به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۹:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ ساعت ۱۷:۱۹
کد مطلب : ۱۴۴۷۸۲
سه تیم در آستانه صعود

گزارشی از عملکرد چهار نماینده ایران در آسیا

گروه ورزشی: هفته سوم رقابت‌های فوتبال لیگ قهرمانان آسیا در حالی پشت سر گذاشته شد که از بین چهار نماینده ایران سه تیم از شانس بالایی برای صعود به مرحله بعد برخوردار هستند.
گزارشی از عملکرد چهار نماینده ایران در آسیا
به گزارش مهر، تقابل چهار تیم ایرانی با چهار تیم اماراتی از هفته سوم یگ قهرمانان آسیا یک جدال جدی فوتبالی بین ایران و امارات داشت. در مجموع تیم های ایرانی عملکرد خوبی برابر تیم های اماراتی داشتند و اگر لطف داور اهل کشور مالزی به تیم العین نبود این هفته را با ۳ پیروزی و یک تساوی پشت سر گذاشته بودیم. اما در نهایت این چهار بازی با ۲ پیروزی تیم های ایرانی و دو مساوی به پایان رسید.
* استقلال و تراکتورسازی بدون میزبانی
تیم‌های استقلال و تراکتورسازی در حالی مرحله رفت مسابقات را پشت سر گذاشتند که حتی یکبار هم میزبان نبودند و همه بازی‌های این دو تیم خارج از کشور بود. در حالی این دو تیم حتی یکبار هم در خانه خود به میدان نرفتند که دو تیم ذوب آهن و پرسپولیس ۲ بازی از ۳ بازی شان را میزبان بوده و در ورزشگاه اختصاصی خود به میدان رفتند.
* سخت ترین کار برای استقلال
بی تردید سخت ترین کار را در بین تیم‌های ایرانی استقلال داشت. این تیم نه تنها به حکم قرعه هیچ بازی در مرحله رفت در تهران نداشت، بلکه با قوی ترین تیم‌های غرب آسیا که عمدتا سابقه قهرمانی در لیگ قهرمانان را هم در کارنامه داشتند در یک گروه قرار گرفته بود.
سختی گروه آبی پوشان به حدی بود که بر آن نام گروه مرگ گذاشته بودند. در گروهی که استقلال حضور داشت سه تیم ستاره دار بودند و در مجموع ۵ بار قهرمانی در آسیا را تجربه کرده بودند. با این وجود شاگردان شفر توانستند مرحله رفت این مسابقات را بدون میزبانی با صدرنشینی به پایان برسانند.
* تراکتور ضعیف ترین تیم ایرانی
نماینده تبریز در لیگ قهرمانان آسیا ضعیف ترین عملکرد را در بین تیم های ایرانی داشت. تراکتورسازی در حالی مرحله رفت مسابقات را به پایان رساند که طعم پیروزی را نچشید. این تیم با دو شکست و یک مساوی تنها یک امتیاز کسب کرد و در این مرحله از بازی ها موفق به گلزنی نشد.
* پرسپولیس تهاجمی ترین تیم ایرانی
تیم فوتبال پرسپولیس با ۶ گل زده دارای بهترین خط حمله ایرانی در مرحله رفت این مسابقات شد. دو تیم استقلال و ذوب آهن نیز با ۵ گل زده در رده بعدی قرار دارند و تراکتورسازی هم بدون گل زده از این حیث در رده آخر قرار دارد.
تیم‌های پرسپولیس و ذوب آهن با ۳ گل خورده در کارهای دفاعی عملکرد بهتری نست به استقلال و تراکتورسازی با ۴ گل خورده داشته‌اند.
* تیام، بهترین گلزن خارجی تیم‌های ایرانی
۳ بازیکن از ۳ تیم ایرانی هر کدام موفق شدند ۳ بار در لیگ قهرمانان آسیا گلزنی کنند. مرتضی تبریزی از ذوب آهن، علی علیپور از پرسپولیس و مامه تیام از استقلال ۳ بازیکن ۳ گله سه تیم ایرانی در این مسابقات هستند. در این میان تیام با ۳ گل زده بهترین گلزن خارجی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا است. به جز تیام کی‌روش استانلی مهاجم برزیلی ذوب آهن و گادوین منشا مهاجم نیجریه‌ای تیم پرسپولیس هم در لیگ قهرمانان آسیا برای تیم‌های خود گلزنی کرده‌اند.
* استقلال تنها تیم شکست ناپذیر ایرانی
مرحله رفت دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا را در حالی پشت سر گذاشتیم که ۳ تیم از ۴ تیم ایرانی طعم شکست را در یک الی ۲ دیدار خود چشیدند و استقلال تنها تیمی بود که در این مرحله شکست نخورد. آبی پوشان با یک پیروزی و ۲ مساوی کارشان را در مرحله رفت به پایان رساندند.
دو تیم ذوب آهن و پرسپولیس هم بدون مساوی کارشان را در این مرحله به پایان رساندند و همه بازی های این تیم با برد و باخت به پایان رسیده است.