به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۱۳۱۳۵۸

لاریجانی: روش انتخابات باید اصلاح شود

گروه سياسي: رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم اصلاح روش انتخابات گفت: نرم افزارها بررسی شود تا انتخابات بعدی مکانیزه برگزار گردد.

پس از ارائه گزارش رحمانی فضلی وزیر کشور در خصوص روند برگزاری انتخابات، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص گفت: از وزارت کشور و همه دست اندرکاران انتخابات که شبانه روز در وزارت کشور و شورای نگهبان تلاش کردند، سپاسگذاری می کنیم، گزارش روشنی ارائه شد. رئیس مجلس تأکید کرد: همانطور که خودتان هم متذکر شدید باید اصلاحاتی در روش کار  انتخابات صورت گیرد. صف های طولانی که در روز رأی گیری وجود داشت حاکی از این  امر است.

وی تصریح کرد: چندین بار در قوانین گفته شده که انتخابات مکانیزه شود اما عملاً اجرا نشد. البته در بعضی حوزه ها انجام شد. لاریجانی از کمیسیون شوراها خواست با کمک مرکز پژوهش ها و شورای نگهبان و وزارت کشور جلسات فشرده ای بگذارند تا این مسئله حل شود تا نرم افزارها مورد کنترل قرار گیرد و انتخابات بعدی مکانیزه انجام شود. رئیس مجلس افزود: در روز انتخابات نیز تغییر فهمی نسبت به قانون وجود داشت که باید مشخصات سجلی ثبت شود که این امر وقت گیر بود، وزارت کشور تلاش کرد تا این تفسیر اصلاح شود.

وی خواستار اصلاح آئین نامه شد و گفت: با این اصلاح با ثبت کدملی نیاز به ثبت مشخصات سجلی نیست. الان فرصت خوبی است که کمیسیون سیاست داخلی اقداماتی برای حل مشکلات انتخابات داشته باشد. لاریجانی مجدداً از رحمانی فضلی به خاطر برگزاری انتخابات آرام تشکر کرد و خاطرنشان کرد: نقش شما در این قضیه کاملاً روشن بود.

۱۳۹۶/۰۳/۱۶ ۱۳:۱۷
سپاسگزاری صحیح است. (353711)