به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۲۸
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ساعت ۱۸:۵۹
کد مطلب : ۱۳۰۲۴۷
در پی درخواست شورایعالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان،

اسحاق جهانگیری به سود روحانی انصراف داد

گروه سیاسی: در پی درخواست شورایعای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان، دكتر اسحاق جهانگيري با صدور بيانيه اي اعلام كرد: اكنون كه دكتر روحاني از ميان همه بداخلاقي‌ها و بي‌انصافي‌ها عبور كرده است كناره‌گيري مي‌كنم. متن بیانیه به شرح زیر است:
اسحاق جهانگیری به سود روحانی انصراف داد
بسم الله الرحمن الرحيم
 ملت شريف و بزرگوار ايران
ميهن عزيز ما در آستانه ورود به دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستاست. توجه به مسائل ملي و فرصت ها و چالش‌هاي جهاني، درك اهميت و حساسيت ويژه اين انتخابات و ضرورت حضور و مشاركت فعال در آن را اجتناب ناپذير مي‌سازد. ‌انتخابات پيش‌رو را بايد فرازي ديگر براي پيشبرد مردم سالاري و توسعه همه جانبه و پايدار كشور بدانيم. در امتداد راهي كه تا به امروز براي اصلاح رويكردها و سياست‌هاي نادرست و بازگشت نظام اجرايي به عقلانيت و اعتدال پيموده‌ايم،‌ ضروري است گامي بلندتر براي حل تنگناهاي جامعه و مشكلات مردم برداريم.

اين ضرورت مرا واداشت كه با صلاحديد بزرگان اصلاحات و رايزني با جناب آقاي دكتر روحاني در آخرين لحظه‌هاي ثبت نام، نامزد رياست جمهوري شوم و همانگونه كه در آن زمان اعلام كردم براي تبيين وضعيت كشور در آغاز راه و مسيري كه طي كرديم و راهي كه پيموديم و ارايه چشم‌انداز پيش‌رو، وارد عرصه رقابت‌ها شدم.
 
اكنون كه دوره تبليغات رو به پايان است و بحمدالله جناب آقاي دكتر روحاني با عبور از ميان همه بداخلاقي‌ها و بي‌انصافي‌ها توانسته است در معرض اقبال چشمگير ملت قرار گيرد.‌ من بار اين مسئوليت را از خود برداشته مي دانم و با اعلام كناره‌گيري از كانديداتوري، تمام توان خود را در خدمت حمايت از دكتر روحاني و پيشبرد برنامه‌هاي آينده ايشان قرار مي‌دهم.
 
با سپاس از حسن ظن و بذل عنايت همه بزرگان، دلسوزان و شخصيت‌هاي كشور، همه اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرايان و اصول‌گرايان كه حضور اين بنده كوچك خداوند را در انتخابات متضمن نفعي براي ملت و نظام مي‌دانستند و با تقدير از حمايت و لطف همه جوانان و زنان و مردان عزيز ايراني كه در دور و نزديك كشور حماسه و شور مشاركت در انتخابات آفريدند، ‌مي‌گويم خود را موظف و مكلف به خدمت در راه اصلاحات و اعتدال و پيشبرد سياست تدبير غلبه كشور بر همه مشكلات پيچيده و مزمن مي‌دانم.

اعتقاد راسخ دارم كه مجموعه ظرفيت‌هاي فراوان اين كشور، آرمان ما براي دستيابي به توسعه همه‌جانبه كشور را دست يافتني تر از هميشه كرده است و هر جا نياز به تجربه، ‌توان و حيثيت من باشد،‌ بي‌دريغ در خدمت اسلام، ايران، ملت و نظام بوده و خواهم بود. من دراين مقطع، حمايت از دكتر روحاني و راي قاطع به ايشان را حمايت از ملت توانمند ايران مي‌دانم كه حق دارد اميد به فردايي بهتر داشته باشد. من حمايت از دولت را كه توانسته است با سنجيدگي و ايستادگي، ‌زمينه‌ها را براي جبران سوء تدبيرهاي گذشته فراهم كند، ‌حمايت از نظام جمهوري اسلامي مي‌دانم.

من يقين دارم كه دولت آينده كه انشاءالله با رأي بالاي مردم آگاه ما به دكتر روحاني انتخاب شود، قادر خواهد بود با پشتيباني رهبري معظم انقلاب و استفاده از همه ظرفيت‌هاي سياسي، اجتماعي و اقتصادي كشور راهي روشن‌تر براي ‌گفت‌و گو،‌ تفاهم و مشاركت ملي و برآوردن همه خواسته‌هاي ملت بگشايد. مردم سالاري، ‌آزادي، ‌دغدغه معيشت مردم و پيشرفت كشور، آموختن از تجارب گذشته و باور به "همه براي ايران " راه غلبه بر همه مشكلات است.

از شما مي‌خواهم كه با مشاركت و حضور مؤثر خود در انتخابات به كمك رييس جمهور و دولتي بيائيد كه مي‌خواهد كارهاي بزرگي را با قوت و قدرت بيشتر به پيش برد. از خداوند بزرگ در اين راه براي همه ملت ايران توفيق روز افزون مسئلت دارم.

سید هاشم موسوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۹:۲۴
پیشنهاد به جناب آقای روحانی در صورت پیروزی در انتخابات:
1،اتخاذ منش بزرگوارانه در برخورد با رقبای انتخاباتی و هواداراشان و اعلام پایان رقابت و آغاز گفتگوی ملی.
2.درخواست از همه جناح ها و طرفداران آنها از اصولگرا و اصلاحات و اعتدال و.. برای دست به دست دادن و ساختن فردای بهتر برای ایران
3.سرمایه گذاری بر روی اقشاری که در معرض القائات و سیاهنمایی بدخواهان هستند همچون روحانیت، هیئت های مذهبی و..
4.یادآوری خطرهای منطقه ای و سیاستهای خصمانه ترامپ و ضرورت انسجام و وحدت ملی.
5.استفاده محتاطانه و حساب شده از ظرفیت نیروهای دیگر جناحها در برخی مسئولیت ها که تلطیف فضای سیاسی و کاستن از شدت مخالفتها یکی از دست آوردهای آن خواهد بود.
6.تبیین احتمال بروز نزاع و درگیری و حتی جنگ داخلی در صورت تداوم یا تعمیق اختلافات .
7.درخواست از رهبری برای کمک به فرونشاندن شعله اختلافات و اعلام عفوهای سیاسی بویژه با توجه به خطرات و دشواریهایی که رهبری آینده نظام برای زیر یک چتر جمع کردن جناحها و حتی آحاد مردم با آن مواجه خواهد گردید.
8.اتخاذ روشهای ملموس برای اقشار متوسط و پایین جامعه در زمینه های اقتصادی که به عنوان یادگار دوره روحانی در ذهنها بماند مانند توسعه چشمگیر حمل و نقل عمومی بصورت رایگان یا بسیار ارزان از محل هدفمندی یارانه ها و... (352761)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۹:۳۰
همه باید انتخاب کنیم و رأی بدهیم. و باید فعال و مطالبه گر باشیم. (352762)
ارسلان بیگلربگی
United Arab Emirates
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۹:۳۸
کار درستی است البته انتظار میرفت چون اقای جهانگیری نقش تدافعی برای درمقابل رکیب داشت واقای قالیباف که نقشی مخرب انجام میداد با حملات جهانگیری به کنار زده شده بود تا روحانی راحتتر به تشریح برنامه‌های خود بپردازد (352763)
جواد
Switzerland
۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۹:۴۳
آقای قالیباف هم باید بیانیه آقای جهانگیری را بادقت بخوانند و یاد بگیرند که راه و روش مبارزه انتخاباتی تخریب و توهین به رقیب نیست بلکه تکیه بر توانمندی های خود کاندیداها می باشد. آقای جهانگیری در بیانیه شان هیچ توهینی به رقیب نکرده اند ولیکن قالیباف در بیانیه انصرافی همه اش به رقیب توهین کرده اند.
آدم واقعا از این ادب و بزرگواری آقای جهانگیری لذت می برد و تعجب می کنم که چرا شورای نگهبان شخصی مثل قالیباف با این همه بدهنی و بی اخلاقی را تایید صلاحیت کرده است چون در جامعه امروز اخلاق حرف اول را میزند نه نیرنگ و دورویی، زیرا مردم بقدری آگاه شده اند که به خوبی نیرنگ را از صداقت تشخیص میدهند (352765)