کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

انتقاد جولی از ناکامی در حل بحران سوریه

ایسنا , 27 اسفند 1394 ساعت 10:02

گروه بین الملل: آنجلینا جولی، بازیگر هالیوود و نماینده ویژه کمیسیونر عالی سازمان ملل در امور آوارگان در سفرش به لبنان این مساله را که دستیابی به صلح در سوریه همچنان دور از دسترس است را فاجعه آمیز و تاسف بار دانست و از جامعه بین الملل خواست تا برای توقف جنگ وارد عمل شود.


به نوشته روزنامه دیلی میل، آنجلینا جولی در جریان بازدید از کمپ آوارگان "زهله" در لبنان گفت: این مسئولیت جامعه بین الملل است که به بحران آوارگان و جنگ در خاورمیانه رسیدگی کند. لبنان میزبان بیش از یک میلیون سوری است که از جنگ فرار کرده‌اند و تعداد کنونی آوارگان نزدیک به یک پنجم جمعیتش است.

آنجلینا جولی در جریان کنفرانس خبری که در دره بکا گفت: ما نمی‌توانیم جهان را با کمک‌های امدادی به جای راه حل‌های دیپلماسی و سیاسی اداره کنیم. امیدوار بودم در پنجمین سالروز جنگ داخلی سوریه و قیام علیه بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور در سوریه می‌بودم و به قربانیانی که به خانه‌های خود باز می‌گشتند،کمک می‌کردم.

وی افزود: این مساله که دستیابی به صلح در سوریه بسیار دور از دسترس به نظر می‌رسد، فاجعه آمیز و تاسف بار است. براساس گزارش سازمان ملل، در جنگ داخلی سوریه افراد بیشتری در مقایسه با جنگ جهانی دوم آواره و بی‌خانمان شده‌اند. به گفته سازمان ملل جنگ در سوریه بین دولت اسد، مخالفان سوری و افراط گرایان خارجی باعث بزرگترین فاجعه انسانی در یک نسل شده است. آنجلینا جولی گفت: هرگز نباید فراموش کنیم در حال حاضر تمام توجهات به وضعیت آوارگان در اروپا متمرکز است در حالی که بیشترین فشار همچنان در خاورمیانه و شمال آفریقا احساس می‌شود و این جنگ وارد ششمین سال شد.


کد مطلب: 103632

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/103632/انتقاد-جولی-ناکامی-حل-بحران-سوریه

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir