به روز شده در ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۲۱:۲۰
 
۹
تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۷ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب : ۹۸۱۰۰
ردپای پورشه در پرونده سوشا!

ریش‌سفیدی نکنید، سوشا آزاد نمی‌شود

گروه ورزشي: بازپرس ويژه ورزش دادسراي كاركنان دولت از اهالی فوتبال خواست تا بگذارند پرونده سوشا مکانی مسیر قانونی اش را طی کند.
قاضی بیژن قاسم زاده، در گفت و گویی با خبرورزشی درباره آخرین شرایط پرونده سوشا مکانی سخن گفته است. آنهايي كه پيگير پرونده آزادي سوشا مكاني بودند، ديروز با خوشحالي به رسانه‌هاي‌ مجازي خبر دادند سوشا غروب چهارشنبه يا حداكثر صبح پنج‌شنبه آزاد مي‌شود.

حتي محمود خوردبين در گفت‌وگويي رسمي ادعا كرد كارهاي لازم انجام شده و مكاني با قرار وثيقه آزاد خواهد شد اما قاضي بيژن‌ قاسم‌زاده، بازپرس شعبه ويژه ورزش دادسراي كاركنان دولت در واكنش به اين خبرهاي پراكنده با تكذيب شايعه آزادي سوشا از چهره‌هاي سرشناس ورزشي كه دنبال كار مكاني افتاده‌اند، خواست ريش‌سفيدي و پادرمياني نكنند و اجازه بدهند روال قانوني پرونده طي شود.

قاسم‌زاده در این باره به خبرورزشی گفت: به عنوان بازپرس پرونده سوشا مكاني نمي‌توانم درباره جزئيات پرونده صحبت كنم اما قرار نيست اين شخص امروز آزاد شود... به عنوان يك ورزشكار و ورزش‌دوست به بزرگان ورزش مي‌گويم دستگاه قضايي جاي پادرمياني و ريش‌سفيدي نيست. علي پروين و علي دايي بزرگ هستند، كريم باقري هم عزيز است اما سير قانوني پرونده بايد طي شود. دستگاه قضايي بايد فارغ از اين مسائل به بررسي پرونده بپردازد. جرمي اتفاق افتاده و جنبه عمومي دارد. قوه قضاييه تحت تأثير شهرت و مال قرار نمي‌گيرد. آدم مشهور و آدم‌ كارتن‌خواب نزد قانون يكي هستند.» قاسم‌زاده توضيح داد سوشا هنوز مجرم نيست و فعلاً متهم است؛ «سوشا فعلاً تحت اتهام است، او از نظر قانوني مجرم نيست و تا زماني كه سير قانوني پرونده طي نشده باشد، نمي‌توان او را مجرم ناميد. ما در حال بررسي اتهام او هستيم و خودش هم تفهيم اتهام شده است.»

بازپرس ويژه ورزش دادسراي كاركنان دولت همچنين از ورزشکاران ملي خواست مراقب رفتار خود باشند: «ورزشكاري كه به رده ملي مي‌رسد، ديگر متعلق به خودش نيست و به ميليون‌ها نفر تعلق دارد. ما از ورزشكاران انتظار داريم رفتارهاي پهلواني انجام بدهند، خدا شاهد است خود ما با توجه به نقشي كه داريم حتي به عروسي نزديك‌ترين دوستان خودمان هم نمي‌رويم.»

ردپای پورشه در پرونده سوشا!

براساس تازه ترین اطلاعات از پرونده سوشا مکانی، شاکی خصوصی وی صاحب یک خودروی پورشه پانامرا است. به گزارش فارس از چند روز گذشته ماجرای احضار سوشا مکانی به دادسرای تهران بر سر زبان ها افتاد. بازیکن پرسپولیس سه روز قبل پس از مراجعه به دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت شد و پس از 24 ساعت به زندان اوین منتقل شد. درباره علل مفتوح شدن پرونده قضایی برای سوشا مکانی و همچنین دلیل بازداشت موقت وی حرف‌های ضد و نقیضی مطرح می‌شد تا جایی که حتی پای انتشار چند عکس هم به میان آمد. اما برای مشخص شدن علت زندانی شدن سوشا مکانی خبرنگار قضایی فارس به سراغ افراد مطلع رفته و مشخص شد در حالی که گفته می شود شکایت شاکی خصوصی از سوشا مکانی به خاطر یک ماشین لکسوز بوده این موضوع صحت ندارد. شاید بتوان گفت پای یک ماشین در این پرونده در میان است اما شاکی سوشا صاحب ماشین پورشه پانامرایی است که حدود سه سال پیش نزد سوشا بوده است.