به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۲۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۲۸ ساعت ۰۹:۳۲
کد مطلب : ۱۱۶۴۴۵
پارالمپیک 2016؛

تیم فوتبال پنج نفره ایران نایب قهرمان شد

گروه ورزشي: تیم فوتبال پنج نفره ایران با شکست مقابل برزیل به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک دست پیدا کرد.
تیم فوتبال پنج نفره ایران نایب قهرمان شد
تیم فوتبال پنج نفره ایران در بازی پایانی این رقابت ها که در ورزشگاه تنیس المپیک پارک شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار شد با نتیجه یک بر صفر مقابل میزبان رقابت ها، که قهرمان تمام ادوار پارالمپیک است، شکست خورد و از کسب مدال طلا بازماند.
این نخستین مدال فوتبالیست های نابینای کشورمان در پارالمپیک است و پس از موفقیت این تیم در بازی های پاراآسیایی اینچئون، می توان امیدوارانه به آینده این رشته در کشور نگاه کرد.
تیم ایران با ترکیب میثم شجاعیان، امیر پوررضوی، حسین رجب پور، بهزاد زادعلی اصغر و احمدرضا شاه حسینی از سوی جواد فلفلی مقابل برزیل صف آرایی کرد.
برزیل که از حمایت تماشاگران خودی بهره می برد در دقیقه 12 از سوی ریکاردینیو به گل رسید.
در ابتدای نیمه دوم زادعلی اصغر به دلیل آسیب دیدگی جای خود را به صادق رحیمی داد. دقایقی بعد رسول باصری به جای رجب پور وارد میدان شد تا نتیجه به سود ایران عوض شود. زادعلی اصغر در دقیقه 36 بار دیگر به میدان فراخوانده شد.
تیم فوتبال نابینایان ایران در ادامه بازی قابل قبولی از خود برجای گذاشت هرچند که موقعیت های خطرناک برزیلی های میزبان بیشتر بود با این حال بازی با همان نتیجه یک بر صفر به پایان رسید.
تیم فوتبال نابینایان ایران تحت تاثیر مرگ نابهنگام «بهمن گلبارنژاد»، تنها دوچرخه سوار پارالمپیکی ایران، قرار داشت.
با این اوصاف تعداد مدال های کاروان ورزشی ایران در پارالمپیک 2016 به 23 رسید.
23 مدال کسب شده از سوی ایران تا پایان روز دهم به شرح زیر است:
طلا: ساره جوانمردی (2 طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)
نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبدالله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)، حامد امیری (پرتاب وزنه)، فوتبال هفت نفره، فوتبال پنج نفره
برنز: پیمان نصیری (دوی 1500 متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسدالله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و جاوید احسانی شکیب (پرتاب وزنه)
پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک 2016 ریو از 18 شهریور ماه با حضور چهار هزار و 350 ورزشکار از 159 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا یکشنبه شب ادامه خواهد داشت.
مرجع : ايرنا