به روز شده در ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۷:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ ساعت ۲۱:۲۰
کد مطلب : ۱۵۷۰۹۹

راهکار کلانتری برای مردم عسلویه و ...!

گروه جامعه: محمد درویش - فعال محیط زیست در شرق نوشت: پنج‌شنبه گذشته در اجلاس شورای عالی استان‌ها، عالی‌ترین مقام محیط‌زیستی کشور طبق معمول از موضع اپوزیسیون اعلام کرد: "مردم عسلویه یا باید بمیرند یا جابجا شوند و یا صنعت گاز و پتروشیمی ما تعطیل شود! "
آقای کلانتری عزیز! شما صندلی نخست پردیسان را اشغال نکردید تا فقط آیه نحس بخوانید و مردم را ناامید کنید! وظیفه شما حل بحران عسلویه است؛ اینکه چگونه کشور همسایه جنوبی ما - قطر - تاسیساتی به مراتب بزرگ‌تر را در کمترین فاصله از عسلویه مستقر کرده و هیچیک از بحران‌های عسلویه را هم نیافریده است. چگونه قطر می‌تواند و ما نمی‌توانیم؟! مشکل نه از محیط‌زیست است، نه از پارس جنوبی و توسعه میدان‌های نفتی و نه از بوم‌نشینانِ وطن‌پرستِ منطقه. مشکل آن تفکری است که می‌گوید: اگر قرار باشد قوانین محیط‌زیستی در این کشور اجرا شود، ۸۰درصد صنایع را باید تعطیل کرد! مشکل از رویکردی است که محیط‌زیست را سد راهِ توسعه می‌پندارد. شما فکر می‌کنید با شیون‌ها و روضه‌هایی که گاه و بیگاه راه می‌اندازید، می‌توان رویکرد حاکمیت به محیط‌زیست را‌ترمیم کرده و پروژه #محیط‌زیست_هراسی را درمان کنید؟ معلومه که پاسخ منفی است. شما با چنین سخنرانی‌های آتشین، احساسی و بدون منطقی فقط‌ترسِ از محیط‌زیستی‌ها را در مجلس و دولت و مردم افزایش داده و می‌دهید تا سرانجام طرح یا لایحه تعطیلی سازمان حفاظت محیط‌زیست در صحن بهارستان رای آورد. یادتان که نرفته، این خودِ شما بودید که ده ماه پیش گفتید: "مملکت را نباید معطل محیط زیست کرد. "؛ لطفاً اینک برای مردم مظلوم عسلویه، ارومیه و خوزستان اشک تمساح نریزید. واقعاً متاسفم.
برچسب ها: محیط‌زیست
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *