به روز شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۲۰:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۳۰ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب : ۱۵۰۴۸۸

هفته چالش‌برانگیز اکران فیلم

گروه فرهنگ و هنر: فیلم‌های اکران دوم نوروز همچنان با مسایل و مشکلات مختلفی از جمله تخصیص ناعادلانه سالن نمایش مواجه هستند، که این مسئله موجب اعتراض برخی از فیلمسازان هم شده است.
هفته چالش‌برانگیز اکران فیلم
نزدیک به دو هفته از آغاز اکران دوم نوروزی گذشته است و همچنان چیدمان اکران و تخصیص ناعادلانه سالن های نمایش به فیلم ها مسئله چالش برانگیز سینمای ایران است.پایان نیافتن اکران برخی از فیلم های اکران اول نوروزی در برخی از سینماهای کشور از جمله مسایلی است که اعتراض برخی از کارگردانان و تهیه کنندگان مانند مصطفی کیایی کارگردان و تهیه کننده «چهارراه استانبول» و رضا درمیشیان کارگردان «عصبانی نیستم» را در پی داشته است.آغاز ماه رمضان از این هفته و شروع جام جهانی روسیه در روزهای پایانی خردادماه هم دست به دست هم داده تا شرایط نه چندان مساعد فیلم‌های اکران دوم نوروز را سخت‌تر کرده و وضعیتی متفاوت را برایشان ایجاد کنند تا تجربه‌ای تازه از فروش را پشت سر بگذارند.

«خوک»/ حواشی که روی اکران فیلم تاثیر گذاشت
تازه ترین ساخته مانی حقیقی که اولین نمایش خود را در جشنواره فیلم برلین تجربه کرد، در آغاز اکران حواشی زیادی را تجربه کرد، مسایلی که در نهایت پوشیده ماند تا این فیلم نمایش خود را با تک سانس در سینما کورش شروع کند.با تمام این مسایل این فیلم براساس اعلام سینماتیکت پس از دو هفته اکران در 42 سالن در آستانه رسیدن به 500 میلیون تومان فروش قرار گرفته است.

«خوک» که فضایی متفاوت و تازه را در بستر کمدی به تصویر می کشد، داستان زندگی کارگردان ممنوع الفعالیتی است که در آشفتگی زندگی اش درگیر داستانی جنایی می شود.حسن معجونی، لیلا حاتمی، پریناز ایزدیار، سیامک انصاری و لیلی رشیدی بازیگران اصلی تازه ترین اثر مانی حقیقی را تشکیل می‌دهند.

«عصبانی نیستم»/ اقبال تماشاگران به فیلمی که از توقیف درآمد
بدون شک «عصبانی نیستم» یکی از پرحاشیه ترین فیلم های سال های اخیر سینمای ایران است، فیلمی از رضا درمیشیان که پس از نمایش در جشنواره فیلم فجر گرفتار توقیف شد.این فیلم که بارها با وعده مسئولان تا مرز اکران رسیده بود و روی پرده نرفته بود پس از گذشت پنج سال در نهایت اکران شد.«عصبانی نیستم» تا به امروز و پس از گذشت دو هفته از اکران توانسته وضعیت خوبی را نسبت به سایر فیلم ها تجربه کند و با استقبال تماشاگران همراه شده است. طبق اعلام سینما تیکت فیلم درمیشیان تا به امروز با نمایش در 92 سالن، یک میلیارد و 742 میلیون تومان فروش داشته و می توان گفت پرمخاطب ترین فیلم اکران دوم نوروز بوده است.

در این فیلم با بازی نوید محمدزاده، باران کوثری و رضا بهبودی داستان دانشجوی ستاره داری روایت می‌شود که برای تشکیل زندگی درگیر مشکلات بسیاری است.

«خجالت نکش»/ فیلمی کمدی که نظر مخاطبان سینما را جلب کرد
رضا مقصودی در اولین تجربه کارگردانی اش سراغ ژانری کمدی با نقدی بر مسایل اجتماعی رفته است، فیلمی که توانست جایزه بهترین فیلم اول را از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر از آن خود کند و موفقیت خوبی در آغاز راه برای این کارگردان رقم بزند.«خجالت نکش» مقصودی براساس آنچه که سینماتیکت اعلام کرده است پس از دو هفته اکران در 86 سینما با عبور از مرز یک میلیارد فروش توانسته استقبال نسبی تماشاگران را در اکران دوم نوروز تجربه کند و عنوان سومین فیلم پرمخاطب اکران دوم نوروز را پس از «عصبانی نیستم» و «چهارراه استانبول» از آن خود کند.احمد مهرانفر و شبنم مقدمی بازیگران اصلی این فیلم هستند که داستان یک زوج مسن را روایت می کند که در دو راهی بچه دار شدن و نشدن هستند و در این میان اتفاقات متفاوتی را تجربه می کنند.

«چهارراه استانبول»/ بهره مند از حضور چهره‌های محبوب
ششمین ساخته مصطفی کیایی که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، داستانی متفاوت نسبت به سایر آثار این کارگردان دارد و در بستر یک رویداد واقعی روایت می شود.به گفته خود کیایی این فیلم داستان جوانان ایرانی است که به دلیل مشکلات اقتصادی و رکود بازار داخلی دچار آسیب و تنش در زندگی شان شده اند و برای حل آن دست به کارهای مختلف و بعضا خطرناکی می زنند.«چهارراه استانبول» از حضور چهره های محبوبی چون بهرام رادان، سحر دولتشاهی و محسن کیایی بهره مند است، سه بازیگری که به نظر می رسد محبوب کیایی هستند و بازی شان نظر او را جلب می کند.این فیلم تا به امروز با نمایش در 83 سینما توانسته به فروش یک میلیارد و 200 میلیون تومانی برسد و پس از فیلم درمیشیان دومین اثر پرفروش اکران دوم نوروز باشد.

«آن سوی ابرها»/ دو هفته کم فروغ برای فیلم هندی مجیدی
«آن سوی ابرها»، عنوان تازه ترین اثر مجید مجیدی کارگردان سرشناس است که پس از نمایش در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در سینماهای عمومی کشور آغاز کرد.این فیلم همانند تمام ساخته های مجیدی جلوه ای است از زندگی زیبا و توام با سختی مردمان فرودست با این تفاوت که داستان «آنسوی ابرها» این بار نه در ایران بلکه در کشورهندوستان می گذرد و حال و هوایی متفاوتی دارد.

واکنش های منتقدان و اهالی سینما به فیلم تازه مجیدی متفاوت بوده است و نظرات ضد و نقیضی درباره این اثر مطرح شده است با این حال «آن سوی ابرها» تا به امروز با نمایش در 14 سالن توانسته از 100 میلیون تومان فروش گذر کند.مالاویکا موهانن, ایشان خاتر دو بازیگر اصلی این فیلم هستند که نقش یک خواهر و برادر را در منطقه فقیر نشین هندوستان ایفا می کنند.

«جشن دلتنگی»/ شروع ناموفق فیلمی با موضوع فضای مجازی
«جشن دلتنگی» تازه ترین تجربه پوریا آذربایجانی در مقام کارگردان است که فضای نسبتا متفاوتی را با «اروند» آخرین اثر این کارگردان دارد.آذربایجانی در «جشن دلتنگی» داستان زندگی افراد متفاوتی از جامعه امروز را روایت می کند که درگیری های مختلفی با فضای مجازی پیدا می کنند.این فیلم پس از دو هفته اکران و نمایش در 31 سالن به فروش 93 میلیون تومانی دست یافته است.محسن کیایی، بابک حمیدیان، مینا ساداتی، بهنام تشکر و... بازیگران اصلی «جشن دلتنگی» آذربایجانی را تشکیل می دهند. 
مرجع : خبرآنلاین