به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۲۰:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۵ ساعت ۰۱:۵۲
کد مطلب : ۱۳۱۲۹۳

تیم ملی ایران برابر مونته‌نگرو پیروز شد

گروه ورزشي: تیم ملی فوتبال ایران در دیداری تدارکاتی برابر تیم ملی مونته نگرو به پیروزی رسید.
تیم ملی ایران برابر مونته‌نگرو پیروز شد
تیم ملی فوتبال ایران که خود را برای دیدار با ازبکستان در مرحله مقدماتی جام جهانی آماده می کند از ساعت ۲۳ روز یکشنبه در مونته‌نگرو به مصاف تیم ملی این کشور رفت که در پایان به برتری ٢ بر یک رسید. سردار آزمون در دقایق ١١ و ٦١ برای تیم ملی ایران گل زد. استفان یووتیچ هم در دقیقه ٣٢ برای مونته نگرو گل زد. در این دیدار که اولین و آخرین دیدار تدارکاتی شاگردان کارلوس کی روش برای دیدار با ازبکستان بود ملی پوشان کشورمان با ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه به میدان رفتند تا سرمربی تیم ملی ارزیابی مناسبی از وضعیت بازیکنان داشته باشد. مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع تیم ملی ایران در دقیقه ٧٩ این دیدار از زمین اخراج شد.


مونته نگرو: 
پتکوویچ، ژاوتیچ، ژانکوویچ(63 موگوسا)، توماسویچ(46 باسا)، کوتوویچ، ساویچ(46 استویکوویچ)، ساویسه ویچ، بسیراج(46 ووچینیچ)، شیمیچ، کیلمنتا و جوویچ(73 جورجویچ)
سرمربی: تومباکوویچ
 
 
تیم ملی ایران:
علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، پژمان منتظری، سعید آقایی، رامین رضاییان، سعید عزت اللهی(73 عزت اله پورقاز)، احسان حاج صفی(38 علی کریمی)، اشکان دژاگه(46 رضا قوچان نژاد)، مهدی ترابی، کریم انصاری فرد(46 میلاد محمدی) و سردار آزمون(66 احسان پهلوان) سرمربی کارلوس کی روش
 
اخطار: مرتضی پورعلی گنجی(52)،(80) از ایران
 
اخراج:  مرتضی پورعلی گنجی(80) از ایران
 
  شرح گل ها :
ایران 1 مونته نگرو 0 (دقیقه 10، سردار آزمون): اولین حرکت مهم این بازی در این لحظه شکل گرفت و ملی پوشان ایران موفق شدند با همکاری یکدیگر دروازه حریف را باز کنند، حرکت رضاییان توپ را به مهدی ترابی رساند او نیز پس از چند گام حرکت با توپ با پاسی هوشمندانه سردار را در موقعیتی ایده آل صاحب توپ کرد و آزمون نیز با ضربه ای دقیق دروازه حریف را باز کرد.
 
 

 
 
ایران 1 مونته نگرو 1(دقیقه 32، جووتیچ) : پس از چند حمله خطرناک حریف ایران موفق شد دروازه بیرانوند را باز کند، ارسال از جناح چپ ایران با واکنش خوب بیرانوند از روی دروازه ایران دور شد اما مهاجم مونته نگرویی پس از حفظ توپ با پاسی عرضی کاپیتان تیمشان را صاحب توپ کرد و او نیز از روی خط محوطه جریمه با شوتی محکم دروازه ایران را باز کرد.
 
 ایران 2 مونته نگرو 1(دقیقه 61، سردار آزمون): یک حرکت ترکیبی دیگر از سوی ملی پوشان ایران یک گل دیدنی به همراه داشت و این بار ارسال علی کریمی با ضربه سر رامین رضاییان یک پاس فوق العاده برای سردار مهیا کرد و آزمون نیز با ضربه سری شبرجه ای دروازه مونته نگرو را برای دومین بار باز کرد.
 
  
شرح بازی:
 
ملی پوشان ایران در دیداری جذاب و تماشایی که موقعیت های فراوانی را نصیب دو تیم کرد با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسند. 
بازی با حملات ملی پوشان ایران آغاز شد و آنها در همان ده دقیقه ابتدایی توپ و میدان را در دست گرفتند، اتفاقی که باعث شد خیلی زود گل برتری خود را به ثمر برسانند، گلی که روی خلاقیت و حرکت زیبای ترابی به دست آمد، اما پس از گل تیم ملی، یاران حریف پیش کشیدند و به نوعی توپ و میدان را در دست گرفتند، آنها که در تقلای به ثمر رساندن گل تساوی بودند بارها تا مرز فروپاشی دروازه ایران پیش رفتند اما در نهایت با موانعی که پیش روی آنها شکل می گرفت موفق به این کار نشدند، آنها در حدود بیست و پنج دقیقه بازی را به طور کامل در دست داشتند و در نهایت موفق به گلزنی نیز شدند و جالب اینکه پس از ان نیز به دنبال به ثمر رساندن گل دوم بودند اما هر آنچه که بود مقاومت و بازی منطقی ملی پوشان ایران این فرصت را از آنها گرفت. 
در پنج دقیقه پایانی بازی نیز باز هم ملی پوشان کشورمان بازی را در دست گرفتند و دو بار تا باز کردن دروازه حریف پیش رفتند اما در نهایت موفق به این کار نشدند تا دو تیم نیمه اول را با تساوی به پایان برسانند. 
اما در نیمه دوم بازهم این شاگردان کی روش بودند که بازی را با حملات خود آغاز کردند، هجومی که تنها چند دقیقه دوام آورد و پس از آن بود که مونته نگرو با تصاحبه توپ و میدان راه دروازه ایران را در پیش گرفت و موفق شد چند بار موقعیت های جدی روی دروازه بیرانوند به وجود بیاورد.
در میانه های نیمه دوم ملی پوشان ایران که حساب شده و منطقی بازی را به جریان درمی آوردند توانستند از یک موقعیت خوب که از روی مار گروهی بی نقصی به دست آمد به گل برتری خود دست پیدا کنند، پس از این گل نیز با وجود حملات مونته نگرو، شاگردان کی روش هر از گاهی خود را به دروازه حریف می رساندند و حتی می توانستند به گل سوم خود نیز دست پیدا کنند، اما این اتفاق نیفتاد تا با مقاومت در برابر حملات حریف سومین پیروزی پیاپی خود را به دست بیاورند. 
بازیکنان ایران در این بازی موفق شدند بازی هوشمندانه ای را به نمایش بگذارند، آنها همانطور که از موقعیت های به دست آمده نهایت استفاده را بردند در دفاع نیز فوق العاده بودند و بارها با بازیسازی از زمین خودی راه دروازه حریف را در پیش گرفتند، دیداری که با اخراج پورعلی گنجی (با احتساب وقت های اضافه) حدود پانزده دقیقه ده نفره در برابر حملات حریف ایستادگی کردند.البته ذکر این نگته نیز خالی از لطف نیست که کی روش به دلیل تعداد تعویض های زیاد از بازیکنان فراوانی در ترکیب خود سود جست تا بتواند آنها را آماده بازی های بعدی تیم ملی کند.
 
 
بهترین بازیکن:
 
سردار آزمون و علیرضا بیرانوند بهترین بازیکنان تیم ملی در این بازی بودند، دو بازیکنی که تاثیر فوق العاده ای در کسب نتیجه پیروزی داشتند، سردار آزمون در این بازی موفق شد دو بار دروازه حریف را باز کند تا پس از مدت ها برای تیم ملی پایش به گل باز شود ضمن اینکه یک بار نیز تیرک دروازه حریف را با ضربه سر  دیدینی به لرزه درآورد. در طرف دیگر علیرضا بیرانوند نیز بازها با واکنش های به موقع و زیبای خود مانع از فروپاشی دروازه اش شد، هرچند یک بار این اتفاق افتاد اما سد مستحکمی به نام بیرانوند باعث تا تیم ملی در برابر حملات مونته نگرو، مقاومت فوق العاده ای داشته باشد.
 
 
اتفاق ویژه:
 
پیروزی ملی پوشان ایران در دیدار تدارکاتی برابر مونته نگرو سومین بازی تیم ملی در سال جدید بود، آنها که در دو دیدار قبلی برابر قطر و چین به پیروزی رسیده بودند با برد در سومین بازی آمار صددرصدی پیروزی های خود در سال 96 را حفط کردند ، اتفاقی که با برتری احتمالی در برابر ازبکستان می تواند روند درخشان آنها در نتیجه گیری را ادامه دار کنند.