OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> همه مسافران مصری هواپیما آزاد شدند - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۰۲
 
۸
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۱۰ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : ۱۰۴۱۱۷
هواپیماربا انگیزه تروریستی ندارد

همه مسافران مصری هواپیما آزاد شدند

گروه بين الملل: منابع قبرسی از خارج شدن تمامی سرنشینان مصری از هواپیما خبر داده‌اند، اما پنج تبعه خارجی و خدمه همچنان در هواپیما هستند.
همه مسافران مصری هواپیما آزاد شدند
هواپیمایی مصر نیز رسما ربوده شدن هواپیمای خود در سفر شماره 181 را اعلام و تاکید کرد که رباینده هواپیما تهدید کرده است که وی کمربند انفجاری در اختیار دارد. روزنامه الیوم السابع نیز گزارش داد که یکی از ربایندگان خلبان این هواپیما را تهدید کرده بود تا کمربند انفجاری را که در زیر لباس‌هایش پوشیده بود، منفجر می‌کند تا خلبان را وادار سازد تا مسیر خود را تغییر دهد.

این هواپیما بعد از تغییر مسیر در فرودگاه "لارنکا" در کشور قبرس به زمین نشسته است. هواپیما از نوع ایرباس 320 است.‬‎ مسئولان هواپیمایی مصر گفتند: هواپیما 55 مسافر دارد و کادر پروازی آن هفت نفر هستند. گزارش‌های اولیه از وجود 80 سرنشین در این هواپیما حکایت داشت. شبکه خبری اسکای نیوز عربی به نقل از تلویزیون قبرس گزارش داده است که هواپیمای مصری ربوده شده مسیر خود را تغییر داده و در فرودگاه لارناکا قبرس فرود آمد. این هواپیمای ربوده شده در سفری داخلی از اسکندریه به قاهره می‌رفته است. مسئولان مصری نیز بر ربوده شدن این هواپیما و رفتن آن قبرس تاکید کرده‌اند.

برخی از رسانه‌ها از احتمال وجود بمب در هواپیما خبر داده و اعلام کردند که هواپیما ربا با تهدید داشتن کمربند انتحاری از خلبان خواسته است به سوی قبرس پرواز کند. مسئولان قبرسی از پلیس خواستند که از بیم وجود مواد منفجره در هواپیما از آن دوری کنند‬. پلیس قبرس اعلام کرد که ربایندگان هنوز خواسته های خود را مطرح نکرده اند و هسته بحران به فرودگاه لارنکا اعزام شده است.

نیویورک تایمز نیز گزارش داد که بیشتر مسافران این هواپیما تابعیت مصری دارند. یک مسئول وزارت هواپیمایی کشوری مصر گفت: 30 سرنشین مصری، 10 سرنشین آمریکایی، هشت سرنشین انگلیسی و یک سرنشین سوری است. بر اساس این گزارش، این هواپیما بعد از 45 دقیقه پرواز، ارتباطش با برج مراقبت قطع شد. سازمان هواپیمایی مصر اعلام کرد که رباینده هواپیمای مصری در قبرس با ما در تماس است.

رسانه‌های مصری از قول مقامات قبرس گزارش داده‌اند فرد هواپیماربا به مسافران اجازه داده هواپیما را ترک کنند. در حال حاضر پلیس ضدتروریسم و نیروهای امنیتی قبرس در محوطه فرودگاه حضور یافته و هواپیما را احاطه کرده‌اند. لارنکا شهری ساحلی در جنوب قبرس است.

یورونیوز اعلام کرد که نام ربابنده هوایپما ابراهیم سماحه است. *یوروز نیوز گزارش داد که هواپیماربا خواستار پناهندگی سیاسی است. رئیس جمهور قبرس اعلام کرد که هواپیماربا انگیزه های تروریستی ندارد. هواپیما خواستار دیدار با همسر سابق خود در قبرس شده است.