به روز شده در ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۰:۴۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب : ۱۵۰۴۷۱
زرآبادی:

نمی‌شود هم مجری فیلتر بود،هم منتقدش

گروه سیاسی: نماینده مردم قزوین گفت: حجم استفاده از فیلترشکن‌ها نشان دهنده این است که سیاست به کارگرفته شده در مدیریت فضای مجازی ناموفق بوده است. دولت باید تکلیف خود را روشن کند. نمی شود هم مجری فیلترینگ بود و هم منتقد آن.
نمی‌شود هم مجری فیلتر بود،هم منتقدش
سیدحمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در نطق میاندستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس با گرامیداشت ایام معنوی ماه مبارک رمضان اظهار کرد: آنچه از سوی برخی از مسئولان در جامعه بازتاب می یابد فرسنگ‌ها از مفاهیم اسلامی و آرمان‌های انقلاب فاصله دارد. این مسئله جامعه را ملتهب می سازد. وی ادامه داد: امروز یک سال از سالگرد انتخابات ریاست جمهوری و خلق حماسه‌ای ماندگار از سوی مردم می گذرد. حالا باید از آقای روحانی پرسید که پس از گذشت یک سال از شعارهای انتخاباتی در خصوص زنان، جوانان، قومیت‌ها و اقلیت‌های مذهبی همچنین رفع حصر و بهبود وضعیت معیشتی و رونق اقتصادی چقدر محقق شده است؟ آقای رئیس‌جمهور آیا قرار است حقوق شهروندی در جامعه نمودی داشته باشد؟ استفاده از ظرفیت زنان و جوانان چه زمانی محقق خواهد شد؟ آیا آخرین پیام جوانان مبنی بر تحریم ضیافت افطاری رئیس‌جمهور توسط روسای ستادهای جوانان در استان‌ها توسط دولت دریافت شده است؟

وی افزود: حجم استفاده از فیلترشکن‌ها نشان دهنده این است که سیاست به کارگرفته شده در مدیریت فضای مجازی ناموفق بوده است. دولت باید تکلیف خود را روشن کند. نمی شود هم مجری فیلترینگ بود و هم منتقد آن.زرآبادی خاطر نشان کرد: درخصوص کاربرانی که نه فیلترشکن استفاده می کنند و نه عضو شبکه‌های پیام‌رسان داخلی هستند اما این روزها از سرعت سرویس‌های اینترنت رنج می‌برند، چه تدبیری اندیشیده شده است؟ مهار بازار ارز و طلا چه زمانی محقق می‌شود؟ واقعیت قیمت‌های بازار ارز با آن چیزی که دولت اعلام کرده، متفاوت است. تورم افسار گسیخته قیمت خودرو، مسکن و حتی کالاهای اساسی وضعیت معیشت مردم را با بحران روبرو خواهد کرد.وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ناکارآمدی مدیران را نمی توان با امنیتی کردن فضای عمومی شهر کنترل کرد. حوزه فعالان سیاسی کارگران، معلمان، دانشجویان، خبرنگاران همگی ملتهب، آزرده و بحرانی است.

این نماینده مجلس خطاب به رئیس‌جمهور گفت: شما باید بیش از دیگران به موضوع وزارتخانه‌ها اشراف داشته باشید. عدم پاسخگویی، هرج و مرج و نپذیرفتن اشتباهات در برخی از وزارتخانه‌ها موجب ایجاد یاس و ناامیدی در مردم شده است.زرآبادی اظهار کرد: جلوگیری از عدم ورود زنان به ورزشگاه‌ها که پیرامون موضوع حجاب صورت می‌گیرد نیاز به سیاست گذاری دارد و نمی‌توان آن را رها ساخت. حوادث دی ماه سال ۹۶ آمادگی جامعه ایران برای درگیری و خشونت در جامعه را نشان داد. پیامدهای این امر نه تنها نظام سیاسی بلکه تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی ایران را تهدید می کند.وی ادامه داد: باید تغییرات اساسی در رویکردها و عملکردها ایجاد کرد. اعتراضات گسترده مالباختگان موسسات مالی و اعتباری مانند پدیده شاندیز که چندین سال است در دست بررسی است نشان از کندی و عدم اولویت بندی برای چنین موضوعاتی است. رفتارهای دوگانه برای پرونده‌های مشابه، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی مورد نقد است. شما چه جایگاهی برای خود متصور شده‌اید؟ گویا برخی‌ها دچار فراموشی شدند؛ این مردم هستند که ولی نعمت ما به حساب می‌آیند.

این نماینده مجلس با اشاره به آسیب های رواج فسادهای اداری گفت: نظارت بر اجرای قوانین توسط مجلس شورای اسلامی باید فارغ از نگاه‌های سیاسی، منطقه‌ای و فردی باشد. به آتش کشیدن پرچم کشورها در مرکز قانون‌گذاری موجب متزلزل شدن جایگاه نظارتی و قانون‌گذاری مجلس خواهد شد. به جای تضعیف شان مجلس باید به سمت تثبیت جایگاه این نهاد حرکت کنیم.وی در بخش دیگری از سخنان خود تذکراتی در مورد حوزه انتخابیه قزوین، آبیک و البرز ارائه کرد و گفت: متاسفانه نسبت به مطالبات مردم بی توجهی می شود. توزیع آب در قزوین در مقایسه با استان‌های همجوار عادلانه نیست. تامین آب شرب کشاورزی یکی از  اولویت های اصلی استان می باشد. سیاست‌های کلان در مورد تقسیمات کشوری موجب نارضایتی مردم استان شده است. همچنین سرمازدگی استان قزوین ۹۰ درصد کشاورزان و باغداران را با مشکل روبرو کرده است. باید برنامه منسجمی جهت استفاده از نیروی جوانان و زنان در استان قزوین وجود داشته باشد. حقوق معوقه کارمندان و معلمان عزیز نیز باید پرداخته شود.
مرجع : ایسنا