۳
«محصولی» به روایت «ویکی‌پدیا»

صادق محصولی در فهرست ۱۰ثروتمندایرانی

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۹
گروه سياسي: روزنامه شرق نوشت: نام «صادق محصولی» در فهرست ۱۰ ثروتمند ایرانی اعلام شد.
صادق محصولی در فهرست ۱۰ثروتمندایرانی
ایران هر چند این نخستین‌بار نیست که نام محصولی به واسطه ثروتش بر سر زبان‌ها می‌افتد او یک‌بار هم در مجلس هفتم به واسطه همین ثروت مورد نقد نمایندگان مجلس قرار گرفته بود. صادق محصولی وزیر کشور دولت نهم که به جای «علی کردان» به وزارت کشور رفت، در دولت دهم جای خود را به «نجار» داد و به عنوان وزیر رفاه و تامین اجتماعی انتخاب شد.
پیش‌تر احمدی‌نژاد، «فاطمه آجرلو» را برای این سمت معرفی کرده بود که با رای عدم اعتماد نمایندگان از این سمت باز ماند. اما با انحلال وزارت رفاه، او به عضویت شورای مرکزی «جبهه پایداری» در آمد. ثروت محصولی چه آن زمان که به عنوان وزیر منتظر رای اعتماد مجلس بود، چه امروز که تنها یک عضو جبهه پایداری است، مورد سوال و حاشیه‌ساز بوده است. حالا پایگاه خبری «فرانت لاین» اعلام کرده که در سال ۲۰۰۵ ثروت صادق محصولی به ۱۶۰‌میلیون دلار رسیده است و دانشنامه آزاد الکترونیکی ویکی‌پدیا که بخش بزرگ اخبار خود را از داده‌های مردمی دریافت می‌کند، از او در فهرست ۱۰ ثروتمند ایرانی نام برده که اکنون در کشور زندگی می‌کنند.

در این رده‌بندی اسامی ایرانیانی که حداقل ۱۰۰میلیون دلار آمریکا ثروت دارند، دیده می‌شود. محصولی از دوستان قدیم احمدی‌نژاد و رییس ستاد انتخاباتی او در نهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری بود. «روح‌الله حسینیان» از حامیان محصولی در مجلس هشتم زمانی، در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال استفاده از پول محصولی به نفع تبلیغات انتخاباتی احمدی‌نژاد گفت: «اصولگرایان باید یک نفر پولدار داشته باشند تا از آنها حمایت کند تا بتوانند رای بیاورند.» ثروت محصولی در جلسه رای اعتماد به او برای تصدی پست وزارت نفت آنقدر با مخالفت نمایندگان روبه‌رو شد که او در نهایت مجبور به انصراف شد. همان زمان شایعاتی از سوی سایت خبری «تابناک» مطرح شد که محصولی ثروت خود را حدود ۱۶۰‌میلیارد تومان اعلام کرده‌است که آن را طی ۱۰ سال ساخت‌وساز مسکن به دست آورده‌است. اما محصولی این رقم را تکذیب کرد. اما پیش از آن در سال ۱۳۸۴ «علی عسگری» نماینده وقت مشهد در مجلس هفتم با طرح پرونده ۶/۵‌میلیون دلاری وی درخصوص نفت تاجیکستان اعلام کرد که این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ در حال پیگیری است محصولی اعلام کرده که در ۴۴ مزایده شرکت کرده و تنها در سه مزایده برنده شده و درآمدهای او حاصل آن مزایده‌ها است.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، نماینده مشهد اما در پاسخ منتقدان ثروت محصولی گفت: سرمایه وی از راه مشروع کسب شده که بخشی از آن را با کمک تعدادی از بچه‌های جنگ صرف راه‌اندازی موسسه خیریه‌ای به منظور سرپرستی از ۴۰ خانواده بی‌سرپرست و ۴۰۰ کودک یتیم کرده‌ است. صادق محصولی چندی پیش درباره ثروت خود به «ایسنا»‌گفت: «در اسلام نسبت به تولید ثروت نظر مثبت است؛ اما چگونه خرج کردن آن نیز مهم است؛ بنابراین نه‌تنها باید از راه مشروع به دست آمده باشد، بلکه باید در راه مشروع نیز مصرف شود.»

حالا زمانی که نام صادق محصولی در فهرست ثروتمندان ایرانی وجود دارد، گفته می‌شود او مبلغی معادل ۴۵۰میلیون ریال به عنوان خمس شرعی به مراجع پرداخته و از آن در جهت تبلیغ جبهه پایداری انقلاب اسلامی استفاده کرده است. اما واکنش محصولی به این موضوعات سکوت است. او این روزها بیشتر سرگرم معرفی کاندیدا در جبهه پایداری است.
کد مطلب: 9127

مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۱۱:۱۸
خوش بحالش (30174)
ابراهیم
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۱۱:۳۴
قابل توجه کسانی که می گویند اوضاع اقتصادی خراب است کجای دنیا یک فرد در عرض ده سال 160 میلیون دلار ثروت جمع می کند رشد اقتصادی یعنی همین. پس زنده باد بهار ، زنده باد بهار (30183)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۲۲:۵۹
دقیقا وضعیت اقتصادی برای یاران نزدیک همین آقای بهار خوبه و بقیه بی کارند. (30363)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۱۳:۳۲
نمیدونم چرا احکام اینجوری اسلام واسه بعضیا و احکام دال بر قناعتش فقط مال بعضیای دیگه است (30210)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۱۴:۰۰
مهم اینه که ببینی از کجا و چطور این همه پول رو آورده (30222)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۱۹:۲۰
خدایا عاقبت مارو بخیر کن... (30283)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۲۱:۰۳
سایت فرانت لاین فیلتر است بهار جان! میشه فیلتر شکنشو به ما هم بدید بریم اونجا؟ (30310)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۲۱:۲۷
فکت نیفته، این اشک دیده منو خون دل شماست،پول تولید نمی شه فقط جیب به جیب می شه ،امثال ایشون می دونن چطوری جریان پول رو به سمت جیباشون سرازیر کنن، دوستان یه سر بیمارستان های دولتی بزنن ببینن فرم خدمت دادن به طبقه سوم چه جوریه،خدایا به حق کرمت مرگ منو برسون اما پام رو به بیمارستان دولتی که کلی هم بهش بیمه میدم باز نکن(میدونم ربطی نداره اما دلم خونه) (30321)
۱۳۹۱/۱۲/۰۵ ۲۲:۴۸
ای کاش قانونی وجود داشت تا ثروت همه ی افراد شفافو قبال بررسی می بود! (30357)
مم
۱۳۹۱/۱۲/۰۶ ۱۲:۴۵
خدا کنه از راه مشروع باشه (30468)