به روز شده در ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۷/۲۷ ساعت ۱۵:۵۵
کد مطلب : ۱۱۸۸۳۶

واکنش «ایوبی» به برخی مسائل روز سینما

گروه فرهنگی: رئیس سازمان سینمایی در حاشیه مراسم اکران خصوصی فیلم «سیانور» درباره شایعه استفاده از نامش به عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی علی جنتی در وزارت ارشاد حاضر به پاسخگویی صریح نشد و تنها به گفتن اینکه در کشور "گزینه‌های زیادی برای این پست هست و من هیچ اطلاعی بیشتر از شما ندارم" بسنده کرد.
حجت‌الله ایوبی درباره تصمیم سازمان سینمایی درباره تعطیلی کامل سینماها در ایام تاسوعا و عاشورا و نقض تصمیم شورای صنفی نمایش مبنی بر اکران نشدن فیلم‌های مناسبتی در این ایام گفت: سال‌های سال است که شورای صنفی، سینما و دولت در برابر هم نیستند و همچنان همین‌طور است. این تصمیم ابعادی دارد که فراتر از شورای صنفی است و اگر قرار باشد اتفاقی در این زمینه بیافتد باید بنشینیم و با هم صحبت کنیم.

ایوبی درباره آخرین تصمیم شورای صنفی نمایش که در جلسه گذشته خود در اعتراض به این کار سازمان سینمایی قرارداد اکران هیچ فیلمی را ثبت نکردند نیز گفت: تلقی ما این است که این تصمیم، تصمیمی جدی از سوی شورای صنفی نبوده است؛ این مسئله قدری هم حاکمیتی است.حجت‌الله ایوبی که با عنوان رئیس سازمان سینمایی همچنان در جمع خبرنگاران و در افکار عمومی با پرسشی درباره زمان اکران فیلم «رستاخیز» مواجه است در این باره نیز گفت: نظر ما درباره اکران این فیلم صددرصد مثبت بوده و هست. آرزو می‌کنیم مردم «رستاخیز» را ببینند.او در پاسخ به این سوال که آیا جایی فراتر از وزارت ارشاد و سازمان سینمایی هست که در این‌باره تصمیم‌گیری می‌کند پاسخ داد: هیچ بحثی بیش از آنکه بین ما و سازندگان فیلم نبوده و طبیعتاً آن‌ها هم از ما انتظاراتی دارند و باید با آنان صحبت کرد و انتظارات‌شان را برآورده کرد؛ بخشی از مسائل هم در توان ما نیست.

ایوبی در پایان در پاسخ به سوال درباره تعلیق فعالیت برخی از پخش‌کنندگان فیلم و سرنوشت فیلم‌هایی که با آنان قرارداد بسته‌اند نیز گفت: ان‌شاءالله به زودی این مشکل هم حل می‌شود و ما رایزنی‌های گسترده‌ای در این زمینه انجام داده‌ایم.