به روز شده در ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۳۴
 
۴۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ساعت ۱۲:۴۱
کد مطلب : ۱۰۷۷۸۰
از روایت وزیر احمدی‌نژاد از شتر و الاغ و عمه‌قزی تا...!

سقوط اخلاقي در ادبيات افراطيون و دلواپسان


گروه سیاسی-رسانه‌ها: جشن سه‌سالگی برنامه طنز اینترنتی دکتر سلام در حالی روز پنجشنبه در سالن شهدای هفتم تیر برگزار شد که کلیدواژه همه سخنرانان مراسم، انتقادات سفت‌وسخت از دولت بود. «دکتر سلام» از سال ٩٢ در فضای مجازی آغاز به کار کرد و خروجی آن تاکنون حملاتی بی‌سابقه به سیاست‌های دولت روحانی در پوشش طنز بوده است. برخی سخنرانان مراسم کسانی بودند که در انتخابات مجلس دهم موفق نشدند رأی اعتماد مردم را به دست بیاورند.

وقتی نام حسین شریعتمداری و حسن عباسی به‌عنوان سخنران یک مراسم اعلام می‌شود، انتظاری جز حمله و هجمه به دولت در این مراسم وجود ندارد، اما وقتی شهردار تهران لب به انتقادات گزنده از روحانی و دولتش می‌گشاید یک گمانه به ذهن می‌رسد: شاید سردار شهردار، برای سومین‌بار سودای ریاست‌جمهوری در سر دارد که در فاصله یک‌سال تا انتخابات آتی ریاست‌جمهوری، این‌گونه خود را به‌عنوان ستاره مجلس مخالفان دولت، به رخ می‌کشد و سعی می‌کند در انتقاد از دولت، گوی سبقت از چهره‌هایی چون شریعتمداری، حسن عباسی و سعید قاسمی برباید. به‌خصوص که برگزارکنندگان مراسم، کاریکاتوری از شهردار تهران، البته در لباس سوپرمن به او هدیه داده و او را به این طریق نماد نقدپذیری معرفی کردند.

این خود شاید حکایت از یک تصور سطحی دیگر دارد؛ «هرکس کاریکاتورش کشیده شود، بیش از بقیه نقدپذیر است!» شاید برای راستی‌آزمایی این گزاره، گزارش سایت «انتخاب» مبنی‌بر اینکه باقر قالیباف پس از احمدی‌نژاد رکورددار شکایت از رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران است، معیار خوبی باشد. به‌جز قالیباف و شریعتمداری، احمد توکلی، پرویز داوودی، عباسعلی کدخدایی، محمدمهدی زاهدی، سیدمحمد حسینی، محمدجواد لاریجانی، امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، حسن عباسی، محمدحسین صفارهرندی، سردار محمدحسین نجات، سعید قاسمی، ابراهیم کارخانه‌ای و سردار فدوی از جمله میهمانان و سخنرانان این مراسم بودند.

قالیباف: برخی با کلیدشان برای کشور قفل درست نکنند
محمدباقر قالیباف طی سخنانی در این مراسم گفت: «برنامه دکتر سلام برنامه‌ای شاد و جذاب در حوزه دانشجویی است که با رویکرد طنز از نگاه امر به معروف و نهی از منکر به موضوعات می‌پردازد». شهردار تهران با بیان اینکه طنز از شوخی و نشاط برخوردار بوده و درعین‌حال در دل خود نوعی از تعلیم و تربیت و تذکر را نیز به‌همراه دارد، به ذکر خاطراتی جالب از دوران فعالیت‌های خود در شهرداری تهران پرداخت و گفت: «در جلسه‌ای بسیار رسمی به بنده تذکر دادند که شب گذشته جمعی از شهروندان در یک حادثه جان خود را از دست داده‌اند و به من می‌گفتند چرا شما رسیدگی نکرده‌اید، موضع آنها بسیار جدی و محکم بود و من نیز باید به آنها پاسخ می‌دادم؛ بنده در پاسخ به آنها گفتم من به دلیل این مسئله و این اتفاق بسیار متأسف هستم اما طبق گزارشی که از بهشت زهرا(س) گرفته‌ام، غیر از آمار شما بوده و نشان می‌دهد که در تهران ١٢٠ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ظاهرا عزرائیل با شهرداری تهران هماهنگ نبوده است».

اما مهم‌ترین جمله قالیباف در این مراسم آنجایی بود که گفت: «اگر برخی با کلیدشان نتوانستند مشکلات کشور را حل کنند، برای کلیدشان قفل درست نکنند». آنچه مسلم به نظر می‌رسد این است که طعنه قالیباف قطعا یک مخاطب دارد؛ حسن روحانی. «کلید» نماد انتخاباتی رئیس دولت یازدهم در رقابت‌های انتخاباتی سال ٩٢ بود که اتفاقا یکی از بزرگ‌ترین بازندگانش شهردار فعلی تهران به‌شمار می‌آید. شهردار تهران اخیرا بیشتر به سیاست نزدیک می‌شود. یکشنبه ١٩ اردیبهشت شهردار تهران در اقدامی عجیب نمایندگان مجلس نهم را به‌همراه خانواده‌هایشان به ضیافت شامی در برج میلاد دعوت کرده بود و این اقدام او هدف انتقادات صریح برخی از اعضای شورای شهر از جمله محمد سالاری قرار گرفته بود.

سالاری تأکید کرده بود: «این‌گونه اقدامات و تصمیمات براساس رویکردها و اهداف سیاسی شکل می‌گیرد». این اما اولین‌باری نبود که رقیب انتخاباتی سابق لب به انتقاد از روحانی و دولتش می‌گشود. شهردار تهران ٢٠ خرداد ٩٤، درست چهارروز پیش از سالگرد ناکامی‌اش در انتخابات سال ٩٢ گفته بود: «امروز از بی‌عملی و سوءمدیریت، بیشتر از فشار دشمن رنج می‌بریم. بی‌برنامگی و ضعف مدیریت در این دولت و دولت پیشین از تحریم‌ها هم مؤثرتر است. انرژی مسئولان به‌‌جای حل مشکلات، صرف مسئله‌سازی‌هایی می‌شود که هدف از آن گریزناپذیر نشان‌دادن توافق به هر قیمت است».

چند هفته بعد از این سخنان یعنی روز چهارشنبه ١٠ تیر ٩٤، مهرداد لاهوتی، از نمایندگان نزدیک به قالیباف، در مورد امکان ورود شهردار تهران به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٩٦ به خبرگزاری «خانه ملت» گفته بود: «قالیباف قبل از اینکه یک شهردار موفق باشد، یک چهره سیاسی است و در دو دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نیز حضور داشته است. تصورم این است که قالیباف نمی‌تواند نسبت به سرنوشت کشور بی‌تفاوت باشد و قطعا برای شکل‌گیری یک مجلس منطقی، عقلانی و درست وارد عرصه می‌شود و نقطه‌نظراتی نیز خواهد داشت. تا انتخابات ریاست‌جمهوری زمان زیادی باقی است، اما احتمال اینکه وی مجددا پا به عرصه انتخابات ریاست‌جمهوری بگذارد زیاد است. تا آنجایی که اطلاعات من نشان می‌دهد و علائمی که وجود دارد حاکی از حضور وی در انتخابات ریاست‌جمهوری است». به نظر می‌رسد قطعات این پازل در ماه‌های آینده کامل‌تر شود و شهردار تهران دوباره پای به عرصه بگذارد. هرچند که برای جلب حمایت اصولگرایان با موانع جدی روبه‌روست. او هیچ‌وقت انتخاب اول هیچ گروهی نبوده است.

حسین شریعتمداری: همیشه دور، دور حزب‌الله است
حسین شریعتمداری، مدیرمسئول روزنامه کیهان، دیگر سخنران این مراسم بود. شریعتمداری در بخشی از سخنانش گفت: «اجتماعات این‌گونه تابلوی دقیق‌تری از فضای حزب‌الله را در عرصه نشان می‌دهد». او با تأکید بر اینکه ما امروز به این جلسات بسیار نیاز داریم، افزود: «دوستان دکتر سلام به من گفتند که تعداد متقاضیان برای حضور در مراسم امروز به ١٠‌ هزار نفر رسیده است که من این را به آنها تبریک می‌‌گویم». شریعتمداری با اشاره به لزوم برگزاری چنین نشست‌هایی خاطرنشان کرد: «ما با جمعی از دوستان از جمله آقای شایانفر و سیدمهدی شجاعی نشست‌هایی را با عنوان مجمع نویسندگان مستقل داشتیم و خدمت حضرت آقا رفتیم، ما درخواست کردیم محلی را برای برگزاری جلسات ما اختصاص دهند اما زمانی که دور یکدیگر جمع شدیم، برخی‌ها دچار تردید شدند و گفتند ما که اینجا می‌نشینیم و بحث می‌کنیم وقتی جدا می‌شویم هرکدام به یک سو می‌رویم؛ زمانی که این نکته را به آقا گفتیم ایشان فرمودند همین نشستن شما موضوعیت دارد چراکه هرکس سرریز نشست‌ها را به محل فعالیت خود می‌رساند و اهمیت این جلسات بسیار زیاد است».

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: «ما با حریفی طرف هستیم که به هیچ چیزی پایبند نیست و آن چیز که حریف را نگران می‌کند همین اقتدار ماست؛ در مقابل این حریف هر قدر هم به عقب برویم، حریف جلو می‌آید». او تأکید کرد: «دوستان ما می‌گویند این برجام آفتاب تابان و فتح‌الفتوح و نه بزرگ‌ترین دستاورد در دوران انقلاب بلکه بزرگ‌ترین دستاورد در طول تمام تاریخ ایران است؛ در این فضا حزب‌الله نباید غرق شود و همیشه باید پرچمش بالا باشد و مطالبه کند». شریعتمداری با انتقاد از عدم مطرح‌شدن دستاوردهای برجام گفت: «من به‌جد معتقدم به‌تدریج ابری که عده‌ای در فضا پراکنده‌اند کنار می‌رود و همیشه دور، دور حزب‌الله است».

محمدجواد لاریجانی: مذاکرات هسته‌ای در حقیقت تهاجم هسته‌ای بود
محمدجواد لاریجانی در این مراسم با اشاره به اینکه هاشمی‌رفسنجانی از انقلابی‌بودن مفهومی تاریخی در ذهن دارد، گفت: «به تعبیر آقای هاشمی کسانی که از سال ٤٢ تا پیروزی انقلاب با انقلاب همراه بودند انقلابی هستند که الان همه بالای ٦٠ سال داشته و نسل‌شان در حال انقراض است؛ بنابراین درباره جوانان انقلابی می‌گوید برخی تازه به دوران رسیده‌ها انقلابی شده‌اند».

او به تعبیر دیگر از انقلابی‌بودن در بیان رئیس‌جمهور به معنی سروصداکردن اشاره کرد و گفت: «این تعابیر هیچ‌کدام موردنظر مقام معظم رهبری نیست؛ انقلاب حادثه‌ای بزرگ بود که تجربه نشأت‌گرفته از آن در دو جریان حکومت مدنی جمهوری اسلامی و بیداری اسلامی متبلور شده است و انقلابی کسی است که این دو جریان را باور داشته، در آن مشارکت دارد و همه وجود خود را وقف این مشارکت می‌کند». لاریجانی افزود: «با این مفهوم از انقلابی‌بودن، یک جوان ١٦ساله می‌تواند انقلابی باشد و بسیاری از کسانی که در جریان انقلاب بودند می‌توانند انقلابی نباشند». او در بخش دیگری از سخنان خود به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و گفت: «مذاکرات هسته‌ای یا در حقیقت تهاجم هسته‌ای برای آن بود که قد ما در تکنولوژی بلند شده بود و دشمن نمی‌توانست این قد بلند را ببیند؛ اما دشمنان باید بدانند که فرزندان این مرز و بوم و پیروان مکتب اهل بیت(ع) و مریدان سیدعلی نمی‌گذارند که قد انقلاب کوتاه شود».

لاریجانی از امکان ورود مقوله طنز به مسائل مربوط به حکومت آل‌سعود و ترامپ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا سخن گفت و خاطرنشان کرد: «از ترامپ مضحک‌تر کسانی در داخل هستند که به او و نظام سلطه چشم دوخته‌اند». رئیس کمیته حقوق‌بشر در قوه قضائیه خطاب به دکتر سلامی‌ها گفت: «شما می‌توانید ٥٠ شماره دکتر سلام را با اختصاص‌دادن به «ترامپ چپ و چوله» منتشر کنید که این صحبت لاریجانی با تشویق حضار همراه شد». جواد لاریجانی در سخنان خود گفت «آقای هاشمی اخیرا گفته‌اند کسانی که با برجام موافق نیستند اگر توفیقات برجام منتشر شود رسوا و بی‌آبرو می‌شوند، ما که بی‌سواد بودیم حالا بی‌آبرو هم می‌شویم»؛ آوردن نام هاشمی‌رفسنجانی باعث شد حضار هاشمی را هو کنند. مجری برنامه در ادامه گفت حالا که سر شوخی با حاج‌آقا باز شده است من هم یک مورد را مطرح می‌کنم؛ مورد داشته‌ایم که طرف، قدرت اداره خانواده‌اش را نداشته اما صحبت از مدیریت کشور می‌کند؛ پسرش به لندن می‌رود اما از شیر فلکه نفت سر درمی‌آورد و زمانی هم که به اوین می‌رود حاج‌آقا به او می‌گوید دوباره برگرد و به مردم خدمت کن! این سخنان مجری با خنده و تشویق حضار همراه بود. همچنین مجری تأکید کرد دختر حاج آقا که وسط فتنه رفته بود تا ساندویچ بخورد، این بار از خانه بهایی‌ها سر درآورد؛ حتما به آنجا رفته تا غذای خانگی بخورد.

حسن عباسی: در دولت آینده انرژی هسته‌ای را برمی‌گردانیم
حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین که در انتقاد از هرکسی غیر از طیف خودش پیش‌قدم است نیز در سخنانی در این مراسم با اشاره به برخی جوسازی‌ها در حوزه توان موشکی گفت: «موشک‌های ایران بی‌صاحب نیست که برخی ببرند آن را با بتن پر کنند!» او همچنین به موضوع دیدار فائزه هاشمی با برخی عناصر بهایی در کشور اشاره کرد و افزود: «این‌بار رفتند با بهایی‌ها نشستند؛ جلسه بعد احتمالا می‌روند با همجنس‌بازها می‌نشینند». عباسی به صورت غیرمستقیم دولت آینده را از طیف خود دانسته و قطع روابط مالدیو با ایران را «جوک سال» عنوان کرد و با کنایه به سیاست خارجی دولت، گفت: «این جزیره که خودش در حال زیرآب‌رفتن است، ارتباطش با ما را قطع کرده حالا ما حتما انرژی هسته‌ای را برخواهیم گرداند اما در دولت آینده».

کارخانه‌ای: بندهای ٣٦ و ٣٧ جانکاه‌ترین بخش برجام است
ابراهیم کارخانه‌ای، از مخالفان جدی برجام در مجلس نهم که از حضور در مجلس دهم بازماند نیز در سخنانی با اشاره به بیش از ‌هزار صفحه مصاحبه خود درباره برجام، بیان كرد: «آنچه بیش از همه برای من جانکاه بود بندهای ٣٦ و ٣٧ برجام به نام «ماشه تفنگ» است که اگر ما از ١+٥ به شورای امنیت شکایت کنیم و شورا تا ٣٠ روز به آن رسیدگی نکند خود‌به‌خود تمام قطع‌نامه‌ها و تحریم‌ها بازمی‌گردد».

زاهدی: گفتیم نمی‌گذاریم عوامل آمریکا به داخل مراکز نظامی ما وارد شوند
محمدمهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان در مجلس نیز در این مراسم با اشاره به روزها و لحظات سخت و فشار سنگینی که در کمسیون ویژه بررسی برجام بر اعضای کمیسیون وارد شد، گفت: «این فشار از آن جهت بود که می‌خواستند آن‌طور که دیگران درست می‌دانند گزارش دهیم». وزیر علوم دولت اول احمدی‌نژاد با یادآوری ارائه گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام، گفت: «از نظر من غیرقابل قبول‌ترین بند برجام آن بود که در بخشی از آن خرید ابزاری با اهداف دوگانه پیش‌بینی شده است که تا عمق صنایع نظامی ما را رصد می‌کرد که ما محکم ایستادیم و گفتیم نمی‌گذاریم عوامل آمریکا به داخل مراکز نظامی ما وارد شوند». زاهدی گفت: «یکی از مسئولان دولتی در پاسخ به ما می‌گفت از آنجا که رهبر انقلاب تولید سلاح هسته‌ای را ممنوع کردند، عوامل آژانس و آمریکا به داخل مراکز نظامی رفته و از نزدیک مشاهده می‌کنند که ما سلاح هسته‌ای تولید نمی‌کنیم، پس این ورود اشکالی ندارد».

سعید قاسمی: ان‌شاءالله شاهد شکست جریان «استکبار بلیسی» خواهیم بود
سعید قاسمی که از شناخته‌شده‌ترین منتقدان دولت‌های سازندگی، اصلاحات و تدبیر و امید است و زمانی گفته بود اگر فائزه هاشمی به زندان برود ریش‌های خود را می‌تراشد اما به وعده‌اش عمل نکرد نیز در این مراسم با تشکر از دست‌اندرکاران برنامه، گفت: «سال گذشته به ما و شما و رهبر انقلاب سخت گذشت چراکه هفته‌ای نبود که رفیقی ایرانی، افغانی، پاکستانی یا لبنانی را دفن نکنیم». او با ذکر این نکته که به علت اشتباه اصولگرایان جریان انحرافی بر سر کار آمد که روند انقلاب اسلامی را ٢٠ سال به عقب انداخت افزود: «بر اثر اشتباه و بی‌بصیرتی عده‌ای برجام امضا شد اما اجرا نشد و از همان اول رهبر انقلاب عاقبت امر را پیش‌بینی کرد و گفت که به آن خوش‌بین نیست لذا این طرح هم در ابتدا و هم در اجرا مطلقا شکست خورده است». قاسمی با ابراز امیدواری نسبت به شکست جریان انحرافی جدید همانند شکست جریانات انحرافی گذشته از جمله بازرگان، رجوی، فرقان و... گفت: «ان‌شاءالله شاهد شکست جریان «استکبار بلیسی» و سازش با استادان و ریشه‌های دانشگاه آزادی‌اش که عاشقان آمریکا و انگلیس هستند خواهیم بود».

روایت وزیر احمدی‌نژاد از شتر و الاغ و عمه‌قزی!
محمد سلیمانی دیگر نماینده مخالف دولت در مجلس نهم که از حضور در مجلس دهم بازماند نیز در این مراسم در سخنان کوتاهی با بیان اینکه داستان آقای روحانی و اقتصاد کشور داستان تحقیر شتر با بستن او به الاغ است، گفت: «آقای روحانی اقتصاد ما را به برجام وابسته و ما را تحقیر کرد و اقتصاد کشور، روحانی را نخواهد بخشید». سلیمانی که مانند زاهدی از وزيران دولت احمدی‌نژاد هم بوده، تأکید کرد: «به آقای سیمانی (صالحی) گفتم اینکه مسئولیت‌های برجام را می‌پذیری به درد عمه‌قزی می‌خورد!»

پرویز داوودی: آقایان خود را به نفهمی زده‌اند
پرویز داوودی، معاون‌اول دولت اول احمدی‌نژاد هم در اظهارات کوتاهی در این مراسم، گفت: «حرف‌های جدی ما را که آقایان جدی نمی‌گیرند و خود را به نفهمی زده‌اند؛ امیدواریم حرف‌های شوخی دکتر سلام را بشنوند و از خر شیطان پیاده شوند و با منافع ملت بازی نکنند».

فائزه هاشمی؛ فریدون سال!
در مراسم سه سالگی «دکتر سلام» جایزه «فریدونِ سال» به فائزه هاشمی داده شد. بنابر آنچه مسئولان این مراسم اعلام کردند، جایزه «فریدون سال» به کسی تعلق می‌گیرد که در جایی که به او مربوط نیست، حضور دارد و فائزه هاشمی نیز به‌دلیل حضور در جمع بهائیان و گرفتن عکس یادگاری زیر عکس «عبدالبها»، مفتخر به دریافت این جایزه شد. این جایزه کنایه‌ای است به عملکرد حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور که باوجود نداشتن مسئولیت خاص، در بسیاری از مراسم‌ها مانند مجلس خبرگان، رژه نیروهای مسلح، گفت‌وگوی خبری نوبخت، سخنگوی دولت، با رسانه ملی و برخی مراسم‌های دیگر حضور پیدا می‌کند. خبرگزاری «فارس» گزارش داد در بخشی از مراسم، مجری، تصاویر ایستادن حسین فریدون در کنار نوبخت را در پخش زنده اخبار سراسری به آقای دوربینی نشان داد و گفت نظرت درباره این عکس چیست که او هم پاسخ داد من اگر جای آقای فریدون بودم در نقطه طلایی دوربین و پشت نوبخت قرار می‌گرفتم، این صحبت آقای دوربینی مایه خنده و تشویق حضار شد.

معصومه ابتکار به‌دلیل حضور در «بی‌بی‌سی»، محمدجواد ظریف به‌دلیل حضور در برنامه ٩٠، سیدعباس عراقچی به‌دلیل حضور در برنامه عموپورنگ، کاظم جلالی به‌دلیل حضور در فهرست اصلاح‌طلبان و محمود علوی وزیر اطلاعات به‌دلیل حضور در کنار سیدمحمد خاتمی، از دیگر نامزدهای دریافت جایزه فریدون سال بودند. به‌طور‌کلی آنچه در این مراسم رخ داده در واقع گعده مخالفان دولت بوده که با طعم تند و اظهارات و کلمات سخیف همانند محتوای برنامه «دکتر سلام» نمایشی برپا شده است.
مرجع : روزنامه شرق

مازیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۲:۴۵
این جماعت اقلیت از اول هم ادبیات مودبانه نداشتند و از فشار کمبودها مدام در حال فحاشی و توهی به مردم و منتخبین مردم هستند (336788)
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۴۰
شما که میگین ظرفیت انتقاد رو دارین برا چی از چند تا نقد در قالب طنز ناراحت میشین. شاید هم میترسید. فقط یک سال دیگه از دولت مونده؛ باید دندون رو جگر بذارید . سال 96 با دکتر احمدی نژاد خواهیم آمد ، در اونجا اکثریت و اقلیت مشخص میشه... انشاالله (336832)
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۳:۲۹
ماهم منتظریم تا تودهنی نهایی را به ارباب دلواپسان بزنیم. (336868)
ممد
Germany
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۷:۴۵
تربیت خاموادگی شما این واژه راتوهین نمیداند البته که انتظاری جزاین نمیرود میخ آهنین درسنگ (336870)
محمود دزفولی
Germany
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۲۳:۲۲
ادب مرد به ز دولت اوست (336852)
بهادری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۰:۳۰
اگه زمان دولت محمود کسی همچین حرفهایی زده بود هنوز با ده تا تهمت تو زندان بود (336857)
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۰:۳۴
اینا جزء 4 میلیون نفر رای جلیلی و دانسته و ندانسته پیرو حجتیه هستند
از روحانیون با اصالت انتظار داریم قوی باشند و مثل زمانی پیشرو خیلی حرکتها بودند اینبار نیز نترسند و منشا این جریان انحرافی را اصلاح کنند (336858)
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۲:۴۹
جماعت شکست خوردگان و سیلی خوردگان عصبانی (336789)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۳:۱۸
واقعا که ...........................................
کجا دردولت قبل اینگونه مخالفان دولت اجازه بی حرمتی هتاکی وانتقادداشتندکه حالا این دولت فضا رابرای انها اینچنین بازکردوتریبون دراختیارانان است بدون کوچکترین مخالفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جال تراینکه ازرسانه ملی هم گزارش ان پخش میشود (336790)
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۵۴
واقعا جالبه
مگه در دولت قبل کسی اجازه انتقاد داشت
بخدا با منتقدین سخت ترین برخوردها صورت گرفت
دروود بر دولت روحانی که شنونده نظرات مخالف است اگرچه این نظرات خیلی اندکند (336833)
بهرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۹:۲۹
اشکالی ندارد بگذارید با این حرفها کمی خنک شوند در غیر اینصورت دست به ...می برند!!! (336841)
عمو رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۳:۱۸
بذارید این جماعت به این لوس بازی ها خوش باشند مهم انتخابات است که مردم جوابشون رو قاطع دادن این جماعت هنوز از خواب بیدار نشده اند (336792)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۳:۲۲
آب بریزید اونجا که میسوزه😂😂😂😂😂😂😂 (336793)
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۲۲:۳۶
گل گفتی
آب بر یز یدآنجاکه میسوزد!
به آقایان بایدگفت :دیگرحنایتان رنگ ندارد برای اینکه مردم آگاه شده اندودوبارازیک سوراخ گزیده نمی شوند.
ودرانتهابایدبه آن حضرات گفت :آن...را لولو خورد!!! (336848)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۳:۲۴
به هر حال یه جایی برای تجمع نخاله ها و اقلیت ها هم باید باشد که بدور از فضای جامعه به هر که دوس دارن فحش بدن. کلا خوشحالم که خوشند. (336794)
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۱۷
نه که شماها خیلی ادب دارید . رئیس جمهور محترم شما که با انواع و اقسام برچسب های توهین آمیز به منتقدین اهانت میکنه. ادعای ادب دارید؟!!!! (336826)
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۳:۲۸
در مقابل ادبیات مشعشع محمود خان این که چیزی نیست. از خس و خاشاک و پشم و پیل تا لولو و...! (336867)
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۳:۴۱
فاسد ترین انسانها کسانی هستند که اخلاق را رعایت نمیکنند اگر اینها اسمش دینداری است .......قلبم درد گرفت از اینهمه توهین و تهمت خداوند شمارو به راه راست هدایت کنه (336797)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۳:۴۴
یه مشت افراطی و انحصار طلب جمع شدن اعتراض میکنند،زمان آقای احمدی نزاد کجا بودین که مملکت غارت شد آقای پس هستیم!!!!!!؟ (336799)
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۱۹
غارت گر کسانی هستند که ثروتهای میلیاردی دارند که معلوم هم نمیکنند از کجا آووردند. (336827)
سهراب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۳:۵۰
واقعاً جای تأسّف دارد که اینها سیاستمداران ما هستند (336800)
بهناز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۰۱
من نمی دونم کی پشت این ادم های بی ادب هستندکه اجازه دارن به همه مقامات ارشد وریس جمهور توهین کنند ولی اصلاح طلب ها حتی حق ندارن حرف حق بزنند (336803)
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۲۰
بیچاره اصلاح طلب ها !!!!! چقدر هم که نمیتونن حرف حق بزنن !!!!! (336828)
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۰۲
در این مملکت کنسرت های موسیقی پشت سر هم لغو می شوند ولی مجوز همایش توهین به مسئولان داده مشود.سرتاسر این همایش توهین وتحقیر بود (336804)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۰۳
ازادی برای اقایان دلواپس در حد فرانسه
کدام منتقد شما دلواپسان اجازه برگزاری چنین مراسمی را در زمان اقای احمدی نژاد داشت؟
اگر اصلاح طلبان در ان زمان چنین جشنی کرفته بودند که دیگه کارشان تمام بود واز جورج سورس و جین شارپ و .... برنامه گرفته بودند تا او را مسخره کنند.
جای تاسف است ولی مردم دانا هستند و این کارهای دلواپسان را رصد می کنند. (336806)
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۲۳
فقط يك سوال كوچولو: ايا براي ديگران نيز امكان اظهار نظر و طنز اينجوري فراهم است يا اينكه آنها شهروند درجه چندم و اصلا جايگاهي ندارند و اصلا انسان نيستند و مهدور الدم هستند. بفرماييد اسلام اينجوري با اسلام داعش و ال سعود و .... چه فرقي دارد؟؟؟؟؟ علي لعنت اله علي القوم اظالمين (336808)
رضا.ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۳۲
ظاهرا مسابقه بی ادبها بوده که از سوی مردم رد صلاحیت شدند .آقای قالیباف که تهران رو ویران کرد خیابانی نیست که سالی چند بار کنده نشده باشه وتمام باغهای شهر خشک وبرجسازی شد.در کشورهای پیشرفته گروهی که شکست میخورند با برنامه جدید میایند ولی در ایران تخریب و فحاشی ومانع تراشی برای دولت و نا کارآمد جلوه دادن آن .در واقع با نامردی میخواهند دوباره برگردند ولی ملت این گروه رو نمیخواهند وجایشان در نهادهای انتصابی است . (336809)
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۲۸
آخه چرا نظرات خودتونو لینک میکنید به ملت و ملت ملت میکنید . حالا خوبه آقای روحانی با نصف آرای ملت رای آوورد که الان اینقدر هم نیستد از بس که اقتصاد در این دوره به حد فاجعه رسید اما مدام دولت قبل رو میکوبند و ضعف مدیریت خودشونو با التماس کد خدا و تخریب دولت قبل لاپوشانی میکنند. این دولت آخه نصف دولت قبل هم زحمت نکشیده فقط با حرف مردم رو فریب میدن.شما هم خوش باوران متعصب بعضیاتون (336830)
کاظم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۳:۲۶
اون که سال ۸۴ نصف آرای لازم را هم نیاورد و کارش به دور دوم کشید. الان همونم نداره.البته شما راست میگی.این دولت برا زنجانی ها و .... نصف که هیچی حتی یک صدم دولت قبل کار نکرده!در ضمن دولت فعلی داره فاجعه های دولت معجزه هزاره را رفع و رجوع میکنه. (336866)
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۵۹
ای کاش به برخوردهای غیر انسانی سالهای اخیر ماموران شهرداری نیز اشاره ای میکردی
شلیک به وانت خیار فروش . حمله گروهی با قمه و چماغ به کارواش سعادت آباد
حمله به ماشینی که باعث مرگ مرد سمسار شد
حمله به دستفروشها و برخوردهای خشونت بار با آنها
و هزاران اعمال زشت دیگر که نیروهای تحت امر شهرداری انجام دادن (336836)
Hamed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۳۳
خدارو صد هدزار مرتبه شکر اینا در راس امور نیستن والا اسلحه به دست باید با کل دنیا میجنگیدیم و آقایون و خانواده هاشون همچنان در رفاه می بودن.
ممنون از رییس جمهوری عزیز که جلوی اینهامونده. (336810)
مجتبی
Romania
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۳۹
من طرفدار روحانی بودم ولی ..ای کاش علی مطهری سال بعد رییس جمهور بشه که شهامت داره و نترسه. (336811)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۴۱
مشخصه بدجور سوختند. (336813)
روح ا...
Sweden
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۴۷
هرچقدر مسخره بازی در بیاورند بیشتر خودشان را کوچک می کنند. (336814)
ابراهیم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۴۹
واقعا واسه این جوانها که اینجا نشسته اند باید تاسف خورد (336815)
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۵۷
خود کرده را تدبیر نیست (336835)
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۴:۵۵
زنده باد مخالف من فقط یک شعار عوام فريبانه بود بهارنیوز جان. خودتان در عمل می دانید که چنین نبود و نیست . (336816)
منصور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۵۷
در گذشته نبود اما اکنون هست
بابا جان به ماشین رئیس جمهور با مشت و لگد حمله کردند کسی بهشون نگاه نکرد . حالا در زمان احمدی نژاد آیا کسی میتونست فکر این کار رو بکنه ؟؟؟ (336834)
صالح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۵:۱۵
بابا ول کنید... هی اونوریا شروع میکنن میگن لیست انگلیس و غرب...شمام هی میگین افراط گرایان... جمع کنید بابا این سیاسی کاریتونو... یکی تون از اون یکی بدترین... وقتی قدرت دستتون هست هیچ کاری برای منافع این مردم نمیکنیم... وقتی قدرت دست مون هست به فکر رییس شدن این و اون هستیم... بعد که از قدرت اومدیم پایین میشیم مدافع دروغین مظلوم... ملت نزدیک 4 دهه است گرفتار ابتدایی ترین نیازهاشه شما هنوز سر لحاف ملا دعوا میکنین؟ (336817)
اميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۵:۱۷
اين بزرگواران مگر جز بد و بیراه گفتن هنر ديگري هم دارند وكاملا مشخص است كه خوب دارند مي سوزند، واقعا بايد به حال اين ملت واين كشور گريست كه چنين ادم هايي وزير يا وكيل مردم در مجلس بوده اند اين دور همي اين بزرگواران مرا به ياد ان شعر معروف مي اندازد كه مي گويد خود گويي و خود خندي. عجب مرد هنر مندي (336818)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۶:۰۴
این برنامه ها فراری است رو به جلو برای اصولگرایان برای توجیه شکست ذلت بار خود برای انها 8 سال نابودی و ویرانی مملکت در تمام ابعاد برای انها کافی نبوده است و میخواهند بقیه بنای مملکت را نابود کنند. انها به هیچ اخلاق و درستکاری پایبند نیستند و حاضرند برای رسیدن به قدرت هر عمل شیطانی و ناپاکی را انجام دهند و از اسلام فقط و فقط یادگرفته اند سرک در زندگی خصوصی مردم بکشند و گشت های نامحسوس در خیابان بگذارند و افرادی رو برای برهم زدن کنسرت ها استخدام کنند. اخلاق درستکاری و صداقت برای انها معنی ندارد. (336819)
شهروند درجه 3
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۶:۱۸
این آقایان محترم دلواپس نسبت به درک پیام رای ملت بقول پرویز داودی "خود را به نفهمی زده اند". (336820)
پدرام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۶:۲۴
انتخابات 92 تو دهنی به جریان تندروها و انتخابات 94 مشت محکمتری به گیجگاه آنها بود و انتخابات 96 اوردنگی و به بیرون پرتاب کردنشان خواهد بود. (336821)
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۶:۴۴
سوال این جا است که با چه مجوزی با پول چه ارگان و نهادی این مراسم ها ی سرتاسر توهین و فحش را برگزار می کنند چرا در این مراسم که رنگ و بوی سیاسی دارد نظامی ها حضور دارند لطفا این نظر را منتشر کنید. (336822)
اعتدال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۶:۵۷
زنده باد اعتدال
زنده باد هاشمی
زنده باد روحانی
زنده باد ایران عزیز... (336823)
علی ب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۱۷:۱۰
آقایان فکاه خوب است یک شب نامه فکاهی برای آرامش دلواپسان بزنند این هم نون داره (336825)
رضا درودگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۲۱:۵۰
با بوجه عمومی و مالیات كشاورز و كارمند و كاسب رسانه میلی و روزنامه(شبنامه) در میارن و توهینم میكنن
اگه در زمان معجزه هزاره سوم انتقاد میشد فریاد میزدن وا اسلاما... رییس جمهور مشروعیت الهی داره ای كفار!
منتظر تودهنی بعدی مردم در خرداد 96 باشن (336845)
ایوب محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۲۲:۱۲
دم اقای دکتر روحانی گرم این جماعت کاسب تحریم را تحمل میکنه
خدایی زمان احمدی نژاد این جوری میخواستن سیاست ها دکتر محمود خان را به سخره و تمسخر بگیرن
بهاشون چیکار میکرد از بیخ بن نابودشون میکرد
بازم دم دکتر روحانی گرم
روحانی متشکریم (336847)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۱ ۲۳:۲۴
سلام باید با ادبیات درستانتقاد کرد. (336853)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۰:۰۶
شما تو تیترتون زدید سقوط اخلاق بین اصولگرا ها،در حالی که من کامنت ها رو خوندم کاملا نشون داد اخلاق بین چه کسانی سقوط کرده ،از نخاله خوندن این جوانهایی که اینجا جمع شده اند تا خیلی از حرف های دیگر (336856)
آرش
Canada
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۱:۵۹
... جایگاه با تبليغات بالا نميره ، جايگاه دللللللللواپسان هم بالا نميره ... دو تا اُردنگي سال ٩٢ و ٩٤ خوردند ، يكي ديگه هم مونده براي ٩٦ !!! (336860)
احسانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۱:۵۹
ازمنظرراهبردی بهترین اتفاقی که به تحول خواهی مردم وهضم هرچه بیشتراینان دردنیای سیاست منتهی خواهد شدهمین سخنرانی ها،قضاوت ها،عصبانیت ها،رکیک گویی هااین دوستان است.هرچه این گروه وبزرگانشان سخن بگویند ومتهم کنند وفحش بدهندبهترین اتفاق ووضعیت است برای جنبش سلبی مردم درپای صندوق های رای وکنشی های مدنی آنها .روندی که سالهاست به حداقلی شدن این دوستان باداشتن حداکثرامکانات منجرشده ودرآینده اگرهمین گونه ادامه بدهند"مثل برف آب خواهند شد"همگان بایدبدون زشت گویی سخنان آنهارابرای مردم بازگوکرده ونقدکنیم. (336861)
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۲:۱۸
مظلومیت بهترین سلاح است . (336863)
ooo
Germany
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۲:۴۷
متاسفانه اوضاع تولید و اقتصادی به جایی رسیده که دیگر برای مردم شعارهای دهک های بالا مثل آزادی و دموکراسی و غیره مهم نیست . تجدید نظر کنید. از ما گفتن نگید بعد از ۹۶ چرا مثل ۸۴ شد؟! (336864)
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۲:۵۸
ای کاش میشد در نقد وبررسی کارنامه اصولگرایی هم یه دکتر سلام هم اصلاح طلبان برگذارکنند وبودجه اون روهم از ببت المال میدادن والبته بعدش زندان در کار نبود...........اون موقع چاپلوسان طشت تزویرشون می افتاد واز این که هستن بی آبروتر میشدن........آخه یکی نیست بگه داودی توکه تمام همکارات با ارفاق زندانن تودیگه چی ادعایی میکنی ???????????? (336865)
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۰۳/۰۲ ۰۶:۱۵
اینا فعال سیاسین یا فحاش سیاسی !!!
آدمایی که با رانت صاحب مقام شدن
والا یه گاوداریم نمیتونن اداره کن . سپاس (336869)