به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۰۵ ساعت ۱۱:۰۹
کد مطلب : ۱۴۵۹۰۶

آتش سوزی در جنگل‌های گیلان ادامه دارد

گروه حوادث: در پی وزش باد گرم، جنگل‌های نقاط مختلف گیلان از جمله شهرستان‌های لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، شفت و ماسال از عصر روز گذشته، ۴ فروردین دچار حریق شده است و همچنان ادامه دارد.

آتش‌سوزی جنگل‌های روستاهای گردکرف، زمیدان و مراددهنده سوستان تموشل از توابع بخش مرکزی لاهیجان که به دلیل باد گرم رخ داده بود، با کمک آتش نشانان و مردم منطقه مهار شد، اما مهار آتش در جنگل‌های سوستان لاهیجان ادامه دارد.

نیروهای هلال احمر گیلان برای مهار آتش سوزی جنگل‌ها به مناطق شفت، سیاهکل و لاهیجان اعزام شدند.هم اکنون آتش‌سوزی گسترده در ابتدای جاده لونک و کرفپشته سیاهکل و آتش سوزی در جنگل‌های روستای چنارودخان بخش احمدسرگوراب شفت ادامه دارد و نیروهای انتظامی، هلال احمر، منابع طبیعی، آتش نشانی و بسیج مردمی در تلاش برای اطفای حریق هستند.

جنگل‌های روستای تنیان از توابع ماسال همچنان طعمه حریق است.
وزش باد گرم موجب آتش سوزی در باغات چای روستای بالا نارنج بن بخش اطاقور لنگرود شده و بیش از ۲۰۰ نفر از نیروهای مردمی بسیج، هلال احمر و منابع طبیعی در حال اطفای حریق ۲۰ هکتار از جنگل‌های چنار رودخان و لیفکوخندان شفت هستند.

وزش باد شدید در صومعه‌سرا قبل از پمپ بنزین نیز باعث افتادن درخت بر روی دو خودروی مگان و پراید شده و تندباد در املش خسارت وارد کرده است..

 تخلیه روستاهای نزدیک به محل آتش‌سوزی در گیلان

مهدی ولی‌پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت:
روستاهای مناطق نزدیک به حریقها تخلیه شدند.خوشبختانه هیچ تلفات و صدماتی نداشتیم.
در اغلب نقاط آتش فروکش کرده است اما در لاهیجان و سیاهکل شدت بیشتر است و کماکان ادامه دارد.
شهرهای لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، رودبار، ماسال، شفت، صومعه سرا و فومن درگیر این آتش‌سوزی شدند.
امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر بی وقفه در تلاش برای مهار آتش سوزی جنگل‌های گیلان هستند.