به روز شده در ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ - ۱۳:۱۴
 
۱۹۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب : ۸۲۵۳۴
حجت‌الاسلام نقویان: حق نشاید گفت جز زیر لحاف؟!

پاسخ جالبی كه نقویان به قرائتی داد

گروه سیاسی: استاد حوزه و دانشگاه گفت: برخی به گونه ای درباره مبارزه با فساد حرف می‌زنند که آن اختلاسگر هم خنده اش می گیرد!
به گزارش خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین ناصر نقویان ظهر روز یکشنبه پس از نماز ظهر و عصر در مسجد حظیره یزد با بیان اینکه در امر به معروف و نهی از منکر مامور به نتیجه هستیم، گفت: بر خلاف برخی امور که معتقدیم مامور به تکلیف هستیم نه نتیجه باید گفت در امر به معروف باید از اثر بخش بودن تذکر خود در این خصوص مطمئن باشیم.

وی افزود: برخوردهای سخت و تند در امر معروف اگر اثربخش و مثبت نباشد، نباید روا داشت. علمای بزرگ دین نیز در امر به معروف با لطافت عمل می کرده اند و تاثیرگذار هم بوده است. ناصر نقویان در این زمینه از یکی از سخنرانان رادیو که گفته بود باید روزه خواران اعدام شوند، به سختی انتقاد کرد و گفت: یکبار سوار ماشینی شده بودم، راننده سیگار می کشید، به او لبخندی زدم و گفتم شما با خدا قهری؟ او خجالت کشید و سیگار را خاموش کرد.

او گفت: متاسفانه برخوردهای تند با جوانان در امر نماز موجب شده تا آنان نماز گریز شوند. نقویان گفت که در یکجا وارد شده با تندی صحبت کنید و آن در مقابل حاکمان قلدر است که پول و قدرت دارند. اگر دیدید دارند خطا می کنند، تشر بزنید.

اضافه کرد: آنجاست که همه می گویند چکار به اینکارها داری؟! منبرت را می گیرند! دیگر صداوسیما راهت نمی دهند! دادگاه می برندت! حقوقت را قطع می کنند! آنجاها اگر کسی مرد است، داد بزند! این خطیب شهیر در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه هر انسانی در هر مقامی نیاز به موعظه و نصیحت دارد، گفت: آقای معزالدینی تعریف می کردند مرحوم میرزای شیرازی پس از رسیدن به مرجعیت از ملا فتحعلی که صاحب فضل بود خواست او را بطور منظم موعظه کند.

حجت الاسلام نقویان دلیل این امر را احتمال لغزش همه افراد عنوان کرد و گفت: حتی آیت ا... بهجت هم شیطان مخصوص به خود دارد. نقویان در ادامه سخنان خود به تماس آقای قرائتی با خود و دیدار با وی در منزلش اشاره کرد و گفت: در آنجا درباره انتقادات من بالای منبر پرسیدند و من پاسخ دادم اختلاس و رشوه ادارات ما را فراگرفته، حرف دروغی است؟ آقای قرائتی گفت حرفت حق است ولی هر حقی را باید هر جا گفت؟ خنده ام گرفت و گفتم مولوی می گوید حق نشاید گفت جز زیر لحاف! اگر من و شما اینجا 5 ساعت حرف حق بزنیم، چه فایده ای دارد؟!

وی گفت: وقتی کلی می گوییم در مملکت اسلامی نباید اختلاس باشد، اختلاس گر هم می خندد! اما اگر به فلان کس گفتیم با تو هستم، آنوقت است تو را به دادگاه ویژه روحانیت می برند! آقای قرائتی در آنجا به من محبت داشت و گفت کمی آرامتر و من پذیرفتم!

نقویان گفت: برخی تصور می کنند نهی از منکر فقط در تذکر دادن به بدحجابی خلاصه می شود درحالیکه از منکرهای بزرگ غافلند. این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه عزت و ذلت تنها در دست خداست، گفت: برخی فکر می کنند با صداوسیما می شود عزیز شد! رئیس سابق صداوسیما به من می گفت گاهی اوقات پیش آمده که یک روحانی را به برنامه ای دعوت کرده ایم و در زیرنویس نوشته ایم حجت الاسلام، بعد دفتر آن روحانی تماس گرفته و گفته ایشان آیت ا... هستند! ضمنا درشت بنویسید!

نقویان در عین حال گفت که خداوند حکیم است و شاید لازم بداند انسان در مقطعی سختی بکشد و در مشکلی باشد ولی ایمان انسان به خداوند، دل را در آن شرایط آرامش می بخشد. خداوند نقش های سخت در زندگی را به افراد توانمند می دهد.

حجت الاسلام نقویان با اشاره به برخی سنت های ناپسند در جامعه گفت: برخی جوانان تا صبح در هیات ها پای فلان مداح سینه می زنند و عزاداری می کنند ولی هنوز یاد نگرفته اند باید به پدر و مادر احترام بگذارند. یک یاحسین می تواند یک هستی را جابجا کند ولی به شرط و شروطها!

این خطیب شهیر در بخشی از سخنرانی خود، از یک نوجوان دعوت کرد تا به بالای منبر بیاید و از او خواست تا قضیه رطب خوردن پیامبر و توصیه به نخوردن خرما را تعریف کند و سپس به او هدیه ای داد.

علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۶:۱۷
من یکسوال میپرسم.چرا اینقدر طلبه هادوست دارن برن دانشگاه مدرک بگیرن بشن دکتر حجت الاسلام ولی درمقابل دانشجوهانمیخوان برن حوزه تابشن حجت الاسلام دکتر?واقعاچرا? (311734)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۰:۴۸
چون اگر کسی از حوزه به دانشگاه بیاید سالهایی را که در حوزه درس خوانده برای او معادلسازی میشود ولی اگر دکتری بخواهد به حوزه برود باید از سطح اول شروع کند و این یعنی تبعیض!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یا هیچکدام را معادلسازی نکنید یا هردو را معادلسازی کنید!!!!!!!!!!!!! (311819)
فرزند روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۱:۱۲
عزیزم یک مقدار مطالعه ات رو بیشتر کن
و بدون اطلاع حرف نزن. لم تقولون مالاتفعلون
می بینی همین الان در قم سالانه بالای هزار دانشجو متقاضی ورود به حوزه هستن که فقط 10 درصدشان در حوزه پذیرفته می شوند و در مدرسه علمیه معصومیه تحصیل می کنند (311821)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۳:۰۹
شان ما بالاتر از ان است که جوابگوی امثال شما باشیم. (311845)
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۶:۲۹
برایم جالب بود تا کنون چنین بیاناتی از ایشان نشنیده بودم. (311742)
در جواب محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۲:۵۰
ایشان خیلی وقته تغییر کرده و ممنوع تصویر سینمای میلی شده است...

دوسال پیش که احمدی نژاد گفت در ایران حتی یک فقیر نداریم که گرسنه بخوابد گفت آقای احمدی نژاد تشریف بیار شما را ببرم جایی که زنان برای لقمه نانی تن فروشی می کنند! (311838)
محمئ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۶:۴۷
زنده باد ایشان
لطفا بنویسید ایشان چطور عوض شده.
دارد حرف های مردمی می زند اخر
قیلا اصولگرا بوه اگر اشتباه نکنم (311754)
موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۲:۱۱
ایشون شخصی میانه رو بوده است والان هم عوض نشده است (311831)
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۶:۵۵
امر به معروف فکر نمی کنم دیگه جواب بده.
اونی که اختلاص می کنه میدونه این دزدیه اما انجام میده. میدونه بده اما فرقی واسش نداره. اونی که از جهنم نمی ترسه و حق 70 میلیونو میخوره حالا می خوای با نصیحت درستش کنی ؟ (311758)
ميهن پرست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۶:۵۷
انسان بايد ازاده باشه، چه تو لباس روحانيت مثل اين اقا. چه مثل خسرو گلسرخيه توده اي.. خدا حفظت كنه (311759)
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۶:۵۹
جوونا هم الان خیلی کاراشون به خاطر لج بازی با بعضی قوانین شده. یعنی همه از بچگی کتاب دینی تو مدرسه داشتیم و همه چیز بهمون گفته شده ولی وقتی جوونی میاد و توی مثلا موضوع حجاب به گونه دیگه ای عمل می کنه بیشتر به خاطر لج بازی هستش. به نظر من اگه داشتن این حجاب آزاد می شد هر کی که حجاب رو داشت واقعا بهش پایبند می بود و هر کی که حجاب رو نداشت رو می شد با ملاطفت امر به معروف کرد و احتمالا نتیجه بهتری می داد چون میدید این یه گزینه هست و نه اجبار (311760)
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۷:۰۴
عملکرد حاکمان برای ما ملاک است و نه شعارهایشان (311763)
مهربان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۷:۱۲
زنده و موفق باشی حاج اقای نقویان (311770)
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۸:۱۲
حقیقتا حوادث ۸۸ ریزش رویش خوبی داشت.
روحانی های کار درست دارن شناخته میشن.
هرچند ما که خودمون خوب بد میدونستیم.
میدونیم پشت کیا نماز بخونیم.
خیلی روحانیه بی ریا و دوست داشتنییه (311783)
محمدی از بابل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۸:۱۸
درود بر شما روحانی حقگو اقای نقویان عزیز (311787)
ماندانا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۸:۵۷
متاسفانه در کشور ما تعدادی از افراد به خصوص دلواپسا فقط در جهت منفعت خود بر امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارند ، اما امر به معروف باید بدون در نظر گرفتن صلاح و شرایط باشه (311801)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۱۹:۱۰
همه دعواها سر لحاف ملاست. (311806)
امرایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۱:۳۸
درود خدا بر روحانی آزاده حاج آقا نقویان.
قشر دیگر کز شرافت برده بو///درصف آزادگان کن جستجو
همچو یاقوتی که دارد یک نگین///نام ایشان همچنان با حق عجین
............... (311827)
نادر افشار م آرزوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۲:۵۹
آنها که ایمان ندارند و اخلاق هم که تعطیل پس مثل چین هر که به بیت المال دست درازی کرد اعدام و اعدام و خلاص . 5 تا را اعدام کنند تا چند سال مملکت بیمه است . نه آفتابه دزد ها را بلکه آقازاده یا وزیر یا معاون ها و دستور دهنده ها و حمایت کننده ها را . (311842)
علیرضا
Romania
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۳:۰۶
بیانات اقای نقویان رویکرد اصیل وناب اسلام محمدی (ص) می باشد واظهار وبیان این سخنان در شرایط فعلی جامعه ما بی حکمت نیست جوشش واقعیات اسلام ناب محمدی(ص) است از لسان ایشان. الاسلام یعلو و لا یعلی علیه . (311844)
پارسا
Germany
۱۳۹۴/۰۴/۰۸ ۲۳:۳۷
مخاطب اصولگراها عوام هست و تا عوام هست که هست فعلا کارشون تو روغن هست (311854)