به روز شده در ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۸:۴۸
 
۳۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ ساعت ۲۳:۳۲
کد مطلب : ۸۶۲۷۳

صادق خرازی: احمدی‌نژاد تمام شد

گروه سیاسی: رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان با بیان این که احمدی‌نژاد تمام شد، احمدی‌نژادیسم را خطری برای کشور خواند.
صادق خرازی: احمدی‌نژاد تمام شد
صادق خرازی در مراسم افتتاح دفتر حزب ندای ایرانیان در شهرستان جیرفت به تشریح شرایط امروز کشور و موقعیت ایران در منطقه پرداخت و گفت: اکنون ایران پس از دهه‌ها مبارزه، مقاومت و استقامت موقعیت ویژه و بازدارنده‌ای را در جهان به دست آورده است. تحقق چنین فضیلتی به آسانی برای این مردم قابل دستیابی نبوده است.جهانیان دیدند که تحریم، توطئه و بسیاری از مشکلات مانع حرکت مردم ایران نشد. شما مردم با فضیلت با وجود همه کمبودها و محرومیت‌ها مقاومت کردید و در شبستان تاریخ این مملکت خوش درخشیدید.شما مردم ایران چون صخره‌های صبر و نجابت در برابر همه مشکلات و توطئه‌ها مقاومت کردید و مقاومت شما امروز موقعیت برجسته ایران را در منطقه پرتلاطم خاورمیانه و معادلات جهانی رقم زده است.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: موقعیت بازدارنده ایران برای هر کشور محقق نمی‌شود. تمام خاورمیانه و جهان اسلام امروز متاثر از تاریخ، فرهنگ و تمدن ایران است. نام امام (ره) بر شبستان تاریخ انسان و جهان نقش بسته است.اکنون باید نام ایران و تمدن ایرانی را با زر بر جریده تاریخ بنویسند و خواهند نوشت از مدیترانه تا اقیانوس هند و از یمن تا دشت قبچاق متاثر از فرهنگ و تمدن ایرانیان است. به یک معنا می‌توان گفت که ایران و فرهنگ ایرانی همه جا حضور دارد.وقتی که ما صحبت از قدرت بازدارندگی ایران می‌کنیم یعنی 6 قدرت جهانی در کنار قدرتی بزرگ به نام جمهوری اسلامی ایران برای اولین‌بار تحول بزرگی در ادبیات دیپلماسی به وجود می‌آورند. ایران الگوهای تهدید و سرکوب ازجنگ سرد تا به امروز را متحول کرده است. امروز کشور ما در میان تهدید و تحریم کره شمالی، حمله به عراق و لیبی بزرگ و بزرگ‌تر شده است. امروز ایران پارادیم جدیدی را در جامعه بین‌الملل تعریف کرده است و پارادیم گفت‌وگوهای دیپلماتیک را متحول کرده است.

رییس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در ادامه با اشاره به تعریف و رویکرد اصلاحات و اصلاح‌طلبان نسبت به مسائل کشور گفت: اصلاحات معنایش این است که بتوانید کشور را از دایره جنگ و تحریم رهایی ببخشد. اصلاحات واقعی کشور را از بحران به سوی امنیت و آرامش سوق می‌دهد. این پیامی است که در طول سال‌های گذشته اصلاحات و اصلاح‌طلبان به جامعه ایران داده‌اند.ما اصلاح طلبیم و با صدای بلند اعلام می‌کنیم که اصلاح طلبیم و امروز اصلاح طلبی را در عقلانیت و وحدت و تحمل یکدیگر تعریف می‌کنیم. آینده از آن کسانی است که شفاف با مردم سخن می‌گویند و دغدغه رستگاری ملت را دارند.با اشاره با ماندگاری اصلاحات معتقدیم اصلاحات ماندگاراست. هیچ کس نمی‌تواند از اصلاحات عبورکند چرا که اصلاحات بر قلب همه آحاد مردم ایران حاکمیت دارد. اصلاحات ریشه در مدینه النبی دارد. اساسنامه مدینه النبی و پیامبر رحمت با تحقق فضیلت‌های اجتماعی و عدالت آمیخته بود و امروز شعار اصلاحات همین موارد است.

خرازی هم‌چنین به رویکرد اصلاحات اشاره کرد و گفت: اصلاح‌طلبی یعنی این که ما به آلام مردم برسیم. آزادی‌خواهی و دموکراسی خواهی تنها یک روی سکه است یک روی دیگرعدالت‌خواهی و تلاش برای رفع مشکلات و آلام مردم این جامعه است. بحران فقر و کوچ مردم روستا به حاشیه شهرها قطعا زیبنده نظام اسلامی نیست.تمام کسانی که مدعی اصلاح‌طلبی هستند باید نخستین گام‌شان و نخستین حرکت عملی‌شان باید در جهت رفع فقر و برقراری عدالت اجتماعی در این منطقه باشد.من و برادرم ظریف بیش از سی سال از زندگی خود را در دیپلماسی گذرانده‌ایم و در میان ملت‌ها مردمی را به غیرت و شرافت و بزرگی ایرانی نمی‌توانید پیدا کنید.

خرازی در ادامه با اشاره به صحبت‌های گذشته خود در خصوص احمدی‌نژادیسم و خطر آن برای کشور یادآور شد: معتقدم و بارها هم در دو ماه گذشته در محافل مختلف در جمع فعالان سیاسی به صراحت و با صدای بلند گفته‌ام احمدی‌نژاد تمام شد، ولی احمدی‌نژادیسم خطری برای کشور است. خداوند سایه رهبری را بر کشور مستدام نگه دارد که اگر رهبری نبودند معلوم نبود جریان احمدی‌نژادیسم چه بلایی بر سر این کشور می‌آوردند.ما سر تضاد و تنفر با کسی نداریم اما علت مخالفت ما با رویکرد احمدی‌نژادیسم ریشه در فلسفه فکری ما دارد. احمدی‌نژادیسم یک ملت را در طول یک دوره چند ساله تحقیر کرد. کسی که با بی‌تدبیری خود یک کشور را تا دروازه جنگ و خشونت پیش برد. اکنون زمان روشنگری و سخن آگاهانه است.

رییس شورای مرکزی ندای ایرانیان افزود: اگر آگاهانه سخن بگوییم مردم خودشان سره را از ناسره تشخیص می‌دهند. معلوم است که مردم ایران نمی‌توانند طنز و فکاهی غنی‌سازی اورانیوم دختر چهادره ساله در آشپزخانه را بپذیرند. معلوم است شعارهای تند و بی‌معنایی که سال‌ها رییس دولت پیشین داد را مردم نمی‌پذیرند. اگر بخواهیم وقایع 8 ساله گذشته را مرور کنیم غصه پر قصه 7 گنبد افلاک است. اکنون لازم است با هوشمندی و وحدت مانع از بازگشت این تفکر شویم.باید با وحدت خود به مجلسی رای دهیم که با تفکر خود به دنبال حل مشکلات مردم باشد. این تفکر برای جیب‌های خودش نباید فکر کند. اکنون لازم است هوشمندانه در عرصه سیاسی حضور داشته باشیم.

مرجع : ایسنا