OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> اولین سوپرمارکت بدون پلاستیک جهان - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۰:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۰۹ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب : ۱۴۴۱۱۰

اولین سوپرمارکت بدون پلاستیک جهان

گروه جامعه: یک سوپرمارکت در آمستردام هلند در اقدامی ابتکاری برای اولین بار در جهان بخشی از فروشگاه را به عرضه محصولات بدون بسته‌بندی پلاستیکی اختصاص داد.
اولین سوپرمارکت بدون پلاستیک جهان
افتتاح ردیف قفسه‌های "بدون پلاستیک" در این سوپرمارکت که در آن عرضه محصولات با بسته‌بندی‌های پلاستیکی ممنوع است موجب شده فعالان محیط زیستی انگلیس خواستار اجرای طرح مشابه در کشورشان شوند.

بیش از ۷۰۰ محصول در یکی از بخش‌های این فروشگاه بدون هر گونه بسته بندی پلاستیکی ارائه می‌شود که شامل گوشت، برنج، لبنیات، شکلات، میوه و سبزی است. این مواد غذایی و سایر کالاها در قفسه‌های این بخش از فروشگاه که برچسب مخصوص "فاقد پلاستیک" دارد، در بسته‌بندی‌های شیشه‌ای، مقوایی، فلزی یا مواد زیستی تجزیه‌پذیر و جدید عرضه می‌شود.

گروه محیط زیستی A Plastic Planet که این ایده را مطرح کرده‌اند، اظهار داشتند: آغاز به کار اولین فروشگاه عاری از بسته‌بندی‌های پلاستیکی اقدام حائز اهمیتی در روند مقابله جهانی با آلودگی پلاستیک است.

موضوع آلاینده‌های پلاستیکی در اقیانوس‌ها و آسیب‌های آن به حیات وحش نگرانی‌های جهانی را به دنبال داشته است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، اوایل سال جاری نیز نخست وزیر انگلیس اقداماتی را برای مقابله با زباله‌های پلاستیکی ارائه کرد که یکی از آنها راه اندازی سوپرمارکت‌های عاری از کیسه‌های پلاستیکی است.
مرجع : ایسنا