به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۹:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۱۰ ساعت ۱۹:۱۲
کد مطلب : ۱۲۷۶۴۴

سامانه بارشی روز شنبه فعال‌تر می شود

گروه جامعه: مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دما در نوار شمالی کشور از روز شنبه، از فعالیت گسترده سامانه بارشی کشور در این روز خبر داد.
سامانه بارشی روز شنبه فعال‌تر می شود
احد وظیفه اظهار کرد: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه های هواشناسی، امروز (پنجشنبه 10 فروردین)، در مناطقی از شمال شرق، شرق، نواحی مرکزی، دامنه های البرز مرکزی افزایش ابر، رگبار پراکنده باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود که در شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور گاهی با وزش باد شدید همراه خواهد بود. 

وی افزود: این موج روز جمعه در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و به تدریج از کشور خارج می شود و در ادامه شاهد افزایش دما در نیمه شمالی کشور بویژه در سواحل دریای خزر خواهیم بود و از بعدازظهر جمعه با ورود یک سامانه بارشی دیگری در شمال غرب، غرب و مناطقی از جنوب غرب و جنوب کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. 

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز شنبه 12 فروردین، با نفوذ جریان های شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور بارش ها در شمال غرب و غرب تشدید می شود، افزود: در نتیجه فعالیت این سامانه، گستره بارش ها سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و به تدریج مرکز، شمال شرق و شرق کشور را فرا می گیرد و سبب بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد شد که در ارتفاعات البرز و مناطق سردسیر شمال غرب کشور بارش برف  هم دور از انتظار نیست. 

دریای خزر روزهای جمعه و شنبه مواج است
به گفته وظیفه، اوایل وقت روز جمعه در جنوب غرب کشور پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست، همچنین روز جمعه خلیج فارس و روزهای جمعه و شنبه دریای خزر مواج پیش بینی می شود.

وی در مورد وضعیت جوی تهران در روزهای آینده نیز گفت: آسمان تهران در روز جمعه 11 فروردین، قسمتی ابری، اوایل شب ابری، به تدریج بارش پراکنده، همراه با وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 22 و 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود، همچنین در روز شنبه 12 فروردین، نیمه ابری، در بعدازظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 19 و 13 درجه سانتیگراد خواهد بود.
مرجع : ایسنا