به روز شده در ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۹:۲۳
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ساعت ۱۹:۴۳
کد مطلب : ۲۱۶۳۸۰

در این فقره، حق با محمود احمدی‌نژاد است

در این فقره، حق با محمود احمدی‌نژاد است
گروه سیاسی: سایت عصرایران که معمولا مواضع ضد محمود احمدی‌نژاد داشته و دارد در یادداشتی نوشت: در روزهای تعطیلی عید فطر، مصاحبه‌ای از محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران دست به دست شد که در آن گفته بود:« می‌خواستیم تعطیلات عید فطر را زیاد کنیم، در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفتند مردم را یک ماه ساختیم و معنویت پیدا کردند، حالا در تعطیلات می‌روند فساد می‌کنند و 8 نفر در این مورد حرف زدند. » شاید در موارد مختلف با احمدی نژاد اختلاف سلیقه‌های جدی داشته باشم اما بر اساس حدیث حضرت امیر که« اُنظُر الي ما قالَ و لا تَنظُر الي مَن قالَ/ نگاه كن به آنچه گفته مي‌شود نه به گوينده سخن» بر این گفت‌وگو نگاه می‌کنم و می‌‌بینم که حق با رییس دولت‌های نهم و دهم است. در ایران هستند افرادی که به شدت نگران فساد کردن مردم هستند و همیشه فکر می‌کنند اگر مردم تعطیل باشند و به سفر بروند و حتما فسادی رخ خواهد داد.
 
آنها بر خلاف تمام شعارهای اسلامی که می‌دهند، بیشتر طرفدار توماس هابز انگلیسی و نظریه‌ی« انسان، گرگ انسان است» او هستند و با سرشت پاک انسان‌ها که اسلام گفته است کاری ندارند. همین که شما به شمال می‌روید، صدای ضبط ماشین‌تان را زیاد می‌کنید، در یکی از تونل‌ها جیغ می‌زنید، با خانواده در ویلایی یا کنار ساحال دریا بازی می‌کنید و ... یعنی در حال ارتکاب گناه و فساد هستید. این افراد تفاوت میان آدم‌ها، نسل‌ها و تفکرها قائل نیستند و فکر می‌کنند همه باید مثل هم باشند. اینها فکر نمی‌کنند اگر آدم‌ها سفر نروند ممکن است بداخلاق شوند، همین بداخلاقی به دعوا ختم شود و بعد جنگ و در انتها به طلاق. اینها فکر می‌کنند چون خودشان در خلوت و در میان کتاب‌ها حس خوبی دارند و بدون سفر هم زندگی‌شان آرام است، همه اینگونه هستند و احتیاج به خالی کردن انرژی ندارند.

آدم‌هایی که در شورای عالی فرهنگی نشسته‌اند و فکر می‌کنند تعطیلات موجب فساد می‌شود کمی در خلوت خود به رفتارها و تصمیم‌های خود فکر کنند. ببیند حاصل تمام سخت گیری‌ها آنها چه بوده است؟ 4 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام تتلو؟ گشت ارشاد؟ موسیقی زیرزمینی؟ الان دهه شصت نیست. ایران در حال ورود به قرن جدید است و باید تصمیم‌ها و تصمیم گیرها در چهل سال پیش نمانند و همگام با تغییرات جامعه خود را به روز کنند. و کمی جامعه ایران را بیشتر بشناسند و در مورد رفتار آها فکر کنند. نکته جالب بعدی که احمدی نژاد به آن اشاره می‌کند این است که برخی از اعضای شورا بر این باور بودند که تعطیلات در ایران زیاد است و بعد عده‌ای مامور شدند که بر روی این تعطیلات تحقیق کنند و به از دو سال به این نتیجه رسیدند که ایران جزءکشورهایی است که تعطیلات کمی دارد.

خیلی‌ از بودجه‌هایی که در کشور خرج کارهای فرهنگی و اجتماعی می‌شود اینگونه است. دو سال کار برای تحقیقی که یک روز کار دارد. پول‌ها خرج موسساتی می‌شود که خروجی‌شان در حد یک برگه امتحانی هم نیست اما به اندازه نهنگ بودجه کشور را می‌بلعند. کاش هنگام تقسیم بودجه از هر نهاد و سازمانی که بودجه دولتی می‌گیرد، سیاهه عملکرد گرفته می‌شد تا همگان ببینند در این یک سال چه کرده‌اند و چه تاثیری در جامعه گذاشته‌اند. اگر عملکردشان خوب بود که بودجه بگیرند اگر هم که نه بودجه‌شان قطع و  ملزم به بازگشت بودجه‌ خرج شده شوند.

۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۰:۰۰
دکتر عارف یا پزشکیان یا تاجزاده با او ائتلاف کنند یا بین خود ائتلاف کنند و بیایند (367373)
اشکان
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۲۲:۵۷
سگش شرف داره به وطن فروشان غرب گرا (367503)
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۱:۱۲
دیگر همه فکر میکنند در همه ی موارد حق با محمود است (367376)
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۱:۲۹
اگرچه من به آقای احمدی نژاد رای ندادم ولی با نگاه به روضه خو انیهای روسای جمهورگذشته ایشان رادرعلاقه به اقشارمتوسط وضعیف مردم صادق تر می دانم شاید به دلیل ملبس نبودن به لباس روحانیون است ولی فراموش نمی کنم بالاخره ایشان هم به این قانون اساسی سوگند خورده.وخیلی هم منتظر داستان ظهوراست. (367377)
معلمناامیدشده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۸:۳۶
واقعا جالب و بجا بود (367383)
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۸:۳۸
درهمه حال حق بادکتراحمدی نزاداست (367384)
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۱:۵۹
در خیلی فقرات حق با احمدی نژاد بود و هست اما تعصبات حزبی جناحی لجبازی تکبر پول قدرت و ... مانع از ابراز آن شد و می شود. (367392)
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۲:۴۱
این عالم فاسد است که دنیایی را به فساد می‌کشاند: اذا فسد العالم فسد العالم (شرح غرر الحکم ، جلد 4، صفحه 109، حکمت 5472: زلة العالم تفسد عوالم) (367401)
کورش ایرانی
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۳:۳۰
آیا ممکن است که آقای احمدی نژاد نام این اعضای محترم که رای آن ها بر دیگران چربید را نیز به مردم بگویند؟ (367404)
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۲۰:۱۴
باسلام خدمت همه دوستان
تنها کسی که یا رو یاور همه ستم دیده گان و مظلومان هست در هیچ که نمیتوان سراغ گرفت
فقط دکتر میتونه با مغز متفکرش مملکت ما رو از این وضعیت جهنمی نجات بده
انشاالله سایه اش مستدام باد
درود بر تو ای شیر مرد (367476)
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ ۱۲:۴۲
زنده باد احمدی نژاد مگر خودت برای مردم مستصعف استین بالا بزنی وگرنه اینطوری روزگارمان سیاه میشه (367592)
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ ۱۵:۱۷
افسادطلب ها شما چرا خودتون دغدغه فساد دارید اگه دیگران دغدغه جلوگیری از آن را دارند؟؟ (367620)
صادق محسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۱۳:۲۴
عزیزان شورای انقلاب فرهنگی معمولا گردش ها و مسافرت های خودشان را دارند و نیاز به تعطیل بودن روزهای سفر خود ندارند . می گویید نه ، بروید بررسی کنید که مشاغل آنها چیست و چند روز در سال در محل کار خود حاضرند . به تجربه عرض می کنم اصولا افراد چند مسئولیتی ، جزو کسانی هستند که مجموع میزان حضورشان در همه محل های مسئولیت از یک کارمند معمولی هم کمتر است . یکی از فسادهای اصلی همین جاست . (367710)
رحيليان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۲۱:۴۹
حق با كس ديگري است كه اصلن نيست ... (367735)