به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۲۰:۳۴
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۶/۰۲ ساعت ۱۸:۰۸
کد مطلب : ۱۴۹۰۴

خریداران خودروهاي لوكس احضار مي‌شوند

گروه اقتصادي:‌ واردات غيرقانوني خودروهاي لوكس كه پيش از اين هم بارها جنجال آفرين شده بود، در پي اعلام احضار خريداران توسط ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز باز هم جنجالي شد.
خریداران خودروهاي لوكس احضار مي‌شوند
معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از تدوین برنامه‌ای برای پیگیری وضعیت فروش امتیاز ورود اتومبیل‌ توسط ساکنین جزیره ابوموسی به ثمن بخس (کمترین قیمت) خبرداد و گفت: افرادی که با نازل‌ترین قیمت، این امتیازات را از ساکنین جزیره خریداری می‌کنند، احضار می‌شوند.

مهدی ابویی گفت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری گمرک و کمیسیون استانداری هرمزگان وضعیت فروش امتیاز ورود اتومبیل توسط ساکنین جزیره ابوموسی در دست بررسی دارد.معاون ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اشاره به اینکه امتیاز ورود اتومبیل بدون پرداخت عوارض متعلق به ساکنین این جزیره است، افزود: برخی از افراد، این امتیاز را از ساکنین ابوموسی به ثمن بخس و نازل‌ترین قیمت خریداری می‌کنند.

وی ادامه داد: ساکنین ابوموسی امتیاز خود را به افرادی که می‌توانند اتومبیل وارد کشور کنند، می‌فروشند، اما برخی از آنها با کمترین قیمت امتیاز را واگذار می‌کنند که ستاد در حال پیگیری این موضوع از طریق فرمانداری ابوموسی و گمرک است.ابویی تصرح کرد: براین اساس خریدار باید فروشنده را با افزایش نرخ راضی کند، زیرا برخی از ساکنین جزیره با وجود اینکه امتیاز خود را واگذار کرده اند اما به دلیل نرخ پائین فروش امتیاز ناراضی هستند، بنابراین با توجه به اینکه مشخصات خریداران وجود دارد به آنها مراجعه می‌شود. معاون ستاد مرکز مبارزه با قاچاق کالا و ارز خاطرنشان کرد: اگر این افراد برای مراجعه و افزایش قیمت مراجعه نکنند، از طریق شکایت ساکنین ابوموسی احضار می‌شوند.

 گفتني است، براساس مجوز و مصوبه دولت، ساکنین جزیره ابوموسی می‌توانند بدون پرداخت هیچگونه حقوق ورودی و عوارض، یک خودرو وارد کنند. در مصوبات دولت هیچ اشاره به نوع خودرویی که این افراد وارد می‌کنند، نشده‌است و ورود آنها غیرقانونی نیست.
مرجع : مهر

afsaneh
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۶/۰۲ ۱۸:۵۰
دستتون درد نكنه (115991)
۱۳۹۲/۰۶/۰۲ ۱۹:۱۵
رويانيان خودت رو آماده كن ! (116008)
بنده خدا
۱۳۹۲/۰۶/۰۲ ۱۹:۵۰
قاچاقچی رها ،خریدار در بند و گرفتار! (116028)
۱۳۹۲/۰۶/۰۲ ۲۰:۳۸
این کار یعنی همدستی با خودروسازا بی کیفیت داخلی!! (116039)
۱۳۹۲/۰۶/۰۲ ۲۱:۴۲
مملکت مارو باش (116051)
۱۳۹۲/۰۶/۰۳ ۰۰:۴۲
شما به خورو ساز خودمون گیر بده که چرا آلت قتاله رو به اسم خودرو می سازی؟ (116131)