به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب : ۱۰۷۳۹۶
رییس سازمان غذا و دارو:

با تمام توان در خدمت مردم هستیم

گروه جامعه: رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم رسیدن به تولید 60 درصدی تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: این درحالیست که اکنون میزان واردات ما 60 درصد است و باید این موضوع را تغییر دهیم.
با تمام توان در خدمت مردم هستیم
دکتر رسول دیناروند در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث، با تشکر از حمایت و پشتیبانی وزیر بهداشت گفت: سازمان غذا و دارو یکی از بازوهای وزارت بهداشت است و ما با تمام توان در خدمت مردم هستیم. وی با بیان اینکه پورتال سازمان غذا و دارو نهایی شده است، افزود: این پورتال در حال آماده شدن در حوزه مکمل و لوازم آرایشی است و نتیجه آن موجب شناسایی اصالت کالا می‌شود. بنابراین در صورت انجام این کار امکان قاچاق کالا و دارو کاهش می‌یابد. همانطور که اکنون در بیمارستان‌های دولتی امکان ورود کالای قاچاق وجود ندارد.

 

رییس سازمان غذا و دارو با بیان برای ریشه‌کن کردن ورود داروی قاچاق به کشور اهتمام جدی داریم، گفت: قاچاق کالا و دارو تنها به اقتصاد ضربه نمی‌زند، بلکه سلامت مردم را تهدید می‌کند. دیناروند ادامه داد: از طرفی سیاست دولت، وزارت بهداشت و شخص وزیر بهداشت تقویت زیرساخت‌های سلامت است. بر این اساس ما انتظار داریم که پروژه‌های مشترکی با شرکت‌های خارجی انجام شود.

 

وی با بیان اینکه در عین حال سهم تولید داخل در حوزه تجهیزات پزشکی باید به 60 درصد برسد، اظهار کرد: این در حالیست که اکنون سهم واردات در این حوزه 60 درصد است و این امر باید تغییر کند. هرچند اعمال این تغییر کار سختی است، اما نشدنی نیست. رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه به طور مرتب با انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی جلساتی داریم، گفت: در عین حال درصددیم تا حمایت‌های قانونی را از تولیدکنندگان خارجی اعمال کرده و بتوانیم در این عرصه موفق شویم.

مرجع : ایسنا