به روز شده در ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۲۱:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۱۸ ساعت ۲۰:۳۷
کد مطلب : ۱۴۴۸۸۴

اردوغان: بزودی وارد مرکز عفرین می‌شویم

گروه بین‌الملل: رئیس جمهوری ترکیه طی سخنرانی خود در جمع اعضای حزب حاکم عدالت و توسعه، تصرف مرکز عفرین در شمال غربی سوریه توسط نظامیان این کشور را «قریب الوقوع» توصیف کرد.
اردوغان: بزودی وارد مرکز عفرین می‌شویم
رجب طیب اردوغان، روز جمعه از محاصره مناطق مرکزی عفرین خبر داد و گفت که نیروهای نظامی این کشور «هر لحظه می‌توانند وارد مرکز شهرعفرین» شوند. رئیس جمهوری ترکیه گفت: «هدف ما اکنون شهر عفرین است. ما عفرین را محاصره کرده‌ایم و می‌توانیم هر لحظه وارد این شهر شویم.» وی همچنین افزود: «عملیات ما در عفرین تا خشک شدن این باتلاق ترور ادامه خواهد داشت.» رسانه‌‌های دولتی ترکیه روز پنج‌شنبه اعلام کرده بودند که نیروهای ارتش آزاد سوریه تحت حمایت ترکیه و نیروهای نظامی این کشور، شهر «جندریس» یکی از بزرگترین شهرک‌های مسکونی منطقه عفرین واقع در شمال غربی سوریه را تحت کنترل خود درآورده‌اند.آژانس خبری آناتولی روز گذشته گزارش کرد که نیروهای ترکیه با عقب راندن نیروهای کرد یگان مدافع خلق از مرکز این شهر کنترل آن‌را در دست گرفتند.  به گزارش این خبرگزاری، ترکیه و متحدانش تا کنون پنج مرکز از هفت منطقه عفرین را تصرف کرده‌اند.
 ترکیه عملیات هوایی و زمینی خود بر علیه نیروهای کرد «یگان‌های مدافع خلق» را از ماه ژانویه با عنوان عملیات شاخه زیتون در منطقه عفرین آغاز کرد. آنکارا یگان‌های مدافع خلق (YPG) را گروهی تروریستی و وابسته به حزب کارگران کردستان ترکیه (PKK) می‌داند.