به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۱۴۰۴۰۴

شوخی اوباما با شبکه فاکس‌نیوز

گروه بین الملل: باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که به هند سفر کرده در یک سخنرانی به شوخی گفت: اگر قرار بود من شبکه خبری فاکس نیوز را تماشا کنم آن وقت در انتخابات به خودم رای نمی‌دادم.
به گزارش ایسنا، باراک اوباما در سخنرانی در جریان اجلاس رهبری که به همت هندوستان تایمز در شهر دهلی نو برگزار شد شبکه فاکس نیوز را که به شدت منتقد دموکرات‌های آمریکا اما محبوب دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه این کشور است، مورد استهزا قرار داد.اوباما در صحبت درباره رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های سنتی گفت: شبکه‌هایی مثل فاکس نیوز یکسری "انبارهای اطلاعاتی" به وجود آورده‌اند و گروه‌های مختلف مردم براساس آنچه که مصرف می‌کنند اطلاعات متفاوتی از آن به دست می‌آورند. وی ادامه داد: کسانی که فاکس نیوز را تماشا می‌کنند با کسانی که روزنامه نیویورک تایمز را می‌خوانند واقعیت‌های کاملا متفاوتی را تجربه می‌کنند.

او مشخصا به فاکس نیوز اشاره کرده و گفت که این شبکه او را به شیوه‌ای عجیب بازتاب می‌دهد. وی خاطر نشان کرد: اگر قرار بود من شبکه فاکس نیوز را تماشا کنم در انتخابات به خودم رای نمی‌دادم. وقتی این شبکه را تماشا می‌کردم برمی‌گشتم به خودم می‌گفتم این فرد کیست؟ این شخصیت آقای باراک اوباما که به این نحو عجیب منعکس می‌شود کاملا ویرایش شده و تغییر شکل داده است. نکته آنجاست که شما واقعیت‌های متعددی را دریافت می‌کنید.دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بارها شبکه فاکس نیوز را تحسین کرده و در عین حال به شبکه‌های دیگر نظیر سی‌ان‌ان حمله کرده است.چند روز پیش ترامپ در توئیتی نوشت: شبکه فاکس نیوز خیلی مهمتر از سی‌ان‌ان است و بخش بین‌الملل شبکه سی‌ان‌ان در معرفی آمریکا به جهان بسیار ضعیف عمل می‌کند.