به روز شده در ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۱۴:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب : ۱۳۷۵۱۹

هیلی: ایران بزرگترین حامی تروریسم

گروه بين‌الملل: نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد در جریان نشست شورای امنیت درباره بحران سوریه، بار دیگر ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد.
تکرار گزافه‌گویی‌های نیکی هیلی: ایران بزرگترین حامی تروریسم است!به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد، در جریان نشست شورای امنيت درباره بحران سوریه، ضمن هشدار درباره خطر گروه های تروریستی، در سخنانی تکراری، جمهوری اسلامی ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد. هیلی گفت:‌ همه ما با تهدیدهای تازه و خطرناک تروریستی روبرو هستیم. ما می‌بینیم که تروریست ها در شهرها برای کشتن غیر نظامیان بی گناه از کامیون استفاده می کنند، بمب های دست ساز خود را در قطارها رها می کنند و هواپیماها را با استفاده از بمب هایی که مخفیانه به آن منتقل کرده اند سرنگون می کنند.
نماینده آمریکا در سازمان ملل، افزود با گذشت بیش از 17 سال از حملات 11 سپتامبر، تروریست ها تلاش می کنند روش های تازه تری برای فعالیت های خود پیدا کنند تا روش نوی زندگی ما را مختل کنند. آمریکا مبارزه با تروریسم را در همه اشکال آن رهبری می کند. ما رهبری ائتلافی از کشورها را بر عهده داریم که با موفقیت سرگرم بازپس گرفتن سرزمین های اشغال شده از گروه داعش است. داعش اکنون در حال فرار است. داعش به طور حتم سرزمین های باقی مانده تحت اشغال خود را از دست خواهد داد و تنها زمان دقیق این اتفاق مشخص نیست.
هیلی همچنین مدعی شد آمریکا همچنین متعهد است کشورهای حامی تروریست را بازخواست کند؛ به ویژه دولت شماره یک حامی تروریسم یعنی ایران! در مورد طراحی ضد تروریسم سازمان ملل، آمریکا خواستار یک دبیرخانه اجرایی ضد تروریسم است که فعال، تقویت شده و به روز باشد .آمریکا خواستار اقتدار کمیته ضد تروریسم سازمان ملل است که به کشورهای عضو در شناسایی نقاط ضعف برنامه های ضد تروریستی خود و تحلیل تغییرات تهدیدهای تروریستی کمک کند.
نماینده آمریکا در سازمان ملل با ابراز نگرانی از بازگشت تروریستها به اروپا گفت در حالی که مبارزه با داعش ادامه دارد، برخی اعضای داعش سعی می کنند مخفیانه خود را به شهرها و زادگاه های خود برسانند تا برای حملات تازه برنامه ریزی کنند. سازمان ملل باید به کشورهای عضو که در معرض چنین خطری قرار دارند کمک کند؛ جریان حرکت تروریست ها را قطع و خطرات تروریستی آینده را ارزیابی کند. سازمان ملل همچنین در وهله اول باید به کشورهای عضو کمک کند از پیوستن اتباع خود به گروه های تروریستی و پیروی از طرز فکر آنها پیشگیری کنند. سازمان ملل ابزارهای فراوانی در اختیار دارد که کشورهای عضو می توانند به آنها دسترسی داشته باشند.