به روز شده در ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۱:۲۰
 
۳۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ ساعت ۱۷:۱۳
کد مطلب : ۹۶۲۲۳

با آقای «م.ش» بیشتر آشنا شوید

گروه سیاسی: افساد فی‌الارض در جهت اخلال در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری 1.2 میلیارد یورویی، تنها بخشی از اتهامات متهم ردیف دوم پرونده فساد نفتی است.
با آقای «م.ش» بیشتر آشنا شوید
«م.ش» که نامش به عنوان متهم ردیف دوم در پرونده فساد نفتی مطرح است، خود را استاد دانشگاه لندن، دکترای اقتصاد، متأهل و دارای دو فرزند، دارای تابعیت مضاعف ایرانی - انگلیسی و ساکن انگلیس معرفی کرده است. وی متولد 1346 است که از تاریخ 17 اسفند سال گذشته در بازداشت به سر می‌برد و در جلسات رسیدگی به دادگاه متهمان فساد نفتی، بابک زنجانی را در دادگاه همراهی می‌کرد.

 

اتهامات «م.ش» بنا به قرائت کیفرخواست، عبارت است از افساد فی‌الارض در جهت اخلال در نظام اقتصادی و مشارکت در کلاهبرداری 1.2 میلیارد یورویی. همچنین پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از جرم به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون یورو و پولشویی و مشارکت در عواید حاصل از کلاهبرداری شرکت نیکو به مبلغ 767 میلیون و 500 هزار یورو از اتهامات عنوان شده وی در کیفرخواست است.

 

به موجب ماده 2 قانون تشدید مجازات مرتکبین به ارتشا و اختلاس و کلاهبرداری، طبق قانون 2 مبارزه با پولشویی و بندهای الف و جیم ماده 1 و 2 قانون اخلال‌گران نظام اقتصادی و مواد 5 و 7 و 134 و 286 قانون مجازات اسلامی، دادستانی درخواست محکومیت و مصادره اموال وی را داشته است.

مرجع : میزان