به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ساعت ۱۰:۳۹
کد مطلب : ۱۴۵۲۰۹
اجلاس چهارم دور پنجم خبرگان؛

جنتی، مجددا رئیس مجلس خبرگان شد

گروه سياسي: امروز در جریان انتخابات هیات رئیسه خبرگان رهبری در چهارمین اجلاسیه، آیت‌الله جنتی، مجددا به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.
جنتی، مجددا رئیس مجلس خبرگان شد
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: باید با کسانی که می خواهند شیعه انگلیسی را به صحنه بیاورند مبارزه کنیم. دستاوردهای انقلاب و انسجام کشور حفظ شود. نباید اجازه دهیم وحدت ما خدشه دار شود.
 آیت الله احمد جنتی روز سه شنبه در اجلاس چهارم دور پنجم مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: وظیفه ما تحکیم، وحدت و انسجام بین همه اقشار ملت است و این از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
وی همچنین با اظهار تاسف از حادثه درگذشت آیت الله شاه آبادی گفت: برادر بزرگوار آقای شاه آبادی همسنگر امام(ره) بودند و در دوران عمر خود بسیار خوب عمل کرد و مورد احترام بود. در حوزه های علمی و صحنه سیاسی با عزت زندگی کرد. امیدواریم مشمول عنایات خداوند باشد.
آیت الله جنتی گفت: مسائل امروز زیاد است . در درجه اول باید ببینیم در 40سال گذشته، چه گذشته ای داشتیم و اکنون در چه حالی هستیم و چه آینده ای خواهیم داشت.
وی افزود:در این چهل سال دستاوردهای بسیارزیادی داشتیم. باید دقت و توجه و به دیگران هم اعلام کرد. صدا و سیما باید در این زمینه فعال باشد. دستاوردهایی بسیارعالی داشتیم.
رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین در خصوص مساله حجاب گفت: حجاب، عفت و شرافت زن است و باید آن را حفظ کرد.عده ای به هر دلیلی عفت و شرافت را خدشه دار می کنند و این روند در حال افزایش است. حرکت های زشتی که زن ها حجاب خود را برمی دارند و در میان جمع به باد می دهند. این شرافت، عفت و کرامت است که به باد می دهید. جلوی این ها باید محکم گرفته و با این ها برخورد شود.
وی گفت: اسلام با تظاهر به فساد و فسق به عنوان منکر برخورد می کند. باید با این حرکات برخورد شود.
جنتی ادامه داد: با همه دشمنی هایی که شد خوشبختانه ما در طول این چهل سال موفق بودیم، در ٨سال جنگ تحمیلی به ما فشار آوردند اما ما مقاومت کردیم و نشان دادیم جبهه اسلام توان مقابله و جنگ در جبهه حق را دارد و در عرصه سیاسی هم می تواند موفق باشد.
آیت الله جنتی افزود: اولین دستاور انقلاب، فرهنگی است . نباید بگذاریم سایر دستاوردهای انقلاب لطمه بخورد، موضوع ایثار و جهاد فی سبیل الله بعد از انقلاب مطرح شد و جوانان ما با لبیک به امام راحل به میدان جنگ رفتند و برای شهادت ورود کردند و حتی بسیاری از شهید نشدن غصه می خوردند.
وی اضافه کرد: در همین انقلاب دختران با حجاب نامناسب داشتیم و جوانان معلوم نبود به کجا می روند و شاهد رسانه ای فاسد بودیم اما امروز دستاورد ما چگونه بوده است و ما چه می بینیم؟ امروز وظیفه مسوولان و ما این است که از این دستاوردها حفاظت کنند و نباید وحدت خود را از دست بدهیم، امروز دشمن سعی دارد بین شیعه و سنی اختلاف بیندازند و با طرح شیعه انگلیسی سعی در ایجاد اختلاف دارند.
رییس مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: امام راحل همیشه تاکید داشتند بین شیعه و سنی فرقی وجود ندارد و هرکسی این موضوع را مطرح می کرد امام با آن برخورد می کرد، بنابراین ما در درجه اول باید اخلاق و معنویات مردم را حفظ کنیم سپس به سوی ارائه خدمات مختلف در سطح مختلف برویم، ما باید دستاوردهای گذشته و امروز را نشان بدهیم.
آیت الله جنتی ادامه داد: در گذشته خیلی از روستاهای ما برق نداشتند و مسیرهای بین شهری ما جاده نبود، امروز وضع ما در بخش های مختلف با پیشرفت روبرو بوده است و نباید از این که وضعیت معیشت مردم عوض شده است راحت بگذریم، در گذشته کجا تمام مردم ماشین داشتند و خیابان های ما پر از ماشین بود؟
وی گفت: موضوع حجاب یکی از موضوعات مسلم کشور ما است و نباید کرامت و عفت زن را زیر سوال برد، امروز عده ای مایه عفت را خدشه دار می کنند و متاسفانه حرکت های زشتی در حال رخ دادن است و برخی با برداشتن روسری خود شرافت و عفت زن را به باد می دهند و باید برخورد درستی با این موضوع بشود.
رییس خبرگان رهبری تصریح کرد: امروز برخی موضوع حجاب اجباری را مطرح می کنند و این ترویج به فسق و فجور است، قانون اساسی برپایه دین اسلام است و این که موضوعاتی این گونه ای را مطرح کنیم خلاف اسلام است.
آیت الله جنتی با گلایه از عملکرد دولت در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: امروز در خیلی از مدارس ما دانش آموزان نماز نمی خوانند و وقتی هم که نماز محترم شمرده نشود سایر امور انجام نمی شود، ما وظیفه داریم از مسوولان بخواهیم این موضوعات را حل کنند و وظیفه خبرگان همین است که به این اتفاقات ایراد کرده و جواب بخواهند، وقتی در مدرسه دانش آموز تربیت نشود در دانشگاه نباید از آن توقع داشت.
وی با اشاره به موضوع معیشت مردم افزود: دشمن تا به امروز خیلی تلاش کرد با تحریم ما را به زانو در بیاورد اما خدا ما را حفظ کرد، بنابراین همه باید بسیج شویم تا مرهمی بر درد مردم باشیم. نباید موضوعاتی همچون فیش های نجومی رخ دهد، امروز خیلی جشن ها برگزار می شود که دائما با هزینه های سنگین روبرو است که نباید انجام شود.
رییس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در بودجه باید به مبالغ اضافی دقت کرد خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد بودجه اضافی را الزام به هزینه می دانند که این خلاف شرع است و من بارها تاکید کردم که این نظام امانت در دست ما است که تا زمان ظهور باید به آن خدمت کنیم، بودجه اضافی را می توان در راه درست خرج کرد.
وی خطاب به رییس جمهوری گفت: هزینه هایی که میلیاردی می‌شود ، در حالی اتفاق می‌افتد که در جای دیگری نیازهای فراوان داریم. نباید اینگونه باشد. آقای رییس جمهور! در دستگاه های شما کسانی هستند که انقلابی نیستند یا لااقل با انقلاب فاصله دارند با این افراد که نمی توان مردم امید داشته باشند کسی به دردشان برسد. من نامه ای به دستم رسیده است که در یکی از وزارت خانه های بزرگ کسانی که مسئولیت دارند اعتقادی به انقلاب ندارند آقای روحانی نگذارید که انقلاب به دست نااهلان بیفتد.
رییس مجلس خبرگان رهبری در مورد اتفاقات خیابان پاسداران هم اظهار داشت: نباید بگذاریم عده ای امنیت مردم را زیر سوال ببرند و از نیروی انتظامی و عزیزان خود در قوه قضاییه تشکر می کنیم که اگر این افراد نبودند ممکن نبود چه اتفاقی در کشور بیافتد.
وی افزود: عده ای به خود اجازه داده اند که با چاقو و قمه و چوب به خیابان بیایند و امنیت مردم را خدشه دار کنند. الحمدالله محاکمه آنان شروع شده و از قوه قضاییه می خواهم که زودتر به این موارد رسیدگی کند.
آیت الله جنتی در پایان با اشاره به موضوع کاروان های راهیان نور افزود: سال پیش کاروان راهیان نور شش میلیون نفر حضور پیدا کردند و این سفر روحیه انقلابی را مجدد در جوانان ما احیاء می کند، روحیه بسیار از جوانان ما بعد از این سفر بانشاط می شود و از این بی انگیزی های موجود خارج می شوند.