به روز شده در ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۰:۲۵
 
۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ ساعت ۰۰:۰۰
کد مطلب : ۹۷۰۴۳
اسرائیل را مسئول می دانیم

نصرالله: ترور سمیر قنطار را تلافی می‏‎کنیم

گروه بين‌الملل: دبیرکل حزب الله لبنان سه‎شنبه شب پس از گذشت یک روز از شهادت «سمیر قنطار» و ساعاتی پس از مراسم خاکسپاری وی، آغاز شد.
نصرالله: ترور سمیر قنطار را تلافی می‏‎کنیم
سید حسن نصرالله سه‎شنبه شب پس از گذشت یک روز از شهادت «سمیر قنطار» و ساعاتی پس از مراسم خاکسپاری وی، آغاز شد. سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود به همه مسیحیان و مسلمانان سالروز ولادت حضرت مسیح(ع) را تبریک گفت. دبیرکل حزب الله همچنین سالروز ولادت رسول اکرم (ص) را به همه مسلمانان تبریک گفت. نصرالله به مساله کشتار شیعیان نیجریه اشاره و سکوت جامعه بین الملل در قبال این فاجعه را به شدت محکوم کرد و به خانواده شهدا تسلیت گفت و خواستار آزادی فوری شیخ الزکزاکی رئیس جنبش اسلامی این کشور شد.

وی افزود: ما نگران آن هستیم که دست های آمریکا پشت کشتار نیجریه به عنوان مقدمه ای برای فتنه ای جدید باشد. وی در ادامه به مساله ترور شهید «سمیر قنطار» آزاده لبنانی توسط اسرائیل اشاره کرد و گفت: دشمن صهیونیست ساختمانی که سمیر قنطار در آن و چند نفر دیگر از همراهان وی در آن حضور داشتند رابه شهادت رساند. نصرالله در واکنش به برخی اخبار منتشر شده درباره اقدام عناصر تروریستی در ترور سمیر قنطار گفت: برخی از رسانه‏‎ها اعلام می‌‏کنند که گروه های مسلح در عملیات ترور قنطار دست داشتند که این دروغ است و این اسرائیل بود که با موشک‎های خود به طور دقیق هدف گیری کرد.

نصر الله با بیان اینکه حزب الله اسرائیل را مسئول ترور شهید سمیر قنطار می داند، افزود: قنطار عاشق فلسطین بود و همه زندگی خود را در سرنوشت ملت و اسرا و مقاومت آن صرف کرد. دبیرکل حزب الله گفت: قنطار از همان لحظه اول آزاد شدنش، آمادگی خود برای اجرای عملیات ضد اسرائیلی در هر مکانی اعلام کرده بود. نصرالله تاکید کرد: به دوست و دشمن می گوئیم که به اقدام اسرائیل در ترور قنطار در هر زمان و مکانی واکنش نشان خواهیم داد و این حق ماست.

وی گفت: سمیر قنطار عاشق فلسطین بود و برای هرگونه ایثارگری آماده بود و دشمن خیال نکند که با ترور قنطار و رهبرانی مثل قنطار مانع این ایثارگری ها می شود. سید حسن نصرالله در ادامه تصریح کرد: پرچم فلسطین و مقاومت هرگزبه پایان کشیده نمی شود هر اندازه عملیات قتل و ترور و اسارت ادامه داشته باشد. هر کدام از اعضای حزب الله و یا هر جوان عضو مقاومت که به شهادت می رسند، اسرائیل را مسئول می دانیم و این حق را داریم که در هر مکان و زمان مناسبی و به هر وسیله ای پاسخ دهیم.

نصرالله گفت: سمیر قنطار یکی از نیروهای ما بوده است که اسرائیل وی را ترور کرد و ما حق داریم که در هر زمان و مکان مناسبی به آن پاسخ دهیم. ما ان شاء الله در حزب الله این حق را محقق خواهیم کرد. وی همچنین به تحریم های اخیر آمریکا علیه حزب الله اشاره کرد و گفت: تصمیمات آمریکا با هدف محاصره و به تنگنا درآوردن حزب الله در زمینه های مالی، سیاسی و روحی انجام می شود.

نصرالله گفت: آمریکا تلاش می کند با اعمال فشار جدید و وارد کردن اتهاماتی از قبیل تجارت مواد مخدر و پول شویی، حزب الله را در لیست سازمان های تروریستی قرار دهد. وی گفت: ما هیچ گونه تجارت و سرمایه ای نداریم. ما اموال و دارایی در بانک های لبنانی نداریم که بخواهیم نگران تحریم های آمریکا باشیم و اموال و دارایی خود را از طریق بانک های لبنانی نقل و انتقال نمی کنیم، بنابراین جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وی همچنین به گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی در خصوص پرونده هسته ای ایران و پی‌ام‎دی اشاره کرد و گفت: به اعتراف آژانس هیچ نشانه و مدرکی دال بر گسترش برنامه هسته ای ایران وجود ندارد. دبیرکل حزب الله گفت: آمریکا هر وقت بخواهد شخص یا نهادهای مشخصی را هدف قرار دهد، اسامی آنها به بانک ها ارسال می کند تا تدابیر ویژه علیه آنها اتخاذ شود.

نصرالله خاطر نشان کرد: از سال 1995 حزب الله در لیست تروریسم قرار گرفت و آمریکا از آن سال تلاش کرد این مسئله را به دنیا بقبولاند اما چنین چیزی در سازمان ملل پذیرفته شده نیست و اتحادیه اروپا شاخه نظامی حزب الله را در لیست قرار داد اما خیلی کشورها این کار را نکردند.