به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۲۱:۲۳
 
۱۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ساعت ۱۰:۰۶
کد مطلب : ۱۲۶۱۲۱

چرا سعيد قاسمی ريشش را نتراشيد؟

گروه سياسي_رسانه ها: روزنامه شرق نوشت: سعید قاسمی، همان منتقد تند‌وتیز خانواده‌ اکبر هاشمی‌رفسنجانی که به خاطر حملات لفظی‌اش به آنها شناخته شده است، باز هم خبرساز شده و از چرایی نتراشیدن ریشش پس از اجرای حکم فائزه هاشمی سخن گفته است.او که در محافل دوستانه‌اش به حاج سعيد مشهور است، اخيرا در يک گفت‌وگوي تصويري که در شبکه‌هاي مجازي منتشر شده، پس از پنج سال درباره خلف وعده‌اش توضيحاتي ارائه داده است. او در اين گفت‌وگوي ويدئويي مي‌گويد: «ما بچه تهرانيم. مي‌دانيم وقتي يک زن لاتي و چاله‌ميداني صحبت مي‌کند، يعني چه! مدل لاتي صحبت‌کردن زشت است، اينها زشت است. اينها را برويد اصلاح کنيد، مگر مي‌شود پسر اميرکبير يا دختر اميرکبير چاله‌ميداني صحبت کنند؟ مگر مي‌شود نخبگان از زندان اوين دکتري بگيرند! معلوم نيست از زندان اوين مرخصي مي‌گيرند، به خانه مي‌روند يا از خانه مرخصي مي‌گيرند، مي‌روند زندان!... .

از همين جا هم عرض مي‌کنم، چون اتفاقا جايش هم اينجاست، بارها و بارها اعلام شد که چرا سعيد قاسمي ريشش را نزد. قسم ياد کرده بودم که اگر دخترک را زندان بيندازند، ريشم را بزنم که معروف است و همه جا هم منتشر شد و همه مي‌دانند که من اين حرف را زده‌ام، وقتي او را به زندان انداختند، تصميم گرفتم همين کار را هم بکنم، يک‌دفعه ديدم حکم سيستم قضائي درباره اين فتنه‌گر چيست؟ يعني کسي که به بالاترين شخصيت نظام بي‌احترامي مي‌کند، نظام را به چالش کشيده و يکي از ليدرهاي کودتاست، حکمش در هر نظامي به نظر شما چيست؟

رفيق ما، دوست رزمنده ما در آن داستاني که در شاه‌عبدالعظيم اتفاق افتاد، به ايشان اسائه ادب کرد، کلمات زشتي به کار برد، بعد هم اعتراف کرد و گفت که تحت تأثير قرار گرفته بوده. من جايي عرض کرده و گفتم که خودم اگر بودم... در آن صحنه که به آقا بی‌احترامي کرده بود، خودم با پنجه خود او را خفه مي‌کردم... بي‌ادبي و فحاشي نمي‌کردم، مي‌کشتمش... رسما هم اعلام مي‌کنم که مي‌کشتمش و عواقبش را هم مي‌پذيرفتم...

براي دوست ما سيستم قضائي چقدر حکم بريد؟ رسانه‌ها به اين نمي‌پردازند، انفصال از خدمت،٨٠ ضربه شلاق، ٩ ماه زندان که دو تا سه ماهش انفرادي بود، براي اين دختر خانمي که فتنه‌گر بود و فحاش نسبت به رهبري... چون همين حالا هم کلمات زشت نسبت به رهبري به کار مي‌برند، صوت‌هایش هم بعضا منتشر مي‌شود، قوه قضائيه چقدر براي او حکم بريد؟ من هم يک مقدار ريشم را به اندازه شش ماه کوتاه کردم، براي اينکه اداي احترام کرده باشم به آقاي آيت‌الله آملي‌لاريجاني».

قولي كه انجام نشد
ماجراي شهرت او که بر سر تراشيدن ريشش براي اجراي حکم فائزه هاشمي است، به پاييز ٩٠ برمي‌گردد. او در بحبوحه محاکمه فائزه هاشمي در دادگاه در جمع دانشجويان دانشگاه علوم‌پزشکي مشهد گفته بود: «اگر اين خانم [فائزه هاشمي] نصف روز زندان رفت، من ريشم را مي‎تراشم!».

او با اين اظهارات هم به خانواده هاشمي و هم به قوه قضائيه بی‌احترامی کرده بود؛ به‌همين‌دليل هم پس از دست‌به‌دست‌شدن اظهارات او درباره اجرا‌نشدن حکم فائزه هاشمي آيت‎الله صادق آملي‌لاريجاني در واکنشي به سخنان او در سيزدهمين نشست سالانه اتحاديه انجمن‎‎هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‎‎هاي سراسر کشور گفت: «شنيده‎ام يکي از دوستان بيان كرده است که اگر نيم‎روز فلاني را به زندان بيندازند، ريشش را خواهد تراشيد. من به آن عزيز مي‎گويم که مطمئن باشيد چند وقت ديگر که محاسنتان بلند‎تر مي‎شود، قطعا بايد همه آنها را بتراشيد!».

دي‌ماه ٩٠ بود که حکم فائزه هاشمي به اجرا درآمد و او براي تحمل شش ماه حبس راهي زندان اوين شد، از آن زمان هرچند خبر زيادي از سعيد قاسمي در دست نبود؛ اما بازنشر سخنان او درباره نتراشيدن ريشش پس از زنداني‌شدن دختر دوم آيت‌الله هاشمي شهرت او را دو‌چندان کرد. آن‌چنان که حالا او پس از گذشت پنج سال از اين سخنان در‌اين‌باره توضيحاتي ارائه داده است.انتقادات حاج سعيد از خانواده هاشمي بعد از فوت آيت‌الله هاشمي هم ادامه يافت. او پس از فوت هاشمي گفت: «... سياست اصلاح‌طلبان پدربزرگي داشت كه قسمت است ديگر،.... يك‌دفعه آخر كاري در استخر «وي‌آي‌پي» فرح در سعدآباد سكته بزني كه... و بعد بدوبدو نيم‌ساعت هم طول بكشد كه لباس تنت كنند، ببرندت بيمارستان شهداي تجريش.

معروف است، بيمارستاني كه سرما بخوري بروي آن تو شكلات‌پيچ برمي‌گردي. وقتي ببرندت آنجا مي‌گويند يك ‌ساعت است دير آورده‌ايد... خدايا براي من يك فرصتي بده يك مدلي كه وقتي لا اله الا الله مي‌گويند، در مسجد يا هيئت، نمي‌خواهم. نخ تسبيح جريان انحرافي پاره شد. هرچه بخواهند بدوند اينها الان آدم بتراشند، ديگر ما به آن مسير برنمي‌گرديم».

ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۱:۱۷
یه دوستی نامه ای نوشته بود به همین آقا سعید و یادآوری کرده بود که در زمان جنگ ایشون برای نرفتن به جبهه چقدر به دروغ گفته بود پدر پیر و مریضی دارم و ... ، در جبهه هم شبهای عملیات یهویی گم میشده و فرداش پیدا میشده مخصوصا وقتی تیم برای شناسایی میرفته ایشون جزء لیست بوده ولی همراه برادران رزمنده نبوده . خدایی اگه اینجوری بوده پس شهدای عزیز این ملت در اون دنیا یقه این بنده خدا را خواهنذ گرفت. (348896)
جزايري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۲:۱۹
....سعيد، ريشت رو بزن اگه ريشه داري! (348900)
کوثر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۳:۳۶
جهان سوم یعنی جایی که: وقتی یک خانم با دکترای حقوق بشر نظر سیاسیش رو اعلام کنه، یکی که معلوم نیست سوادش چه قدره بیاد «دخترک» خطابش کنه و بگه «ما می دونیم وقتی یک زن لاتی و چاله میدانی صحبت کند یعنی چه». خب اگه مردی بگو یعنی چه. لابد میخوای از اون فحش هایی که توی شاه عبدالعظیم به خانم هاشمی دادن بهش بدی. باکی نیست، خیلی راه هست تا روشن فکران کشور به اینها .... یاد بدن چه جوری با خانم ها صحبت کنن. (348909)
توسیوند
Czech Republic
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۴:۱۵
با کمال تاسف از توهین تهمت و .... (348911)
رضا گرگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۱۷:۴۵
آقای سعید قاسمی شما خودت سردسته فتنه هستی شماها اگه خجالت نکشید جلو سید علی خامنه ای رهبر معظم انقلاب هم وامیستی شما صحبت کردن بلد نیستی مگه شهر هرته که آدم بکشی اینقدر مملکت بی قانون که شما کسی رو تهدید به قتل میکنید ....حالم از منافقینی که از اسلام فقط ریش رو دیدین بهم میخوره در حالی که باید ریشه داشته باشین (348927)
اصغر سليمي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵/۱۲/۰۷ ۲۰:۳۵
چرا شما حرف هاي امثال اين اقا رو پوشش ميديد كه فكر كنند كسي هستند ، حرفهاي ايشون اصلا قابل نشر نيست..... خودشم نمي فهمه چي ميگه (348940)