کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

توسط يك تشکل زنان و امام جمعه ی ارومیه

واكنش به سخنان موهن نادر قاضی‌پور

10 اسفند 1394 ساعت 23:20


گروه سياس: فیلمی از اظهارات توهین آمیز نادر قاضی‌پور، نماینده‌ی کنونی و منتخب دور آتی مجلس در ستاد انتخاباتی او در ارومیه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که با واکنش اعتراضی جمعیت زنان ایران اسلامی (شاخه‌ی ارومیه) و امام جمعه ی این شهر مواجه شده است.

به گزارش انصاف نیوز، خلاصه‌ای از سخنان حاوی توهین به زنان و شوخی‌ها سخیف به ویژه با شیخ قدرت الله علیخانی که در متن سانسور شده، در پی می‌آید:
«من نماینده‌ی ملتم نه نماینده‌ی ۴ تا گردن کلفت. من نوکر مسوولین نیستم. کیف‌شان را حمل نمی‌کنم و تعریف‌شان نمی‌کنم. شما در دو ساعت برای من ۲۰۰ هزار رای دادید. برای اینکه مرا تیز کنید به جان این مسوولین بیفتم. می‌گویند یک روز پسر بچه‌ای را ختنه می‌کردند، دختر بچه‌ای آن طرف داشت گریه می‌کرد. گفتند تو چرا گریه می‌کنی؟ گفت: […]

مملکت را به آسانی به دست نیاورده‌ایم که هر روباه و بچه و کره الاغی را بفرستیم آنجا. مجلس جای کره الاغ نیست! … مجلس جای زنان نیست؛ جای مردان است. بفرستید سرشان بلا بیاورند آبرویتان برود؟! شیخ قدرت الله علیخانی نماینده قزوین بود، قزوینی است، … در مجلس همه از او می‌ترسند… به یکی از نماینده‌های همشهری ما که قد کوتاه هم بود گفته بود بیا ببرمت یک شب مهمان من باش… یک روز رفته بود دستشویی، من هم دنبالش رفتم… همین که خم شده بود […] بعد غش کرد افتاد روی زمین، در را باز کردم دیدم ۲۰ نفر به صدای ما آمده‌اند پشت در. گفتم حاج آقا کمین زده بود کمین خورد!

یک هفته به مجلس نیامد. بعد یک هفته که مرا دید یک صدایی کرد و بی حیایی کرد مردم را جمع کرد. پهلویش را باز کرد گفت بیایید ببینید این فلان فلان شده سر من چه بلایی آورده است! گفتم حاج آقا آن جای دیگرت را هم نشان بده! مجلس جای سوسول بازی نیست! به مجلس مرد بفرستید؛ حداقل کاری هم نکند آن یکی کار را بتواند بکند! بودجه را آسان نمی‌دهند. من برای اینکه برای این شهر بودجه بگیرم کم مانده بود مسوولین را با قطار ببرم به مشهد!

آن آدمهایی که تا دیروز استاندار بودند در اینجا مردم را به خاطر دریاچه زدند، پرونده سازی کردند. کردندشان داخل زندان؛ جوان‌ها تا آخر عمرشان نمی توانند استخدام شوند، الان آمده‌اند طرفدار مردم شده اند! آن یکی در خوی می‌گوید خویی‌ام؛ به یکانی می‌گوید یکانی‌ام؛ در دانشگاه می‌گوید دانشگاهی‌ام؛ در میان ترک‌ها می‌گوید ملیت چی‌ام. تا دیروز راستی بود امروز شده چپ! اینها همه‌شان منافق‌اند!

اورمیه اول شر و آخر خیر است. خط مقدم است. من نه، ولی مجلس را دست بچه‌ها ندهید! دست سوسول ندهید! دست کسی که نمی‌تواند خودش را نگه دارد ندهید! من لهجه دارم و به لهجه‌ام هم افتخار می‌کنم. آنهایی که فارسی حرف می‌زنند چه […] ای خورده‌اند تا به حال؟»

اعتراض یک تشکل زنان
جمعیت زنان ایران اسلامی، شاخه‌ی ارومیه، در واکنش به این سخنان بیانیه‌ای صادر کرد که در پی می‌آید:

بنام خدا
نماینده محترم شورای نگهبان
فرماندار محترم شهرستان ارومیه
با سلام احتراما، بدینوسیله جامعه زنان شهرستان ارومیه مراتب اعتراض خودرا نسبت به تایید صلاحیت و ادامه فعالیت کاندیداتوری آقای قاضی پور اعلام نموده و به دلیل هتک حرمتهای آشکار و وقیحانه به جامعه زنان در چند روز اخیرکه مصادف است با ایام سوگواری بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) در سخنرانیهای خود که فایل صوتی آن موجود و قابل ارائه است، خواستار تذکر و ممانعت از ادامه فعالیت و ابطال صلاحیت ایشان میباشیم.
با احترام و تشکر
جمعیت زنان ایران اسلامی شاخه ارومیه ۹۴/۱۱/۶

واکنش امام جمعه‌ی ارومیه
همچنین حجت الاسلام سیدمهدی قریشی، امام ‌جمعه‌ی ارومیه سه روز پیش در خطبه‌های نماز جمعه به این اظهارات واکنش نشان داده که به نقل از سایت محلی جوان پرس در پی می‌آید:

«گلایه‌ای از طرف خودم و ملت دارم از کسانی که خود را کاندید معرفی کردند و بی‌ادبی و بی‌تربیتی را در سخنانشان نهادینه کردند. با عرض معذرت، این جایگاه، جایگاه مقدسی است ولی باید حقایق و واقعیت‌ها را عرض کنم. این روش خداپسندانه و صحیحی نیست. حتی بعضی از واقعیات هست ولی انسان نباید به زبان آورد. توهین و بی‌تربیتی شایسته‌ی یک جامعه‌ی اسلامی نیست. خیلی معذرت می‌خواهم، همه‌ی افراد به دست‌شویی می‌روند چون نیاز دارند، ولی این را به زبان آوردن چه لزومی دارد؟ ما نباید اجازه دهیم در شهر ما بی‌ادبی و بی‌تربیتی نهادینه شود. این برخلاف منویات پروردگار تبارک‌وتعالی و اهل‌بیت عصمت و طهارت است. مگر انسان با هر وسیله‌ای می‌تواند جایگاهی به دست آورد؟ به قدری این مساله مسلمان را آزرده کرده و دل‌ها را چرکین کرده که حد ندارد. واقعاً کسانی که این‌چنین کردند، باید توبه کرده و استغفار کنند و از جماعت هم معذرت خواسته و از کسانی که به آن‌ها توهین کرده‌اند هم عذرخواهی کنند.

بنده به عنوان یک طلبه‌ی حقیر در این جایگاه از تمامی مسوولین ذیربط و ناظرین شورای نگهبان و همه و همه می‌خواهم بدون اغماض هر شخص را که بی‌تربیت سخن بگوید تا آخر پیگیری کنند. این صحیح نیست! و نباید در استان ما نهادینه شود. اگر نهادینه شود نمی‌توان آن را جمع کرد و از فردا همه به هم ناسزا گفته و توهین می‌کنند. ما به فرزندان خود چه بگوییم؟ وقتی می‌گوییم که سخن بد نگو و او می‌بیند که نمایندگان ما با بی‌ادبی حرف می‌زنند، او هم این کار را می‌کند در این صورت چگونه از او بخواهیم که این مساله را ترک کند؟ لذا کسانی که توهین کرده‌اند باید توبه کرده و استغفار کنند».


کد مطلب: 102729

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/102729/واكنش-سخنان-موهن-نادر-قاضی-پور

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir