقل به مضمون_ حقانیت راه خودرا بادرکنار مردم بودن اثبات کن،نه بافریادکردن ازتریبونهای دراختیارت ونه باابزار قرار دادن جنازه های شهدا .شهدا متعلق به تمام مردم ایران هستند. (309166)
بهناز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۴:۲۲
بهار صحبتای نماینده تبریز جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان رو خیلی میزاری توسایتت...در عوض یه کم هم خبرهای آذربایجان رو به همون اندازه که خبرهای استانهای مرکزی رو پوشش میدی پوشش بده!!!از وضع بی سامان دریاچه مظلوم و غریب اورمیه خبر بزار... همونقد که از زاینده " رود" (که همونطور که از اسمش پیداس فقط یه روده و تونقشه ایران اصن پیش دریاچه اورمیه به حساب نمیاد ) خبر میزاری و براش دلواپسی!! (309192)
محمدسبزآبي
Romania
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۴:۲۴
كلا پيام شهدا رو فقط دلواپسان ميتونن تفسير كنن (309193)
شایان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۶:۱۷
روزی که پیامبر به خانواده ابوسفیان امان داد، با صورتهای بر افروخته آدمهای جاهلی روبه رو شد که گفت چرا اینها رو اعدام نکردین!تاریخ عینا تکرار می شود و این جاهلیت تا ظهور منجی ادامه دارد (309199)
سولدوزلو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۶:۳۱
اعتیاد و فساد اخلاقی - رشوه - طلاق و سقوط خانوار - از بین رفتن وجدان عمومی -رشد سرمایه دارهای قارچ گونه و یک شبه - طغیان بیکاری و نبود تخصص کافی در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی - کاهش باورهای دینی و مذهبی و .... ارمغان سو مدیریت دلواپسان در کشور می باشد اگر چاره اندیشی صورت نگیره کشور جایی برای ماندن و بقا بشری نخواهد شد. (309200)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۳/۲۸ ۰۷:۵۵
شهدا اگه الان بودند و بر علیه شما قیام میکردند که شما به اسم فتنه گر سرکوبشان میکردید (309205)